Tusk: dzięki ustawie żłobkowej przybędzie 400 tys. miejsc

14.09.2010, 17:16; Aktualizacja: 14.09.2010, 17:39

Dzięki wprowadzeniu ustawy żłobkowej w ciągu czterech lat przybędzie ok. 400 tys. miejsc w placówkach sprawujących opiekę nad małymi dziećmi - zapowiedział premier Donald Tusk. We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • hko(2010-09-14 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Tytul artykułu.

    Odpowiedz
  • hko(2010-09-14 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    400,000 miejsc pracy to naprawde duzo.

    Odpowiedz
  • właścicielka prywatnego żłobka(2010-09-18 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    A co w takim układzie z prywatnymi placówkami, które w tej chwili ledwie zipią, żeby wyjść na swoje przy nawet dość wysokim czesnym i odwalają robotę za samorządy? Kto nam zwróci pieniądze włożone w urządzenie i wyposażenie naszych placówek? I co będzie z nami, gdy wejdzie ustawa żłobkowa - padniemy? Kto doceni naszą kilkuletnią dotychczasową pracę?

    Odpowiedz
  • dorota(2010-09-24 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    w Kraowie obcina się etaty pracownikom żłobków i obcina się i tak niskie płace .Naszym kosztem otworzy się klubiki.Nigdy pracownicy ZLobków nie byli traktowani poważnie to taki balast dla urzędu.Jak mają nóż na gardle bo jestbafera z miejscami dla dzieci to najpierw likwidowali a teraz mają problem,który rozwiązują naszym kosztem

    Odpowiedz
  • magda(2010-09-24 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    może tak , prasa i telewizja zainteresowałaby się jak traktowani są pracownicy żłobków za ich ofiarną pracę w wychowaniu młodych obywetali tego kraju,bo nie mojego kraju.Straszy się kierowników że jak się nie dostosują to wylecą. Pracownikom obcina etaty,obniża płace.Krakow

    Odpowiedz
  • irena(2010-09-24 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    przybędzie 400 tys.miejsc dla dzieci w żłobkach,wspiermy rodziny,kto wesprze moją jak dzięki tej ustawie wiele kobiet straci pracę w żłobkach lub będzie zarabiać mniej, bo gminy szukają oszczędności. iele kobiet to długoletnie pracownice,które wychowały niejedno pokolenie otaczając maluchy troskliwą opieką, a teraz na ulice

    Odpowiedz
  • dominika(2010-09-24 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    dajcie na nianie,opiekunów,klubiki z oszczędności waszych wypłat obetnijcie sobie etaty,zmniejszcie wypłaty, a nie naszym kosztem,podzielam zdanie Doroty też jestem z Krakowa Ciekawe tylko czy u nas mają tylko takie pomysły władze miasta.

    Odpowiedz
  • Magda(2011-01-09 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jest to duża szansa dla bezrobotnych nauczycieli, którzy teraz będą mogli teraz w tych instytucjach pracować.W moim mieście Przemyślu w pomieszczeniach gdzie były żłobki są szmateksy. O czym może to świadczyć

    Odpowiedz