Nauczyciele: Urlop zdrowotny nawet na rok

autor: Urszula Mirowska-Łoskot06.09.2010, 08:27; Aktualizacja: 06.09.2010, 12:42

W czasie urlopu dla poratowania zdrowia nauczycielowi przysługuje comiesięczne wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatek za wysługę lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (35)

  • taka jest prawda(2010-09-06 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli są frajerzy którzy chcą pąłcić za nieróbstwo, to dlaczego z tego nie skorzystać?

    Odpowiedz
  • Arek"Aiwa-Platz"(2010-09-06 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Podobnie jest w Izraelu. Tyle, że tam każdego nauczyciela stać na mieszkanie i samochód.

    Odpowiedz
  • Willy(2010-09-06 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    "Może" nie znaczy musi. Ja pracuję 26 rok i nie skorzystałem z tego. Wszyscy atakujący uderzcie sie w piersi, czy czasami nie mieliście jakiś lipnych zwolnień od zaprzyjaźnionych lekarzy. Ja na zwolnieniu lekarskim byłem 8 lat temu. Zamiast zazdrościć trzeba było sobie lepiej wybrać zawód. Nie tylko nauczyciele mają przywileje. Na całym świecie przy podejmowaniu pracy zwraca się uwagę na pakiet socjalny, który oferuje pracodawca.

    Odpowiedz
  • anty PRL 1000(2010-09-06 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    PRZYWILEJ JAK ZA PRLu ---A DLACZEGO NIE WSZYSCY PRACUJĄCY PO 25 LATACH CIEZKIEJ PRACY--- OBIBOKI PRACUJA PRZEZ 9 MIESIECY W ROKU I JESZCZE TAKI PRZYWILEJ Z MOICH PODATKÓW

    Odpowiedz
  • do redakcji(2010-09-06 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie napiszecie, ze takie same urlopy przysługują np. sędziom? Po co ta nagonka na nauczycieli?

    Odpowiedz
  • wera(2010-09-06 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego budowlankom i innym zawodom nie przysługuje taki urlop zdrowotny , czym się różni???

    Odpowiedz
  • Maryla(2010-09-06 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    To i tak za mało urlopu zdrowotnego. Powinno być, rok pracy i rok urlopu, i oczywiście pensum minimum 5000zł netto za taką harówę.

    Odpowiedz
  • Willy(2010-09-06 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Dlatego,że budowlanka to nie budżetówka.Jeśli mają jakieś związki,to niech o to walczą.Reliktem budowlanki za PRL-u było leżenie po flaszce pod tekturą falistą i styropianem. Albo kradzież cementu i stanie "na łopacie",bo dniówka się należy.I jak wyglądają uogólnienia? Ja takie PRL na pobliskich budowach pamiętam.Ze składek budżetówki nie pracującej na czarno płacone są bieżące emerytury waszych rodziców i dziadków, choć podobno są już indywidualne konta. Dla nas w przyszłości ma zabraknąć, choć składamy się na wspólny garnek.

    Odpowiedz
  • dfg(2010-09-06 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawy artykuł.

    Odpowiedz
  • ao(2010-09-06 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    do Willy. Masz czelność ubliżać wszystkim, których zadziwiają te paranaoiczne świadczenia? Byłeś na budowie ? Wszyscy tam to złodzieje? Człowieku, ślady po komunie to świadczenia dla nauczyciel. 9 m-cy pracy i 13 pensji. Pół etatu (18 godz. na tydzień) i wyagrodzenia jak u innych za 1,5 m-ca. Wszyscy znają smak kapitalizmu, nauczyciele ciągle w poprzedniej epoce. Wszystkim co pracują poza budżetówką niedobrze się robi , jak czytają takie komentarze jak twój. Wasze związki zawodowe są utrzymywane z budżetu, przecież nie składacie się na nie. Gdybyś pracował w firmie prywatnej zapominasz o związkach. Związki to wasz przywilej także z naszych podatków.

