Rolnikom grozi, że zapłacą za świadczenia zdrowotne

autor: Bożena Wiktorowska05.11.2010, 03:00

1,3 mln rolników może stracić prawo do bezpłatnego leczenia w przychodniach i szpitalach. Stanie się tak, jeśli rząd nie przygotuje na czas zmian po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • O(2011-10-16 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zojka zobacz ilu mamy obywateli ,a ilu płaci składki .Prawdziwych rolników jest niewielu i odczepcie sie wreszcie od nich .Ciężko pracują ,A SZCZEGÓLNIE CI CO MAJA CHODOWLE .

    Odpowiedz
  • zojka(2010-11-07 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    Rolnicy powinni opacac Zus jak kazdy inny obywatel ktory cokolwiek prowadzi,jak gospodarstwo nie przynosi dochodu,to do likwidacji,jak kazda inna firma ktora splajtowala,nie stac nas na dokladanie z publicznych pieniedzy,dosyc poblazania.Placic skladke zdrowotna i to juz,z mojej skromnej renty tez mi potracaja!!

    Odpowiedz
  • EWA(2010-11-05 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    PRZECIEŻ SKŁADKĘ ZDROWATNĄ PŁACĄ ROLNICY EMERYCI -MOJEJ MAMIE ZABIERAJĄ Z EMERYTURY 97 ZŁ WIĘC NIE PISZCIE ŻE ROLNICY NIE PŁACĄ.

    Odpowiedz
  • Znam milionerów rolniczych -śmieją się sami z KRUS(2010-11-05 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    i Pawlaka .
    Pawlak ,Kalinowski i ten trzeci Sawicki powinni być sądzeni za KRUS przed Trybunałem Stanu (najbardziej bezrobotny w kraju).

    Przecież jako POSŁOWIE składali przysięgę ,że będą POSŁOWAĆ sprawiedliwie dla dobra Narodu a cały czas w sprawie KRUSu działali na szkode POLSKIEGO społeczeństwa . Mam nadzieję że jeszcze kiedyś zostana rozliczeni.

    Odpowiedz
  • szewc(2010-11-05 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ana

    Ja w mieście bidulko też mam taki dochód, i jeszcze mi z tego potrącają różne składki, w tym chorobowe i podatek i nikt się nie martwi z czego mam żyć i kupić te wspaniałe przenawożone produkty rolne, które sprzedajesz dla miastowych, dla siebie masz inne, a dochód pozostaje, bo nie kupujesz wiele produktów rolnych.

    Odpowiedz
  • Ted(2010-11-05 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Niech placa skladkę zdrowotną jak wszyscy !

    Odpowiedz
  • nie rolnik(2010-11-05 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze. Jak im się nie podoba na roli, to niech przeniosą się do miasta. Będą mieli dobrobyt.

    Odpowiedz
  • ana(2010-11-05 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem rolniczką i sama nie mogę określić ile bym mogła miesięcznie dać na te zdrowie.ledwie podatek zapłacę i składke kwartalna,spólke wodna i ubezpieczenie budynków.rope do traktora, pasze dlaq zwierząt i kur.a swiatło i gaz, i telefonno i oczywiście leki,węgiel na zimę ,drzewo na opał.na cały rok i ludzi opłacam którzy mi pomagają razem obliczxyłam 5800zł.dochod tylko z popłat 4000zł.resz\te dokłda mi mama emerytka.

    Odpowiedz
  • Wiktoria(2010-11-05 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ludzie są nie pooważni że rolnik musie kupić prudukty do produkcji rolnej to nie mało kosztuje jest wszystko drogie a teraz widzimy jak wszystko drożeje i będzie drożeć bo rolnik też chce żyć godnie jesć i i w czym chodzić a nie dla wszystkim oszczedzać ciekawe jak miastowym się przykreciło śrube po jak ktoś nie pracował na wsi to ten nie wie pozdrawiam

    Odpowiedz
  • złodzieje(2010-11-05 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    A co z sędziami, prokuratorami, żołnierzami, policjantami, górnikami i innymi świętymi- rolnik przynajmniej płaci jakieś składki (niskie bo niskie ale płaci) płaci podatki od gruntu. Dlaczego w Polsce przyjęło się że najprościej kopać leżącego, który niewiele ma. Wymienieni powyżej nie płacą żadnych skłądek - Państwo finansuje ich skłądki i wysokie emeryturki po 15 latach pracy. Tylko w Polsce mamy emerytów w wieku 35 lat, ale to jest przecież cacy niech tam mają po te 3 - 6 tys zł miesięcznie, bo jeszcze się okaże że nam jakiś wyrok dadzą za coś. A Rolnik co on może ma emeryturę na poziomie 700 zł to i to mu trzeba zabrać. Onie przecież się nie odezwą - najprościej bić leżącego.

    Odpowiedz
  • sawicki(2010-11-05 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mogą stracić tylko powinni!!!

    Dość ob ludy i miałczenia o biedzie rolników, sam rolnik się z tego śmieje!!!

    Odpowiedz