Płaca minimalna może być niższa

autor: Łukasz Guza08.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 17.02.2011, 10:25

Rząd zaproponował nowy mechanizm obliczania wysokości płacy minimalnej. Jej podwyżka ma zależeć od wzrostu gospodarczego. Jeśli w danym roku PKB będzie rósł, wzrośnie też wysokość płacy minimalnej, tak aby docelowo osiągnąć połowę przeciętnego wynagrodzenia za pracę. Jeżeli jednak zanotujemy ujemny wzrost gospodarczy, płaca minimalna może być nawet obniżana.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (38)

  • ramzes(2010-09-08 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Do PO-głupków,jeszcze trochę i będziecie zapierda...ć za darmo.Tak was donald wydyma frajerzy!!!.

    Odpowiedz
  • kat(2010-09-08 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    Krok do przodu, dwa kroki do tyłu - POPiSowy postęp.

    Odpowiedz
  • mol(2010-09-08 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    macie to, na co zasługujecie
    jak przestaną wam płacić cokolwiek to może wykopiecie plat-sfore
    trzeba dostać kopa żeby się dać odczadzić od pokemonów

    Odpowiedz
  • mol(2010-09-08 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    macie to, na co zasługujecie
    jak przestaną wam płacić cokolwiek to może wykopiecie plat-sfore
    trzeba dostać kopa żeby się dać odczadzić od pokemonów

    Odpowiedz
  • pytanie(2010-09-08 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    a moze by tak elektorat z PO w ramach poparcia Tuska popracował za darmo?
    Nie chcecie?
    Dlaczego?
    Nie popieracie pomysłów Tuska?

    Odpowiedz
  • AWE(2010-09-08 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Posłom ekstra telewizory, senatorom fotele masujące, ministrom nowe limuzyny a tym najniżej zarabiającym VAT w górę, prąd, woda, gaz w górę, wszelkie opłaty za mieszkanie w górę, płace minimalne w dół. Emerytom odebrać dodatek opiekuńczy. WSZYSTKIM krematorium za darmo. Francuzi się burzą i strajkują bo im chcą podnieść wiek emerytalny z 60 na 62 lata. U nas z 65 na 70 i jeszcze mało. Niepełnosprawnym odebrać dofinansowanie do płac. Obniżyć o połowę zasiłek pogrzebowy. To jest właśnie nasza ojczyzna po reformach i wejściu do Unii.

    Odpowiedz
  • m.a.m.a.(2010-09-08 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Podziwiam Greków i Francuzów oni z głodu nie umrą , kiedy wy Polacy przejrzycie na oczy za komuny nigdy nikt nie był głodny a teraz

    Odpowiedz
  • RAMBO(2010-09-08 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    KTOŚ KTO TO WYMYŚLIŁ CZYLI PAN PAWLAK POWINIEN DOSTAĆ NAGRODĘ NOBLA W DZIEDZINIE GŁUPOTY,PO CO PŁACA MINIMALNA LEPIEJ PRACOWAĆ ZA MISKĘ RYŻU.

    Odpowiedz
  • Samson III(2010-09-08 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę poczytać moje wpisy na temat, dlaczego UE nam nie ufa i zaczyna kontrolować nasze poczynania, jako państwa.Dwa, z trzech, pomysłów na rekomunizację zawdzięczamy właśnie Pawlakowi, osobiście.Do tego dochodzą nieudane i niezgodne z prawem Unii, w opinii UE,rozmowy z Rosją n.t. gazu.
    Moim zdaniem Pan Pawlak, to zły duch Tuska.Na jego miejscu pozbyłbym by się go z rządu, jak najszybciej.(Już w ogóle nie mówię ,o Jego złym wizerunku medialnym,z prezentowanym w każdym wystąpieniu, stuporem mimiki twarzy, który na pewno nie buduje do niego zaufania, oglądających Go)

    Odpowiedz
  • `stasiu(2010-09-08 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak pan Premier i inni "mądrzy" w Rządzie popracowali chociaż parę miesięcy za płacę minimalną, to może by do nich wreszcie trafiło, że jest to wyzysk i nie jest możliwe utrzymanie rodziny za takie wynagrodzenie przy ciągle rosnących kosztach utrzymania.