    Odpowiedz
  • rodzic(2010-09-06 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele to wyjatkowo uprzywilejowana grupa zawodowa.Jesli przeliczy się zarobki miesięczne na ilość wypracowanych godzin w miesiacu ,są jedną z lepiej zarabiających grup w Polce. Możliwość 3 lat płatnego urlopu ,9 miesiecy pracy w roku i tak naprawdę brak odpowiedzialności z wyniki pracy. Oburza mnie organizowanie "drugiej szkoły" popołudniami.Jeśli uczeń ma słabsze wyniki w nauce ,to uczący go pedagog nie zajmuje się nim ,rodzice są zmuszeni płacić korepetytorom by rozwiązać problem edukacyjny pociechy.

    Odpowiedz
  • do rodzica(2010-09-06 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    A doliczyłeś do tych godzin sprawdzanie testów, szkolenia, posiedzenia RP, wywiadówki i wiele innych rzeczy, o których nie masz pojęcia?

    Odpowiedz
  • konkret(2010-09-06 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    do 11 rodzic - skoro nie masz czasu lub ochoty dopilnować swojej pociechy aby się uczyło, to bądź frajerem i płać za korki.

    Odpowiedz
  • wera(2010-09-07 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    popieram 10 ao

    Odpowiedz
  • wykonawca(2010-09-07 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do 8 Willy za długo pracowałeś w komunie skoro tak osądzasz. Przyjrzyj się teraz w zawodach,może jesteś kreplem emerytowanym i nie kojarzysz terazniejszych wynagrodzeń.

    Odpowiedz
  • ulla(2010-09-07 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram 10 ao całkowicie.
    Najbardziej jednak bulwersuje mnie nienasycony apetyt belfrów na pieniądze - jest im ciągle za mało i każdy narzeka, co już jest po prostu gorszące.

    Odpowiedz
  • Willy(2010-09-07 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wykonawco,przykro jest słuchać krytyki,która nas dotyka,nie? Do emerytury mam 13 lat. Tetraźniejsze wynagrodzenia kojarzę, a jeszcze teraźniejsze ceny. Znajdźcie mi kogoś, kto powie ,że ma za dużo pieniędzy. Jakbyśmy czekali, aż nas poprzecie w tym, aby dali nam co nam przyrzekali odbierając przywileje emerytalne z końcem 2008 roku, to może poparlibyśmy i was. Nie wiem, co to znaczy za długo pracowałem w komunie. Pracowanie to raczej zaleta, bo odprowadzałem składki. I niezbyt długo bo od 1982-1988 roku. Wolność przywitałem w Stanach na saksach, gdzie byłem 4 lata. Miałem więc przykład kapitalizmu, a jednocześnie, że Polak za granicą umie pracować. Mnie tam bulwersuje 60 tysięcy miesięcznie menadżera bankowego. 2200 mojego wynagrodzenia też po 26 latach pracy ,choć w innym kontekście.

    Odpowiedz
  • Willy(2010-09-07 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ao,nikomu nie ubliżam. Pokazuję poprostu, jak boli uogólnianie. A co?wszyscy nauczyciele to lenie i brakoroby?Lekarze to konowały, zdzierający kasę z pacjenta? Tym tropem można pójść dalej. Widocznie tylko nauczyciela można obrażać bezkarnie. Ale nie moim zdaniem.

    Odpowiedz
  • ui(2010-09-08 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram ao (10) i rodzica (11) - nie ma żadnej kontroli efektów pracy

    Odpowiedz
  • ao(2010-09-09 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    Willy, wskaż mi inną grupę zawodowaą o takiej ilości dodatkowych świadczeń. Przecież to są pieniądze, które sowicie zasilają wasze budżety domowe. Piszesz, że zabrano wam wcześniejsze emerytury. I owszem , nam też. Nikt jednak nie dał nam z tego powodu podwyżek. Nauczyciele są traktowani w tym kraju bardzo dobrze. Ani kryzys w gospodarce, ani długi w gminach nie pozbawiają was tych dziwnych świadczeń. Nauczyciele nie chcą włączyć tych dodatków do zasadniczej pensji bo obraz tych "marnych" pensji wyglądałby całkiem imponująco.

    Odpowiedz