Trzech Króli dniem wolnym

autor: Łukasz Guza22.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.09.2010, 16:07

Trzy z czterech klubów parlamentarnych (PO, PiS i PSL) zgadzają się na to, by 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, był dniem wolnym od pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (48)

  • 997(2010-09-29 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiana bez sensu, lepsze było już poprzednie rozwiązania, lub danie wolnego dnia w jakimś innym okresie. Natomiast w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku i tak jest już dużo wolnego. Jeden dzień więcej za wielkiej zmiany jakościowej nie przyniesie, natomiast w innych porach roku są duże okresy bez wolnych dni, więc wówczas jakiś by się przydał.

    Odpowiedz
  • A.(2010-09-28 23:55) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko dobrze, ale dlaczego w styczniu? Akurat nie jeżdżę na nartach, a i tak urlopu nie wezmę, bo inwentaryzacja... Chętnie zamienię na jakieś wolne święto na wiosnę lub jesień, może ktoś podpowie jakie wyznanie może wchodzić w grę? To zmienię ;)

    Odpowiedz
  • D.(2010-09-27 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    do 40 - przeczytaj uważnie post 31, nie masz doświadczenia życiowego i nie wiesz że PO dając łaskawie 1 dzień zabrał inne, popatrz perspektywicznie. Kalendarz jest ruchomy. A jeśli nie potrzebujesz ani chwili odpoczynku to padnij na pysk z przepracowania - dostaniesz piękny wieniec od pracodawcy, albo i nie. A tak z innej beczki - to w Europie mają więcej świąt kościelnych i innych dni wolnych niż w naszym ukochanym kraju.

    Odpowiedz
  • ALA(2010-09-27 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    TE TRZECH KRÓLI - TO PODZIĘKUJCIE KROPILNICKIEMU BYŁEMU PREZYDENTOWI ŁODZI TO ON ZBIERAŁ PODPISY O WOLNE 6 STYCZNIA- A ŻE DURNY SEJM TO ZATWIERDZIŁ I SENAT - PREZYDENT PODPISAŁ. TO JEST JAK JEST.

    Odpowiedz
  • Cin(2010-09-25 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    "1,5 mld zł stracą placówki handlowe na wprowadzeniu kolejnego dnia wolnego od pracy"
    TO JEDYNIE PÓŁPRAWDA - nie sposób rozpatrywać tej kwestii w oderwaniu od odebrania wolnego dnia za święto wypadające w sobotę. Per saldo placówki handlowe jak i cała gospodarka wychodzą NA PLUS.

    Od strony praktycznej - przepis przyznający dzień wolny za sobotę, nawet w przyapdku, gdy praca odbywa się pon-pt był archaiczny i nalezało go zmienić. Ja osobiście uważam, iż ciekawszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie jednego dodatkowego ruchomego dnia wolnego, oddając go do dyspozycji każdemu pracownikowi wg jego uznania. Nie możemy zapominać, iż prócz katolików w Polsce funkcjonują inne związki wyznaniowe a Polska w świetle obowiązującej (wg mojej wiedzy) konstytucji nie jest państwem wyznaniowym, dlatego możliwość wykorzystania tego dnia w sposób dowolny byłaby ukłonem, wyrazem szacunku wobec ludzi, którzy nie identyfikują się z katolicyzmem.

    Odpowiedz
  • _autor(2010-09-25 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    kiepska zmiana, ale taka jak ci co ich wybraliśmy, bo przecież nie mamy innych problemów prawnych do zmieniania

    Odpowiedz
  • urzędniczka(2010-09-25 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo mnie to cieszy bo jako urzędniczka mam płacone pobory miesięczne. Daj Boże więcej takich pomysłów naszym kochanym posłom to będziemy mogli sobie odpoczywać a pieniążki będą spływać na nas jak manna z nieba.Najwyższa też pora aby dniami wolnymi była wigilia, i Wielki Tydzień oraz każde święto kościelne.

    Odpowiedz
  • Autor(2010-09-25 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ja chce wolne w Ramadan :)

    Odpowiedz
  • Ja(2010-09-24 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Macie jak nic dożywocie-emerytur nie bedzie -nie ma pieniedzy.Trzech króli potrzebne jest parlamentarzystom i urzednikom. Pracownicy będą mieli obniżone pensje lub odebrane premie za nie wykonanie planów.A mnie katoliczce to już sie zaczyna plątać- kogo ja mam czcić.

    Odpowiedz
  • AWE(2010-09-24 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    do 38: W pełni się zgadzam w Polsce są nie tylko katolicy a inne wiary mają swoje święta w inne dni i muszą brać urlop. Powinno być tak jak proponujesz określona ilość dni na swoje święta i po kłopocie

    Odpowiedz
  • shr(2010-09-23 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    A nie lepiej dać pracownikom dodatkowo 10 czy 15 dni urlopu, na wykorzystanie zgodnie z ich religią lub wolą i przyciąć wreszcie te katolickie święta?

    Odpowiedz
  • Olek(2010-09-22 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wiecie, ze dzień Trzech Króli jest świętem Objawienia Boga światu po grecku zwanym Epifaneją (Dzień Objawienia Pańskiego). By on obchodzony już w III w. na pamiątkę opisanego w Ewangelii św. Mateusza hołdu, jaki Trzej Królowie - Trzej Mędrcy ze Wschodu złożyli Dzieciątku Jezus. Pierwsi chrześcijanie w tym właśnie dniu świętowali Boże Narodzenie.

    Odpowiedz
  • eve(2010-09-22 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Masakra, po co wolne w ten dzień??? Taaa to chyba z uwagi na wolność wyznania...zapomniałam.

    Odpowiedz
  • ~xyz(2010-09-22 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z 33, poza tym uważam że dla Polaków większym świętem jest Wigilia i zawsze jest problem kto ma w tym dniu być w pracy

    Odpowiedz
  • Inny temat (nie zastepczy) Konrad W.(2010-09-22 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe,kiedy roliczymy i osadzimy oszusta Tuska,sowieckiego agenta WSI Komorowskiego,POkrewnych lewackich i PObarwionych zlodziei,szabrownikow,sprzedawczykow,zaprzancow ? Kanalie antypolskie !

    Odpowiedz
  • sprzedawca monideł(2010-09-22 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    era - ewidentna strata to utrzymywania wojskowych pierdzistołków

    administracja wojskowa – styczeń 2010
    123 Wojskowe Komendy Uzupełnień
    15 Wojskowych Biur Emerytalnych
    9 ośrodków wypoczynkowych
    16 Wojewódzkich Sztabów Wojskowych
    112 garnizonów /Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 listopada 2009/ - było 126, troszeńkę zmniejszono, a kapelani podobno zostali
    garnizonów z dowództwami i komendami, 15 Wojskowych Biur Emerytalnych
    Rejonowe Zarządy Infrastruktury - 10 jednostek terenowych, podlegają pod Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych /Bydgoszcz, Gdynia, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra/,
    jednostki podległe - Wojskowe Zakłady Remontowo-Budowlane, Wojskowe Administracje Koszar
    9 wojskowych ośrodków wypoczynkowych /zarządzane przez MON/, 5 wojskowych szpitali uzdrowiskowych, 2 instytuty medyczne, 18 szpitali,
    Agencja Mienia Wojskowego z 7 oddziałami terenowymi
    Wojskowa Agencja Mieszkaniowa i 11 Oddziałów Regionalnych /m.in. 22 hotele, liczna ilość internatów, kwatery wojskowe,

    Odpowiedz
  • TK(2010-09-22 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    PAJACE. Zróbcie 10.04.DNIEM WOLNYM i czcijcie świętego LECHA.

    Odpowiedz
  • oszukana-54(2010-09-22 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    Komu potrzebny dzień wolny w Trzech Króli ? Osoby wierzące jak chcą to i tak idą do kościoła czy to na poranną mszę czy też wieczorną !Jakoś 6 stycznia tego roku nie widziałam tłumów na mszy wieczornej ...było całkiem luźno w kościele .Jak ktoś ma ochotę święcić ten dzień to i tak będzie niech POpaprańcy łaski nie robią .Robią tak aby było im wygodniej w zamian za to zlikwidują nam dni wolne które mieliśmy za święta przypadające w dni wolne od pracy! Oszołomy wiedą co robią dają jeden dzień wolny a zabieraja pozostałe! Banda OSZUSTÓW !

    Odpowiedz
  • poszukiwacz prawdy(2010-09-22 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    mikunia - to nie Państwo będzie płacić za ten dzień i nie ma to żadnego wpływu na deficyt /może tylko urzędnicy zużyją trochę mniej papieru - a więc jakiś pozytyw się rysuje/,
    a ponadto ten dzień ma być wolny w zamian za odstąpienie od oddawania dnia wolnego jeżeli święto wypadnie w sobotę, w 2011 Nowy Rok wypada w sobotę i nie będzie oddany w innym dniu

    Odpowiedz
  • mikunia(2010-09-22 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nasz kraj - przy ogromnym deficycie budżetowym stać na kolejny wolny dzień?

    Odpowiedz