ZUS i PIP będą razem tropić nielegalnych pracowników

05.11.2010, 16:03; Aktualizacja: 05.11.2010, 16:46

Inspekcja pracy rozpoczynając kontrolę w firmie będzie uzbrojona w wiedzę, którą na temat zatrudnionych tam pracowników posiada ZUS - to jeden z elementów porozumienie, jakie w piątek podpisały Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

 • rencista(2010-11-06 18:43) Zgłoś naruszenie 00

  a mi po tyluuuu latach pracy brak na przezerwatwe i stisuyje stosunek przerywany i leje sie na przescieradlo.

  Odpowiedz
 • A3D(2010-11-06 15:53) Zgłoś naruszenie 00

  W roku 1980 miałem 26 lat, w tym 8 lat pracy. Będąc niziutko w drabince społecznej zarabiałem pieniądze, z których odprowadzano składki, podatki, a co zostawało starczało na godne życie. Po niewielu latach pracy miałem mieszkanie, meble, telewizor.
  Byłem tak durny, że brałem udział w narodowej hucpie pod tytułem solidarność, bo ideały, bo to bo śmo.
  W roku 2010 mam 56 lat. W tym 35 lat lat pracy, były okresy nędzy. Zarabiam tyle, że nie stać mnie na wymianę telewizora, mam mieszkanie z okresu poprzedniego, a na lekarstwa i lekarza mnie już nie stać.
  ************ z kolesiami rozkradli wszystko co się dało. Ich kolesiom trzeba posadki intratne dawać, a więc innych do piachu. Komu się nie podoba wyjeżdża, inni frustraci,( jak ja), mogą tylko pisać takie posty. Na razie jeden nożem i pistoletem wskazał co o tym myśli wielu. Swołocz zapomniała jak wali się w mordy "wadzę", jak ******** się daje. 1956 rok, 1976 rok, 1980 rok.
  Wówczas słuszny gniew wyrażano oponami i śrubami. Teraz o pistolet i nóż łatwiej. I nie odgrażam się tłustej swołoczy, wyrażam nadzieję. To będzie słuszny gniew i protest społeczny.

  Odpowiedz
 • A co mi zrobicie jak mnie złapiecie ?(2010-11-06 07:42) Zgłoś naruszenie 00

  Drogi Rządzie a PO co mi legalna praca . Zrobicie ze mnie Niewolnika-Władze ustawodawcze Polskie ZALEGALIZOWAŁY prawnie NIEWOLNICTWO co zostało ogłoszone w ustawie KODEKS PRACY w artykule : ---Art. 151. (ze znaczkiem5) ---§ 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur). ...(np w domu) § 2. Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. § 3. Za czas dyżuru, z pełnionego w domu nie przysługuje czas wolny - --BRAWOO!!! BRAWO SEJM -BRAWO Rząd ---
  -emerytury też nie dostane bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów okradli ZUS ,za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. ZUS będzie mnie dręczył kontrolami!Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych,jedynie dobrze z tych składek zarabiają orzecznicy a wielu zatrzymano na łapówkarstwie -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was

  Odpowiedz
 • Karol(2010-11-06 21:16) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wierzę w PIP ani w zająca. Uważam że jest to instytucja niewydolna, bez koncepcji efektywnej pracy. Kontrolę prawidłowości zatrudnienia , a także odprowadzania składek na ubbezpieczenie społeczne przekazać Urzędom Skarbowym we współdziałaniu z ZUS. Rozwiązać PIP-ę i to natychmiast !!!

  Odpowiedz
 • Yorg(2010-11-05 20:39) Zgłoś naruszenie 00

  pierdoły!!!
  1 banda

  Odpowiedz
 • zxc(2010-11-06 15:07) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Boni –czy Pan wie , a jest to oczywista oczywistość ,że na zachodzie po 40 latach pracy –nie mówiąc o wieku np. 60 lat- M/35 – K - idzie się na EMERYTURĘ. I to bez łaski zbawców Narodu. Tylko patrzyć jak wydłużycie do 67 lat, a w wieku 70 lat –jak w Holandii- będzie przysługiwała bezpłatna- na koszt Państwa –eutanazja. Nawet w tej Holandii okazuje się, że ludzie żyją nie tak długo jak nam wciskacie.
  Po drugie – jak to jest – w PRL za E przysługiwało 80 % wynagrodzenia, po tej Waszej cudownej reformie – w 1989r – mówiono o 60% - i Karaibach, teraz Pan jak pionier – obiecujesz 30% i własną zaradność.
  Czy Pan wiesz ,że jak się zarabia najniższe 1200 zł- to i 100 lat pracy nie wystarczy nie na godną ,ale jakąkolwiek emeryturę – za 20 lat będzie to świadczenie socjalne.
  I kolejny raz apel ; nie wciskajcie nikomu , że Polsce są najmłodsi emeryci. Zrób Pan zestawienie w podziale na ; 1/nauczyciele , wojsko, policja, straż 3/górnicy i 4/POZOSTALI. Wtedy okaże się ilu jest tych pozostałych.

