To już pewne: Trzech Króli dniem wolnym od pracy

24.09.2010, 09:35; Aktualizacja: 24.09.2010, 18:40

6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, będzie dniem wolnym od pracy - zdecydował w piątek Sejm, nowelizując Kodeks pracy i ustawę o dniach wolnych od pracy. Nowelą zajmie się jeszcze Senat.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (35)

  • Dana(2010-09-25 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zyskał kościół, co dziś w dobie jego kryzysu, bezcenne ( dla kościoła, nie dla nas!). My odczujemy to świętowanie po kieszeni, ot, taki bonus od świętszych od papieża.

    Odpowiedz
  • olga(2010-09-24 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    osobiscie uwazam ze lepiej byloby ustanowi dniem wolnym Wielki Piatek. jest to wazny dzien dal wiekszosci Polakow i okres praktycnie juz swiateczny. w zamian zlikwidowac lany poniedzialek.

    Odpowiedz
  • mk(2010-09-24 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Masakra, kto świętuje św.3 króli w taki sposób że musi mieć tego dnia wolne, ponoć nie żyjemy w państwie kościelnym i nie rządzi nami kościół.
    Do d... do wszystko!

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-09-24 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    ...no jasne..a czemu nie ma dni wolnych od głupoty??? ...jesteśmy tak bogatym państwem...że właściwie możemy mieć 365 dni w roku wolnych...a czemu nie ?!?!?!?!

    Odpowiedz
  • Swieto Komoruski i POTusk @ zaczek(2010-09-24 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Oszust Tusk i sowiecki agent WSI Komorowski chcieliby swietowac najlepsze zlodziejstwo,bandziorstwo,szabrownictwo,zaprzanstwo.Nakradli juz wiele,ze moga swietowac ze swoimi mocodawcami i propaganda PO.stkomu.nistycznej agentury agitowac do swieta Obludnikow !

    Odpowiedz
  • Fix(2010-09-24 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Lewica nie może zaskarżyć tego bubla, gdyż ma tylko 44 szable.

    Odpowiedz
  • ujhg(2010-09-24 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu Czarna Mafia Zwyciężyła.

    Odpowiedz
  • dfsw(2010-09-24 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu Czarna Mafia Zwyciężyła.

    Odpowiedz
  • n(2010-09-24 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawy jestem jak głosował Palikot.
    Przecież ,ostatnio deklarował sie jako antyklerykał .

    Ale on jest chyba tylko farbowanym lisem , wypuszczonym przez PO ,w celu marginalizacji SLD.

    To głosowanie demaskuje go.

    Odpowiedz
  • realista(2010-09-24 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy zwróci gospodarce? Lewiatanowcom, Mordasewiczom da dodatkowo jeden dzień do wyzysku. Tak to należy nazywać. Chyba nikt już nie ma wątpliwości że to oni tworzą obecny Kodeks pracy. Poza tym wybrali dobry moment, bo tylko w przyszłym roku jest to 1 za 1. W innych latach wychodzi jeden dzień wolny za dwa zabrane. Popatrzcie w kalendarz. Ot kolejny przykład perfidii POpaprańców.

    Odpowiedz
  • cfdr(2010-09-24 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Swieto 3 kroli jest ale musi byc inny dzien roboczy zeby gospodarka nie tracila n dniach wolnych. Kazdy o tym wie.

    Odpowiedz
  • kat(2010-09-24 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać głupota ma się dobrze.

    Odpowiedz
  • KTS(2010-09-24 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Komorowski - Tusk - Schetyna

    Odpowiedz
  • TK(2010-09-24 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    ******** ludzie PO co komu to świeto?

    Odpowiedz
  • Jan(2010-09-24 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    no właśnie po co komu to święto, lepiej juz zeby w wigilie nie pracowano

    Odpowiedz
  • qwa(2010-09-24 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze o wszczecie postepowania przeciwko forumowiczowi Nr.5 z IP 91.94.172.*z godz 10,30 za obraze Pana Prezydenta

    Odpowiedz
  • aaaaaaa(2010-09-24 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    co za bzdura, po co komu wolne w styczniu, stary system byl lepszy

    Odpowiedz
  • pytajacy(2010-09-24 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ta cała uchwała sejmu w sprawie ustanowienia świętem trzech króli , jest
    nie zgodna :

    - Z KONKORDATEM
    - Z KONSTYTUCJĄ
    - ZE ZDROWYM ROZSĄDKIEM

    Ciekawy jestem ,czy SLD zdobędzie się na odwagę i zaskarży ją do Trybunału Konstytucyjnego .

    Odpowiedz
  • Polak(2010-09-25 04:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do 25.
    Przy okazji proszę o wszczęcie postępowań przeciwko tym formułowiczom, którzy obrażają śp.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

    Odpowiedz
  • Do wiolka(2010-09-26 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jak szaleć , to szaleć.

    A dlaczego nie ogłośić święta z okazji "Papy Smerfa i Smerfetki" w dniu 5 maja.
    To święto wydawałoby się, bardziej wiarygodne i za razem mielibyśmy dłuższy weekend majowy ,kiedy jest ładna pogoda ,zamiast w zimnym styczniu.

    TO JEDT BARDZO RZECZOWY ARGUMENT

    Odpowiedz