Hall: jeżeli uczeń tego żąda, szkoła musi mu zorganizować lekcje etyki

01.09.2010, 17:04; Aktualizacja: 01.09.2010, 17:43

SLD chce, by minister edukacji Katarzyna Hall przedstawiła na pierwszym po wakacjach parlamentarnych posiedzeniu Sejmu informację nt. nauczania etyki w szkołach. Hall podkreśla, że uczniowie mają prawo do nauki etyki a szkoła ma obowiązek ją zorganizować.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • tolo(2010-09-01 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    tylko ni zapomnijcie w ramach tej etyki o nauce "homo"bo to przecież przyszłość narodu europejskiego.

    Odpowiedz
  • bnm(2010-09-01 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tytyul artykułu

    Odpowiedz
  • kazimierz lat 61 katolik(2010-09-01 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli uczeń zażąda lekcji religii,rodzice muszą mu to zapewnić na własny koszt.Nie mam najmniejszych wątpliwości,że po to zrobiono "furtkę" w postaci lekcji etyki, by można było wprowadzić tylnymi drzwiami możliwość opłacania z państwowej kasy cały (rozbudowany ponad miarę) kler.
    Zakonnice ,zakonnicy klechy proboszcze wikariusze biskupi - oni wszyscy "ucza lekcji religii??> Pytam dlaczego w państwie świeckim ,zatrudnia się " talibów". Uważam,że w szkołąch powinna być prowadzona lekcja o nazwie "religioznawstwo" a zajmować sie tą profesją powinni się cywilni nauczyciele.
    PO iPiS,a dokłądnie cała prawicowa strona,nie powinna decydować o tych sprawach,ponieważ sa nie obeiktywni i skrajnie nieprzejednani.
    Poza tym głos klechy to dla nich głos Boga,a ksiądz dla tych prawicowych matołów to jedno i to samo,tak Bóg a ksiądz to to samo.Wiemy ,że tak nie może być.
    Wiara to wiara,kościół to kościół Ojczyzna to Ojczyzna!!.
    Wyprowadzić religię z nauczania wyprowadzić klechów ze szkół,odciąć wynagrodzenie klechom i klecho-podobnym. ?Niech ludzie wiary(do których się zaliczam) płacą na swój kościół.Od państwowych pieniędzy kościołowi WARA.
    Są ważniejsze potrzeby społeczne od kosztów na wystawne plebanie i kościoły i domy nazwane dla niepoznaki "parafialnymi".Ekonomia obowiązuje wszystkich. Biednych wspierać chorych wspierać powodzian wspierać,kościoła nie wspierać za NASZE narodowe.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-09-01 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    znowuten debil z PO "bnm" wpisuje głupoty

    Odpowiedz
  • JAKIEJ ETYKI ?(2010-09-01 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    RACZEJ LEKCJI ROBIENIA W WAŁA INNYCH LUDZI. TAM GDZIE WSZYSTKO JEST RELATYWNE ETYKA JEST NIEMOŻLIWA !!!

    Odpowiedz
  • Popieram 3(2010-09-01 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem dokładnie tego samego zdania - tylko nie wiem skąd mamy tzw. prawicę tak ograniczoną umysłowo?? i tak sprzedajną intreres narodowy??
    Pani Hall jak zwykle głupstwa opowiada - to też zdewociałe babsko, chyba nie wie jakie są realia polskich szkół??
    POLSKA NIE JEST PRZYSTAWKĄ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO!! /obecnie jest/.

    Odpowiedz
  • ala(2010-09-01 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Alicja Tysiąc, która zasłynęła sporami sądowymi dotyczącymi odmówienia jej prawa do przeprowadzenia usunięcia dziecka, dostała od SLD propozycję startu w Warszawie w zbliżających się wyborach samorządowych - propozycja od pani Piekarskiej

    Odpowiedz
  • FILUTEK(2010-09-01 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    NIE MACIE INNYCH ZMARTWIEŃ?

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-09-01 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    do "7"...he...he...lepper też tak zaczynał...a jak skończył ???

    ...a co do propozycji Pani min. Hall...to jak uczeń zarząda bzykania...to szkoła musi mu zorganizować pokój... ???

    Odpowiedz
  • aaa(2010-09-01 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wszędzie potrzebny jest umiar. Wejdźcie na strony szkół, zobaczcie w jaki sposób odbywa się inauguracja roku szkolnego. MSZĄ ŚWIĘTĄ! Jeżeli w pobliskich kościołach to pół biedy ale w szkole?!

    Ostatnio żaden ceremoniał państwowy nie może się obyć bez religijnych obrzędów kościoła katolickiego. Dokąd zmierza ten kraj?

    Odpowiedz
  • Ted(2010-09-01 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    Tej etyki bedzie z pewnością uczyl ksiądz lub katecheta? Z deszczu pod rynnę!Tylko powrót religii do sal katechetycznych przywróci normalność!!

    Odpowiedz