    Odpowiedz
  • dfete(2010-09-08 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    suuuuper, już się nie da z tego wyżyć a co dopiero będzie dalej, ceny jakoś rosną, ale pensja niech będzie 0 zł

    Odpowiedz
  • miner(2010-09-08 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ten stan osobowy już raz próbował tego zabiegu wzrost i obniżka płacy minimalnej od PKB,SKOŃCZYŁO się przewrotem ty Tusk i twoja ekipa byłeś w tym stanie osobowym.

    Odpowiedz
  • aga(2010-09-08 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak wprowadzić minimalną płacę dla wszystkich pracujących od premiera zaczynając poprzez posłów, senatorów,ministrów dyrektorów po sprzątaczki,ekspedientki itd. Zobaczy rząd, że wtedy nie będzie deficytu a praca na każdym stanowisku będzie wykonana. Wszyscy będą zadowoleni bo nie będzie równych i równiejszych.

    Odpowiedz
  • bezpartyjnie(2010-09-09 00:38) Zgłoś naruszenie 00

    rzygac sie i srac chce jak czytam te brednie
    zona zapie...na zmiany za 1260 brutoo
    na jakas tam umowe
    precz z ZŁODZIEJAMI I OSZUSTAMI RZADZACYMI!!!

    Odpowiedz
  • zaraza morowa(2010-09-08 22:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze wam tak idioci,wielbiciele platfusów! Co przed wyborami nie wiedzieliści że tusk i mafia kłamie? Normalni to wiedzieli! A co mądrego może zdziałać nocna zmiana? Zdechniecie z głodu, jeżeli już przed wyborami samorządowymi nie pogonicie tych aferałów liberałów,partyjnego bachora z nieprawego łoża WSI.

    Odpowiedz
  • karlos(2010-09-09 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Pawlak wiesniak wymyslil jak obnizyc place minimalna brawo niech zyje wies

    Odpowiedz
  • aaaaa(2010-09-10 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    czegoś nie rozumiem?
    wszystko ma być jak w uni ,tylko płace polskie ?...!
    aż przyewalić się chce...

    Odpowiedz
  • antyPO i rzad złodziejski(2010-09-08 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do płacy minimalnej sie doczepili już, co jeszcze ?wont PO. Najpierw zacznijcie cięcia od góry a nie z dołu.460 posłów osłów siedzacych i pierdzacych w stołek nic nie robiacych , 100 senatorów co sie tylko obijaja, diety. My tych koryciarzy bedziemy utrzymywac. Nic nie mowia o cieciach na gorze, zacznijcie od siebie. Co Panie Tusk jeszcze sprzedaz polskiego?Panie Tusk proponuje Panu i kolesiom Pana dac po najnizszej krajowej i rzadz sie cały miesiac, zobaczyli bysmy co bys wtedy pan powiedział. Irlandia Irlandai Irlandai w ...

    Odpowiedz
  • Płace niższe. Podatki wyższe(2010-09-08 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    I już bedzie w Narodzie lepiej.

    A swoją drogą nie ważne co zrobimy to i tak bedziemy sie staczać - bo 3/4 tego co kupujemy to Chińskie i my wszyscy na świecie składamy sie na fantastyczny rozwój Chin zarzynając własny kraj.

    Odpowiedz
  • tix(2010-09-08 06:56) Zgłoś naruszenie 00

    Firm nie stać na podwyżki płac, ale podwyżki cen jak najbardziej... Czyli za chwilę płaca minimalna starczy na jeden chleb i kostkę margaryny z Biedronki...

    Odpowiedz