Nowa ustawa antydyskryminacyjna niezgodna z konstytucją?

01.09.2010, 17:10; Aktualizacja: 01.09.2010, 19:44

Koalicja na Rzecz Równych Szans skrytykowała w środę przyjęty we wtorek przez rząd projekt tzw. ustawy antydyskryminacyjnej; w jej ocenie może on być niekonstytucyjny. Z zarzutami nie zgadza się pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • emeryt@dziad(2012-07-13 13:41) Zgłoś naruszenie 00

  Najwięcej dyskryminacji przejawiają i stosują władze w małych miejscowościach, gdzie brak jest jakiejkolwiek instytucji broniącej krzywdzonego człowieka. W mojej małej miejscowości władza zachowuje się i postępuje niczym despota, lub w średniowieczu feudał. Nasz burmistrz w ogóle nie stosuje się do obowiązujących przepisów, tak prawa, jak i konstytucji. Na pisma adresowane do rady miasta od dawna brak jakiekolwiek odpowiedzi. Podejrzewam, że pisma adresowane do rady są przejmowane przez burmistrza, ponieważ sekretarka rady nie
  przyjmuje pism i poleca składać w biurze podawczym a te wszystkie trafiają do burmistrza. Na wiele moich pism do rady ja nie doczekałem się odpowiedzi.
  Aż strach pomyśleć, jaki terror zapanowałby w miasteczku, gdyby burmistrz tak jak feudał w średniowieczu uzyskałby od możnowładcy "prawo miecza?"(ius gladii). On teraz w demokratycznym państwie prawa feruje wyroki ostateczne, nie zważając na to, ze są one sprzeczne z jakimikolwiek obowiązującymi przepisami prawa.. Przy czym nie istotne jest, czy to jest petycja pewnej dyskryminowanej grupy upominającej się o przynależne jej prawa, czy jest to sprawa
  jednej osoby. Dla tego satrapy, tyrana, autokraty nie istnieją żadne ustawy, przepisy prawa, czy też pisane prawa człowieka. Ten osobnik ma najczystsze predyspozycje do czynienia ludziom piekła z ich życia.
  A nie on jeden sprawia życie uciążliwym w naszym mieście. Jest bowiem też administrator
  domów TBS, starający się ograbić tych najbiedniejszych lokatorów z ostatniego grosza
  i dążyć do wielkiej intraty z nienależnych im zysków..
  Czy jest jakiś sposób obrony przed taką władzą chciwą, pazerną, despotyczną i niesprawiedliwą?? Ja w tym państwie nie zaznałem sprawiedliwości, chociaż sam staram się nie wykraczać nawet na jotę poza prawo, nie rzadko narażając się na straty własne.
  Jak ciężko jest żyć, gdy tych instytucji krzywdzących człowieka jest coraz więcej i więcej a prawa coraz mniej, mniej, lub w ogóle go brak..
  Gdzie zabrnęliśmy? W jakim my świecie żyjemy? Czy mamy się zza węgła z maczugą
  czaić w celu wyegzekwowania sprawiedliwości?
  Tak daleko cofnęliśmy się? Jak daleko od cywilizacji??

  Odpowiedz
 • Józef Wojtas(2011-02-27 21:15) Zgłoś naruszenie 00

  Ustawa jest niezgodna z art. 32 ust 2 Konstytucji RP. Nie kodyfikuje dyskryminacji z przyczyn politycznych, co sprawia, że polityka jest zarezerwowana dla wybrańców. Ponadto, ustawa nie przewiduje kar dla osób dopuszczających się dyskryminacji. Wypłacanie zadośćuczynienia za dyskryminację z funduszy publicznych karze tylko społeczeństwo a nie sprawcę.

  Odpowiedz
 • guzik(2010-09-01 21:58) Zgłoś naruszenie 00

  Czy w tej ustawie jest mowa o ludziach z nadwagą ? Niezależnie oczywiście od rasy, wyznania, płci, narodowości,...etc...etc

  Odpowiedz
 • taka jest prawda(2010-09-01 20:51) Zgłoś naruszenie 00

  znowu głupie kmioty z PO stworzyły bubla prawnego

  Odpowiedz
 • bnm(2010-09-01 20:49) Zgłoś naruszenie 00

  To musi w takim razie byc ta ustawa poprawiona i wejsc w zycie a trybunal konstytucyjny musi okreslic jej konstytucyjnosc - gdyby tak szla kazda taka ustawa to zadna ustawa by nie weszla w zycie jesli by sie okazala niekonstytucyjna.

  Odpowiedz
 • Ziutek(2010-09-01 20:39) Zgłoś naruszenie 00

  Gdzie spojrzeć dyskryminowani są mężczyźni.

  Odpowiedz
 • ed(2010-09-01 20:28) Zgłoś naruszenie 00

  w Polsce to mężczyźni sa dyskryminowani w stosunku do kobiet
  nie potrzeba dalszego rozważania i to na tyle

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane