Zasiłki chorobowe takie same dla wszystkich pracowników, niezależnie od wieku

22.10.2010, 13:30; Aktualizacja: 27.12.2010, 14:35

Wszyscy pracownicy, niezależnie od wieku, będą mieli wypłacane świadczenia za okres choroby w tej samej wysokości - taką nowelizację kodeksu pracy w piątek przyjął Sejm.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • funkcjusz(2010-10-25 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    80% chorobowego dla mundurowych - imbecylizm . dojezdzamy do pracy po 150 km. pracujemy piatek światek. pracujemy z bronia, mamy nieco wieksza odpowiedzialnosc od przecietnego obywatela! dyspozycyjnosc 24 h. zapraszam na zielona, przeciez jak chcesz byc mundurowym to sie zatrudnij u nas to wtedy pogadamy. moze ktorys pan z sejmu by przyszedl na probe do nas gwarantuje ze nauczy sie wtedy myslec, lub chociaz moze bedzie mial pojecie o czym mowi.

    Odpowiedz
  • oszukana(2010-10-24 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłki dla osób po 55 roku życia powinny być płatne w 100% jako rekompensata za dowalenie 5 lat dodatkowej pracy bez możliwości przejścia na emeryturę ze wzgledu na stan zdrowia.

    Odpowiedz
  • Czy to jet ten CUD - że wszystko ma być zgodne z(2010-10-23 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Konstytucją - a gdzie winni POprzedniego stanu rzeczy -gdzie naprawienie szkody osobom z poprzedniego stanu bezprawia?

    Odpowiedz
  • KIRA(2010-10-23 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    zasilki chorobowe, jak u sedziow 100% wynagrodzenia?/uchwalono za rzadow Suchockiej /i choc emerytura nowa schodzi do starego portfela ,u nich sie nie zmienia,nie odprowadzaja tak jak sluzby mundurowe skladki do ZUS,pytam skad ma Zus miec pieniadze, ?

    Odpowiedz
  • Karol(2010-10-22 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Do jaletro do Twego poziomu nie mam synku zamiaru się zniżać,Twoja wypowiedż świadczy o twojej kulturze i Tobie

    Odpowiedz
  • Karol(2010-10-22 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do roby 1977Szanowny kolego dziękuję za zaproszenie w wasze szeregi,ale niestety już nierealne.Bo w wieku 66 lat już mnie nikt nie przyjmie,a pozatymzdrowie już na to nie pozwala.A ze nie mam zielonego pojęcia o służbach mundurowych masz rację ponieważ ,od 1980 roku przełożonymi moimi byli mundurowi,podczas tego okresu kilku szefów odeszło na emeryturę.Aich postępowania w stosunkudo podległych pracowników nie rozumiem i nieraz się nad tym zastanawiam,nie znajdując realnego wytłumaczenia. Nie jednokrotnie podczas spotkania z nimi i próby wyjaśnienia ich postępowania , nie chcą na ten temat rozmawiać.Ci którzy wcześniej starali sie wyjaśnić długo nie popracowli. Jeden z moich szefów z tym samym wykształceniem odszedł na emeryturę po 16 latach (ciężkiej) służby i ma wyższąo 300 zł emeryturę niż ja po 46 latach składkowych , tylko że on ma niecałe 40 lat. Ni e mogę porównywać wszystkie formacje ale niesmak ich postępowania pozostał mi do końca życia. Ateraz szukają kolegow mogli zastanowić się nad tym wcześniej.A starali się uczyć nas i nasze społeczeństwo twierdząc że szef zawsze ma rację a jak niema racji to i tak ma rację .Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • maverick(2010-10-22 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    a czy było to zgodne z Konstytucją, jeśli było to marną mamy Konstytucję.

    Odpowiedz
  • roby1977(2010-10-22 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Kolego służby mundurowe nie podlegają KP (tylko część dotycząca BHP) i mają mnóstwo ograniczeń o jakich nie masz zielonego pojęcia więc w jakim celu chcesz skłócić nasze społeczeństwo?
    Jezeli uważasz, że u nas jest tak super to zapraszamy w nasze szeregi.
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Karol(2010-10-22 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy służby mundurowe będą miały też chorobowego 80% czy nadal 100 % a konstytucja mowi że wszystcy Polacy są równi czy to jest zgodne z konstytucją?.

    Odpowiedz