ZUS pomoże choremu w powrocie do pracy

autor: Marek Opolski02.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 05.09.2010, 12:56

Pracownik, który po zakończeniu okresu zasiłkowego nadal choruje, ale rokuje poprawę zdrowia, może ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne. W tym celu musi m.in. złożyć do ZUS wniosek wraz z dokumentacją

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (8)

  • a juz myslałem ,że będą Go wozić do pracy.(2010-09-03 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    my byli górnicy po 5-letnim super urlopie, przesyłamy najserdeczniejsze podziękowania Panu Jerzemu Buzkowi i Jego byłemu rządowi za zafundowanie nam tych urlopów i następnie bardzo wczesnych, wysokich emerytur udzielanych górnikom - bez względu na ilość zjazdów pod ziemię.

    Podczas tych urlopów na koszt społeczeństwa zafundował nam prawo do 14stej pensji,13stej pensji, deput. węglowego, Barbórki, świadczeń socjalnych z prawem do wczasów dla całej rodzinny, no i oczywiście stawek za dniówki urlopowe, jak i zaliczalność tego urlopu do normalnego zatrudnienia liczonego do emerytury górniczej.

    Chłopcy za wojsko nawet tak dobrze nie mieli liczonych lat. Geniusz nie Premier!

    Naprawdę dziękujemy Panu, obecnemu Europosłowi za ten dar na koszt społeczeństwa
    polskiego. Dziękujemy Ci społeczeństwo! Za to, że zgadzasz się na wydłużenie wieku
    emerytalnego aby na Nas pracować!

    I to wszystko dzięki Jurkowi, dzięki temu habilitowanemu Liberałowi.

    Mamy nadzieje, że podczas swojej owocnej pracy w Europarlamencie załatwi wszystkim
    Polakom takie super wczasy, jakich my doświadczyliśmy i emerytur jakich doświadczamy. - Jeszcze raz Jurek, nasz najlepszy przyjacielu - dziękujemy Ci za uradowanie Nam życia.

    Odpowiedz
  • qwa(2010-09-03 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, ZUS naprawdę potrafi skutecznie leczyć i pomagać chorym wracać do pracy, nawet lepiej od lekarzy.

    Odpowiedz
  • UZDROWICIEL NA MEDAL(2010-09-03 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    Miałem znajomą karła , dziewczyna miała niecały metr wzrostu.
    Po edukacji w szkole podstawowej i zawodowej podjęła pracę zakładzie inwalidzkim . 20 lat jeździła do pracy ok 9 km w lato czy zimę na rowerku bobo. Wybudowała własny dom. Około 38 roku, życie odmówiło jej posłuszeństwa i nie mogla chodzić. Złożyła dokumenty o rentę inwalidzką , lecz ZUS wydał decyzję ,że jest w pełni zdrowa. Uzdrowiona przeżyła jeszcze 6 miesięcy

    Odpowiedz
  • dfg(2010-09-05 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    tytul artykulu

    Odpowiedz
  • Jolka24(2010-09-05 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    12 września cały ZUS ma jechać z pielgrzymką do Częstochowy finansowaną z funduszu socjalnego firmy.

    Odpowiedz
  • Mi(2010-09-06 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ja również znam cudowne dwa uzdrowienia .ZUS może wszystko!!! 1/Choroba kregosłupa. CZASAMI mozliwośc poruszania sie o kulach lub laskach. Wykorzystany cały zasiłek chorobowy, 3-m-czny zasiłek rehabilitacyjny , sanatoruim. ZUS uznał że zdolna do pracy ,ale...co ciekaww w listopadzie ma byc operacja!!! Osoba ta nadal z trudem i to nie zawsze, porusza sie o kulach i luskach. 2/ Rak! Usunięta zała tarczyca.Renta grupa 1. Nawrót choroby. Druga operacja i...teraz sanatorium z oceną juz dzisiaj, że zmieniona zostania grupa inwaldzka nawet na 3..a to oznacza brak pieniędzy,Gdzie kogos takiego i kto przyjmie do pracy??? Jakim cudem w tak cudowny sposób wyzdrowiał??/ Może ktos mi wytłumaczy te dwa przypadki!!! ZUS to jeszcze lepiej niz BÓG!!

    Odpowiedz
  • lulek(2010-09-06 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS pomoże choremu w powrocie do pracy- przeciez to nic nowego , ZUS nawet trupa wysłał by do pracy

    Odpowiedz