Studenci znów będą taniej jeździć koleją

autor: Urszula Mirowska-Łoskot20.09.2010, 03:00

Od 1 stycznia 2011 r. ulga dla studentów na przejazdy pociągami wyniesie 49 lub 51 proc. zamiast obecnych 37 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • ~Wlocek369(2011-01-02 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    czyli to nowe zarządzenie jest dyskryminacją bo prawo do ulgi dostają tylko wybrani studenci !!

    Odpowiedz
  • M(2010-11-07 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    a co mają powiedzieć studenci studiów doktoranckich którzy wogóle nie posiadają tych zniżek, a nie jeden z nich nie ukończył jeszcze 26 roku życia?

    Odpowiedz
  • alka(2010-10-15 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    kiełbasa...
    VAT obniżcie to bilety na przejazdy stanieją. i jedzenie. i picie. i rozrywki

    Odpowiedz
  • studentka(2010-09-29 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    jestem studentką i jestem za zniżkami!!! a dlaczego? ponieważ jeden semesrt kosztuje mnie 1700zł przy moich miesięcznych zarobkach 700zł (jestem stażystką) i dojeżdżam na studia pociągiem! i zapewniam Was wszystkich, że wiele osób jest w podobnej do mnie sytuacji...

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-09-20 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    Może by tak Sejm i politycy przestaliby bić pianę i zajmować się rzeczami które do nich nie należą. Ustawę o ulgach należy całkowicie skasować i dopuścić do konkurencji na kolei. Pieniądze z ulg przeznaczyć na modernizację dworców, wagonów i torów. Jak dostęp do infrastruktury stanieje to i będzie pole do obniżki cen biletów na czym skorzystają studenci nie mówiąc już o dodatkowych zniżkach na jakie mogą liczyć dobrzy klienci na konkurencyjnym rynku. 20% to zniżka dla studenta to norma natomiast 50% na stałe to ekonomiczny obsurd.

    Odpowiedz
  • wikot(2010-09-20 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Belka i Millerem w ramach pseudooszczędnośći zmniejszyli ulgę z 50% na 37% na PKP studentom.
    Pseudosocjalistom dziękujemy.

    Mam nadzieję, że Miller zostanie na śmietniku politycznym i w stajni Napierala się nie znajdzie.

    Odpowiedz
  • gsc(2010-09-20 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba zrobc szczegolowe wyliczenia ile bedzie budzet kosztowala obnizka do 49% lub 51% dla studentow. Najlepiej wyliczenia ktore powiedza co ewentualnie w budzecie jeszcze zmienic.

    Odpowiedz
  • St(2010-09-20 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ja chętnie oddam wszystkim ulgi emerytom i rencistom wszelakim. Ale niech nie liczą, że za 20 lat oddam do ZUS chociażby 1zł. Wtedy to ci dzisiejsi bezrobotni/renciści będą już w pieluchy robić zapewne, ciekawe kto wtedy ich utrzyma. Chyba jedynie łóżko.

    Powodzenia za 20 lat :)

    Odpowiedz
  • kk(2010-09-20 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    A 3x15?

    Odpowiedz
  • Spartakus(2010-09-20 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    wyborcze papu ...

    Odpowiedz
  • Miro(2010-09-20 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dam swoją ulgę tobie emeryt, żebyś mógł smigać po senatoriach i zanudzać ludzi w pociagach o tym, jaka to ci się wileka krzywda dzieje na emeryturze i jak to kiedys było dobrze za Gierka.

    Odpowiedz
  • Erazm(2010-09-20 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    e tam teraz prawie każy student jeździ autem zatem wypną się na te ulgi studenckie

    Odpowiedz
  • shaqu(2010-09-20 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    komuś trzeba ukraść żeby koleją taniej mógł jeździć ktoś

    Odpowiedz
  • A czy abonament RTV też zlikwidujecie?(2010-09-20 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    -dotrzymaliście słowa POpaprańcy którzy pluliście na Prezydenta L Kaczyńskiego?

    Odpowiedz
  • emeryt(2010-09-20 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2
    skoro masz głęboko w ..., to rozumiem, że nie będziesz korzystał z ulg

    Odpowiedz
  • Miro(2010-09-20 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko mydlą oczy ciemnemu ludowi przed wyborami. Za pare miesięcy Niesiołowski dumnie ogłosi, że PO spełnia obietnice przedwyborcze. Wiadomo, że jak teraz zagrają pod publike i dadzą te ulgi studentom, to zabiora komuś innemu. To jest zwykły ukłon w stronę młodych, myśla, że znów na nich większośc zagłosuje. Ale ja jestem studentem i mam głęboko w du...e te ulgi panie Tusku. Wszyscy wiemy że PO nic nie robi, tylko obsadza stołki. Zapomnij pan o głosach!!!

    Odpowiedz
  • renista ze znacznym stopniem niepelnosprawnosci(2010-09-20 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mam nic przeciw studentom ale w/g mnie to juz troszeczke przesady jest bo aby innym dac to po najmniejszej lini oporu czyli zabrac rencistom bo im juz sie w RP nic nie nalezy Zadne waloryzacje ulgi znikaja a ceny wokol w gore No coz jak powiadaja urzednicy renciscie juz nic sie nie nalezy a 600 zl renty da sie wyzyc !!!

    Odpowiedz