  Dr n.med.P.Nalepa –Dziennik Polski z 6.XI.2010r str.C-9 pisze ‘’Jedną z najstarszych chodób zakaźnych towarzyszących ludzkości od tysięcy lat jest gruźlica.
  …zakażenie prątkiem nie jest równoznaczne z zachorowaniem na gruźlicę…6-8% pacjentów zachoruje w okresie zmniejszonej odporności organizmu …w Polsce chorują na gruźlicę najczęściej osoby po 60.roku życia,które zostały zarażone prątkiem w latach 50.,kiedy były jeszcze dziećmi lub młodymi ludźmi.’’
  Panie Boni, Pani Fedan – tym ludziom fundujecie pracę do 65 –M i 60 –K. Jest to Hańba kapitalizmu po polsku. Hańba dla liberałów i innych afera łów.

  Odpowiedz
 • Donald szuka frajerów--ciąg dalszy.....(2010-11-06 07:46) Zgłoś naruszenie 00

  Niż demograficzny -owszem był -dzięki innemu Liberałowi !-Balcerowiczowi który w latach 90-tych dobił posiadaczy książeczek mieszkaniowych i kredytów budowlanych ,że Ci klękli i zamiast płodzić dzieci stwierdzili ,że są bankrutami -nie wierzycie popytajcie Spółdzielców ( styczeń 91r oproc 50% ,luty 40% itd -ludzie do dziś spłacają te kredyty choć Rządy Ich wielokrotnie oddłużały -a Balcerowicz robotnikom wprowadził POpiwek gdy sobie "pasa popuszczał."
  - Kolejny Liberał co rozdał z naszych Zusowskich pieniędzy super Urlopy 5-letnie z wszystkimi przywilejami a po nich wczesne Emerytury Górnicze - Buzek za którego tym Górnikom musimy teraz płacić niezasłużone emerytury górnicze - co z Nim zrobił TUSK -wysłał Go do Brukselki na ciepłą posadkę !- i to PO wyborach w których nie było wymagania min .frekwencji . Wójt w gminie musiał mieć więcej głosów . !!
  =Donald Tusk stwierdził też ,że pracujący w szkodliwych dotychczasowych warunkach nie płacili dodatkowych skladek na swoje emerytury. Tylko czyje zyski On teraz sprzedaje -Kto inkasował Ich zyski jak nie państwo -ale czy ten POlityczny cwaniak to zrozumie .
  Tak więc kochani -czeka was zasiłek emerytalny na wypadek dożycia wieku
  ,nie emerytura!

  Odpowiedz
 • Donald zajechał ZUS a teraz szuka frajerów....(2010-11-06 07:45) Zgłoś naruszenie 00

  "Zasiłek emerytalny"- na wypadek dożycia wieku starczego !
  - gdyż chce wydłużyć wiek emerytalny bez względu na ilość przepracowanych lat (30;40,50) a dać zamiast emerytur kwoty wynoszące 40% zarobków -tłumaczą to brakiem kasy w ZUSie i niżem demograficznym a jak jest prawda?
  -zgraja liberałów już z wczesnego stadium rozwoju wprowadziła bez względu na rodzaj wykonywanego zawodu najniższą płace z czego najchętniej skorzystali nowobogaccy kapitaliści -efekt -niskie składki do ZUS -a ,że system jest pokoleniowy to brak kasy na emerytury i leczenie.

  - Tusk stwierdził ,że ZUS jest kaput a to oznacza iż ludzie jeszcze bardziej przestali wykazywać dochody -no bo po co?
  _Donald też tłumaczy wszystko niżem demograficznym -ale czy zakłady pracy które On teraz wysprzedaje jak pijak rodowe srebra wybudował "niż demograficzny"?- a co On wybudował poza boiskami -nawet wały dają wala.

  Odpowiedz
 • Yanek(2010-11-18 11:39) Zgłoś naruszenie 00

  To wskazuję, że żyjemy w chorym państwie. Te instytucje powinny od lat pracować w ten sposób aby nie łamano prawa, a nie realizacje akcyjności i tym samym wykazywaniem swojego nieróbstwa przez wiele lat. Państwo nie powinno karać ludzi za pracę na czarno, skoro nie proponuje nic w zamian.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane