Działacza można zwolnić tylko za zgodą związku zawodowego

autor: Dr Maciej Chakowski21.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 21.09.2010, 19:43

Na rozwiązanie stosunku pracy z osobą upoważnioną do reprezentacji związku zawodowego wymagana jest zgoda związku. Nie może być ona dorozumiana. Firma nie może wyznaczać terminu jej udzielenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • była Przewodnicząca Związków(2011-12-28 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawy i przepisy mamy tyle, że na półkach i w segregatorach. W sądach dzieje sie inaczej, ten ma rację kto bogatszy.

    Odpowiedz
  • bhgg(2010-09-21 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawy artykul

    Odpowiedz
  • Ted(2010-09-21 18:17) Zgłoś naruszenie 30

    Czas skończyć z ochrona przed zwolnieniem nierobów związkowych!

    Odpowiedz
  • edi(2010-09-21 09:41) Zgłoś naruszenie 20

    Związki zawodowe w obecnym kształcie to zaprzeczenie idei związków, okopali sie na swoich stołkach za duże pieniądze, żądają tego, do czego formalnie nie mają prawa, posady mają dożywotnio, i do tego nie wolno ich zwolnić. Jak jest działaczem to powinien pracować w zawiązkach a nie w zwykłym zakładzie pracy, bo tu nie ma nic do działania oprócz normalnych zawodowych obowiązków, których te święte krowy nie wykonują

    Odpowiedz
  • Zakład pracy powinien być miejscem pracy(2010-09-21 08:48) Zgłoś naruszenie 11

    A nie miejscem działaczy, politykierstwa - to jest pomieszanie ról, tak być nie powinno.
    Człowiek w zakładzie pracy powinien otrzymywać uposażenie ZA PRACĘ a nie za "DZIAŁALNOŚĆ".
    W Polsce wiele rzeczy stoi na głowie;
    - kościół politykuje, wydaje dyspozycje posłom??;
    - politycy się modlą, pytają o zdanie biskupów??
    CZY POSŁÓW MAMY TAK GŁUPICH??, CZY CZARNYCH RZĄDZĄCYCH??

    Odpowiedz
  • Dla wiekszości pracodawcó to Oni -Związkowcy zawsz(2010-09-21 07:12) Zgłoś naruszenie 01

    zawsze naruszali 'obowiazki" -szczególnie jak Prezesowi wypominali niegospodarność lub nepotyzm albo kolesiostwo.

    Odpowiedz
  • Zwykły Polak(2010-09-21 03:40) Zgłoś naruszenie 20

    Tak szeroka ochrona działacza związkowego, który narusza w sposób znaczy obowiazki pracownicze to polska patologia !

    Odpowiedz