Trzech Króli dniem wolnym

autor: Łukasz Guza22.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.09.2010, 16:07

Trzy z czterech klubów parlamentarnych (PO, PiS i PSL) zgadzają się na to, by 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, był dniem wolnym od pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (48)

  • qwa(2010-09-22 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    Komu to potrzebne, dobrze gdyby uchwalili caly rok dniem wolnym od pracy i placili. Niema na emerytury, na powodzian ale jest dla klechow, oh pelno durnych przedstawiciel w Sejmie.

    Odpowiedz
  • czwartoklasista(2010-09-22 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    cztery z trzech - jak to jest możliwe.już wiem - u prawnika jest możliwe wszystko

    Odpowiedz
  • gucio(2010-09-22 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    KOMUNO WRÓĆ !!!

    Odpowiedz
  • 3(2010-09-22 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    ...a ja mam wszystkie dni wolne w roku.

    Odpowiedz
  • mała(2010-09-22 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    no i po co to
    teraz pracownicy zmianowi bedą pracować więcej niż normalni bo nie dostaną dnia wolnego za święto

    Odpowiedz
  • parodia(2010-09-22 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że cztery z trzech klubów popierają ten projekt.

    Odpowiedz
  • pracuś(2010-09-22 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    bicie piany może lepiej 35 godzinny tydzień pracy?

    Odpowiedz
  • PO, PSL, PIS - przybudówki plebanii.(2010-09-22 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    - czy istotnie brakuje nam dni wolnych??
    - czy należy zmniejszać zatrudnienie, zamiast go zwiększać??
    - czy POSŁOWIE ZNAJĄ KONSTYTUCJĘ??
    - czy państwo ma być przybudówką plebanii??

    Odpowiedz
  • Papa Smerf(2010-09-22 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    ludzie, sami tych idiotów wybraliśmy, to nie narzekajmy...

    Odpowiedz
  • Janusz(2010-09-22 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ta decyzja nie leży w kompetencji Sejmu. Przeczytajcie Konkordat.

    Odpowiedz
  • Jasiek(2010-09-22 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Różnica pomiędzy prawem polskim i niemieckim. W Niemczech określona liczba dni jest traktowana jako wolne od pracy i za te dni należy się wynagrodzenie, jak za urlop. Do czasu pracy dolicza się po prostu 8 godzin. W Polsce dni wolne są oczywiście dniami wolnymi, ale tylko dla urzędników i osób, których pensja nie zależy od przepracowanego czasu. Dla dużej większości osób tzw. "dni wolne" jest to po prostu przymusowy urlop bezpłatny. Może wreszcie czas nazwać sprawę po imieniu. Wprowadzenie tego dnia, to mniejsza pensja za styczeń. Warto i o tym powiedzieć.

    Odpowiedz
  • Marsjanin(2010-09-22 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż, trzeba jakoś odbić klechom niepowodzenia z krzyżem i spadek wiarygodności no i zbliżają się wybory. Serwilizm wobec kościoła katolickiego staje się nie do zniesienia - KTRÓRE UGRUPOWANIE POWIE KLECHOM: NIE !

    Odpowiedz
  • olek(2010-09-22 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jasiek ma rację.Ciąć pensję za nieprzepracowane dni wolne od pracy,szczególnie urzędnikom,bo robol ma płacone za pracę albo przepracowane godziny.

    Odpowiedz
  • sgtr(2010-09-22 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    W takim razie trzea zniesc inne dni wolne zeby placowki handlowe nie tracily zyskow w postaci 1,5 mld zlotych. Chyba mozna zmienic kodeks pracy.

    Odpowiedz
  • kerk(2010-09-22 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie znikną "zapisy" tow. Gomółki i jego "wiecznie żywej" PZPR, które "zniosły" święto w latach 60-tych w PRL.
    Cała Europa świętuje najstarsze chrześcijańskie święto, a w "wolnej" od 20 lat Polsce ... stare komunistyczne zakazy. Już czas na powrót do polskich tradycji i wartości!!! Komu nie po drodze z polakami ...droga wolna!

    Odpowiedz
  • Janusz(2010-09-22 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Do 15: kerk: Polityka lat 60-tych wywarła na Ciebie olbrzymi wpływ.
    Wtedy też mówiono i REALIZOWANO hasło "komu nie po drodze z Polakami ... droga do Izraela wolna".
    Powtórkę mieliśmy w latach 80-tych po wprowadzeniu stanu wojennego. Działacze Solidarności otrzymywali paszporty bez prawa powrotu.

    Tak bardzo nie lubisz "komuny", a tak głęboko jej mentalność tkwi w Tobie. Wstydź się. No i nie przesadzaj z tą całą Europą, która świętuje. To łatwo sprawdzić.

    A może by tak utworzyć dla Was ceniących "polskie tradycje i wartości" jakiś skansenik? Nie zawłaszczajcie całego państwa dla siebie. Nie jesteście tu sami i nie jesteście w większości.

    Odpowiedz
  • ryktom(2010-09-22 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    niby forum gazety prawnej, a żadnego merytorycznego komentarza, przecież wyraźnie ten projekt zmierza do odebrania pracownikom jednego dnia wolnego na przestrzeni najbliższych 10 lat, nie będzie więcej dni wolnych ponieważ zmienią przepisy o czasie pracy ( święta przypadające w sobotę ), tak więc wolnych dni będzie mniej !
    Dziwię się związkom pracodawców, że są przeciwni, przecież styczeń jest geneneralnie gorszy dla przedsiębiorców od np. maja lub sierpnia ( w tych miesiącach przypadają święta, za które nie odbierze pracownik wolnego jeżeli ono wypadnie w sobotę ), a poza tym liczba dni wolnych w roku prawie się nie zmieni, a jak się zmieni to z reguły na niekorzyść pracownika. Tak więc moim zdaniem dla pracownika to zła zmiana a dla pracodawcy dobra. Oczywiście pominąłem aspekt religijny, ale tak czy inaczej śmieszny jest sprzeciw pracodawców.
    pozdrawiam

    Odpowiedz
  • do janusza!(2010-09-22 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo! popieram w całości! Skansenik konieczny!

    Odpowiedz
  • pisiorek-oszołomek(2010-09-22 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    W ciągu 10 lat zabiorą 1 dzień wolny-a ile w ciągu 40 lat pracy?Złodziejski rząd.Czwarta RP wróć!!!

    Odpowiedz
  • A ja na POlewactwo sram ! Basta K.(2010-09-22 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ja powiem krotko.Na oszusta Tuska,sowieckiego agenta WSI Komorowskiego i cale POlewactwo sram,rozumienie? Sram !

    Odpowiedz