Najlepiej i najgorzej opłacane stanowiska zajmowane przez humanistów

autor: T.B.06.09.2010, 11:47; Aktualizacja: 07.09.2010, 15:38

Humaniści dalej w Polsce zarabiają mniej niż ich koledzy po innych kierunkach studiów. W 2009 roku otrzymywali oni płace na poziomie 3 500 zł - wynika z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • dfg(2010-09-06 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawy artykul i wiadomosci w artykule.

    Odpowiedz
  • do 6(2010-09-06 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    mniej niz złodzieje z PO.. zapytaj Chlebowskiego i Drzewieckiego ile drą z koryta

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-09-06 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    jedyny humanista dobrze zarabiajacy to Tfusk i KomoRusek.
    Nie znają sie na rządzeniu (no bo i skąd.. na historii tego nie uczyli), ale rzadza z nadania kolesi

    Odpowiedz
  • do 6(2010-09-06 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    i na pewno mniej niz ten czerwony wypasiony ryj Graś

    Odpowiedz
  • dfg(2010-09-06 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    a ja robie "ciekawe" wpisy na poziomie elektoratu PO.. u nas wszyscy tak mają i piszą takie mONdre wpisy

    Odpowiedz
  • Lebiegi(2010-09-06 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    A co z Klichem? Czy wojsku jest potrzebny taki fachowiec?

    Odpowiedz
  • mbfr(2010-09-06 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    Statystycznie jest PO-super. Na stronach PUP same oferty dla humanistów na "etaty" do marketów za 1300zł lub do wożenia zapiekanek na telefon- jak masz samochód. Jest PO-super!

    Odpowiedz
  • sugar(2010-09-06 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    a te zafajdane PiSiory ile zarabiają?

    Odpowiedz
  • alex43(2010-09-06 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    statystyczny leming zarabia między 1500-2500, uważa się za intelygenta i głosuje na po-łoo

    Odpowiedz
  • Ajwan(2010-09-07 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie wiem skąd biorą te wysokości wyplat.
    Chyba badania w Warszawie byłyu prowadzone :P

    Odpowiedz
  • :)(2010-09-08 06:08) Zgłoś naruszenie 00

    Palikot - jeden z najbogatszych Polaków jest po filozofii.
    A największa firma w regionie jest kierowana przez historyków, chociaż kiepsko im to wychodzi.

    Odpowiedz
  • freeakad(2010-09-10 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    Humanista może podjąć również pracę w szkolnictwie wyższym, ale płace w nim kształtują rozpaczliwie:

    profesor zwyczajny: 6.320 PLN
    docent, adiunkt posiadający stopień naukowy doktora habilitowanego: 4.720 PLN
    starszy wykładowca posiadający stopień naukowy doktora 4.320 PLN
    asystent: 2.820 PLN

    Przytoczone zestawienie odsłania tajemnice przewagi mało wykształconego, a często wręcz prymitywnego kierownika ds. personalnych nad pracownikiem naukowo-dydaktycznym. Tego ostatniego, szczególnie jeśli jest młody - ulubiona (zaufana), a doświadczona sekretarka szefa może bezpiecznie zrównać z błotem...

    Więcej: interdyscyplinarni.blogspot.com

    Odpowiedz