Szpitale nadal wymagają ochraniaczy na buty

autor: Dominika Sikora02.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 02.09.2010, 19:23

Nie chronią przed bakteriami i zarazkami, ale część szpitali wciąż zmusza osoby odwiedzające tam swoich bliskich do kupowania foliowych nakładek na buty

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (7)

  • bnm(2010-09-02 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    tytyl artykulu oki

    Odpowiedz
  • Ewa(2010-09-02 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ale bywa i odwrotnie. Byłam w szpitalu na kontroli i chciałam kupić koniecznie! foliowe ochraniacze a poinformowano mnie z uśmiechem, że nie ma, ponieważ nie trzeba ich nosić.

    Odpowiedz
  • emeryt(2010-09-02 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    do dany: Ty nie chodzisz do Kościoła i nie przyjmujesz Komuni bo bredzisz.

    Odpowiedz
  • szerszeń(2010-09-02 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Kuriozalną jest sytuacja kiedy personel medyczny porusza się po całej placówce(szpitalu) w obuwiu bez ochraniaczy, wychodzi na zewnątrz,przemieszcza się pomiędzy budynkami lub udaje np. na parking i z powrotem, itd., itp. Następnie nawet na OIOM, w tym samym obuwiu?! Niestety na własne oczy widzę jak moi koledzy lekarze i średni personel medyczny "przestrzega" aseptyki. O paniach salowych nie wspomnę - tą samą ścierą, i zawartością jednego wiadra potrafią "umyć" podłogi całego oddziału. Ostatnio miałem okazję obserwować te "higieniczne" zachowania w szpitalu na Szaserów w W-wie, na oddziale wewnętrznym, odwiedzając chorego pacjenta. Jak ktoś jest brudasem i nie został wychowany w domu rodzinnym, to później jako ordynator nie wymaga tych rzeczy od podległego personelu. Ale na szczęście są lekarze pochodzący do tych spraw odpowiedzialnie - nieliczni niestety.

    Odpowiedz
  • ,,dany.(2010-09-02 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    -Dlaczego księża nie podają komuni w rękawiczkach jednorazowych cz nie rozprzestrzenają przy tym zarazków-tym bardziej że dotykają tylu ust.

    Odpowiedz
  • jacyk(2010-09-02 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Być może ochraniacze nie zapobiegają roznoszeniu bakterii, ale już błota z pewnością tak. Ochraniacze są niewątpliwie za drogie.

    Odpowiedz
  • mikrobiolog(2010-09-02 07:46) Zgłoś naruszenie 10

    Ale przynajmniej jest mniej nabłocone. A zarazki przynoszą na sobie i na kwiatkach - odwiedzający.

    Odpowiedz