Jakie zmiany czekają firmy farmaceutyczne, szpitale i pacjentów

autor: Dominika Sikora10.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 10.09.2010, 12:47

We wszystkich aptekach leki będą miały taką samą cenę. Ofiara błędu medycznego zamiast czekać kilka lat na odszkodowanie przyznawane przez sąd, dostanie je w 7 miesięcy od specjalnej komisji. Staż podyplomowy dla lekarzy będzie zlikwidowany.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • niet(2010-09-10 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    wraca komunizm...

    Odpowiedz
  • shaqu(2010-09-10 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    popis=prl

    Jeszcze tylko brakuje tej samej ceny za bochenek chleba we wszystkich sklepach.

    Odpowiedz
  • Za leki w aptece....(2010-09-10 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Za leki w aptece pacjent powinien placic 100% ceny, a ubezpieczalnia powinna przelac refundacje na konto pacjenta.
    W refundacji powinny byc preferowane polskie leki, aby polski przemysl farmaceutyczny sie rozwijal.

    Odpowiedz
  • BIEDAK 750 ZŁNA RĘKE(2010-09-10 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    BOGACZE Z PO ZAZDROSZCZĄ ŻE BIEDNI KUPIĄ TANI LEK ZA 1 ZŁ ---DAJCIE MI 7000 NA REKE I WTEDY MOGE PLACIC

    Odpowiedz
  • lolek(2010-09-10 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    PO przy korycie no to dla biednych nie starczy. Przecież sobie nie odejmą.

    Najlepiej zabrać szpitalom. Chorzy nie przyjdą z pałami pod sejm.

    Odpowiedz
  • iop(2010-09-10 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    65 mld zlotych to duza kwota na szpitale. Artykul oki.

    Odpowiedz
  • zibi(2010-09-14 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    Całe te "konsultacje" są ***** warte. O ile mógłbym się zgodzić, że maksymalna cena danego leku w każdej aptece powinna być taka sama to już karanie za lek "za złotówkę" UWAŻAM ZA KOMPLETNY IDIOTYZM. Może by tak Panie i Panowie z rządu stanęli z boku w jakiejkolwiek aptece i zobaczyli ile osób nie wykupuje recept w całości BO ICH NA TO NIE STAĆ!!!

    Odpowiedz
  • po_nas(2010-09-29 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    ma być lepiej, bedziemy leczeni przez niedouczonych lekarzy

    Odpowiedz
  • jagoda(2010-10-13 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    do :Za leki w aptece... z IP: 109.129.176.* (2010-09-10 14:21)
    Za leki w aptece pacjent powinien placic 100% ceny, a ubezpieczalnia powinna przelac refundacje na konto pacjenta.
    W refundacji powinny byc preferowane polskie leki, aby polski przemysl farmaceutyczny sie rozwijal.
    a gdzie ty masz polski przemysł farmaceutyczny???

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2010-10-27 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    nieroby z plaformy tylko krasc i pic darmjzjady i neuki sejmowe. zobaczymy przy wyborach.

    Odpowiedz
  • mgr farmacji(2011-10-28 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    leki za zlotowke to promocje duzych sieci farmaceutycznych. Te promocje sluza do wykoszenia lokalnej konkurencji. Jak juz splajtuja pobliskie prywatne apteki, sieciowka wykupi lokale za bezcen i bedzie ustalala ceny jakie chce.
    Zobaczczie kto w polsce i rosji jest wlascicielem sieci aptek, a wtedy zobaczycie co rozni bogacza od krawaciarza co zarabia marne 7k na reke.

    Odpowiedz