Pracujący emeryci bez części świadczeń

autor: Bożena Wiktorowska01.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 01.09.2010, 07:49

Osoby pobierające emerytury, które nadal są aktywne zawodowo, nie otrzymują części świadczeń przysługujących innym pracownikom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (52)

  • ed(2010-11-10 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do Bobi 32 - na tym właśnie polega demokracja , żyję jak chcę , jestem na emeryturze i pracuje , bo taka moja wola i nic nikomu do tego .
    Po 40 latach pracy mam prawo życ po swojemu , a ja lubie paracować.

    Odpowiedz
  • emerytka(2010-11-24 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego emeryci płacą składkę rentową???

    Odpowiedz
  • emeryt(2010-11-24 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Może GP zainteresuje się DLACZEGO PRACUJĄCY EMERYCI PŁACĄ SKŁADKĘ RENTOWĄ ???

    Odpowiedz
  • TOMASZ(2011-01-11 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ortografia jest jedynym wykładnikiem wykształcenia ? Czy osoba która pisze słowo KTURY jest naprawdę bardziej wykształcona od tej która pisze KTÓRY. Przecież ten przykład napisałem tą samą ręką.

    Odpowiedz
  • wk.....(2010-09-01 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli emerytura wynosi średnią krajową - całkowity zakaz pracy. Albo jedno albo drugie. Prawda jest taka, że to Ci którzy mają wielotysięczne emerytury dorabiają korzytając z różnych układów. Np. przechodzą na emeryturę i dalej pracują na swoim stanowisku, biorąc i jedno i drugie. Tak np. wygląda "ucywilnianie" w służbach mundurowych, przechodzenie na emerytury w oświacie itp.

    Odpowiedz
  • Use(2010-09-01 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Staże w urzędach z urzędu pracy to naprawdę fikcja. Państw płaci a pracownik i tak nie ma szansy na pracę, więc pieniądze idą w błoto, są tylko patologiczną formą socjalu. W firmie pracodawca może poznać pracownika i nauczyć go pracy, w urzędzie jest od czarnej roboty, a potem dalej jest bezrobotnym.

    Odpowiedz
  • Koczani -emeryci pracują na czarno(2010-09-01 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    a POco płacić składki na DONALDA?

    Odpowiedz
  • emeryt(2010-09-01 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ten koszmar trzeba zmienić !!! jak można popierać takie bezprawie Panie Premirze !!! pobieranie składki rentowej jest bezprawne albo nasze prawo jest Chore!!! Zmienmy to!!!

    Odpowiedz
  • Janina(2010-09-01 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2. Ty 'niektuży" wykształcony bezrobotny. Czy za wykształcenie uważasz ukończenie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Jeśli już się wypowiadaz to w swoim imieniuk Kto chce pracować ten pracę znajdzie!!!

    Odpowiedz
  • czek(2010-09-01 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jedno jest pewne .Dieci rodzić powinni emerytki a robić dzieći powinni 70,a nawet 80 letni emeryci Bo to oni mają je za co utrzymać wychwać i wykształcić Bo to oni mają pieniądze pracę iemeryturę Młodzi wykształceni ludzie są na bezrobotnym lub siedzą w domu a niektuży olali Polskę i pojechali zagranicę Tak Rząd Polski widzi rozwiązanie niżu demograficznego

    Odpowiedz
  • m.a.m.a.(2010-09-01 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Janino a gdzie ta praca jest , proszę podac mi oferty dla technika elektryka- elektronika lat 47 z Zagłębia budowy wykluczone za 1317 zł Dośc Emeryci zakaz pracy i Renciści zgadzam się z nr,2 , klawiatura nie pokazuje litery ,,c,,z kreseczką więc wytykanie komuś pisowni , Świadczy tylko o inteligencji Pani , wyrazy szacunku , żona bezrobotnego , który stracił pracę bo zakład padł a chętnie go przyjmą do pracy z; grupą ,rentą i emeryturą , w jakim świecie pani żyje

    Odpowiedz
  • Albin(2010-09-04 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Tu nie chodzi kto jaki zawod ma kazday musi miec prace a zwlaszcza glowa rodziny,zeby na starosc miec emeryture.Ale w naszym kraju maja pracowac emeryci a mlodzi bez pracy.To 50+ jak straca prace powinni pobierac bezrobotne bo sa wypracowani, a nie mlodzi ktorych sie zacheca do kombinowania zasilek w kraju a dorabianie za granica.

    Odpowiedz
  • Janina(2010-09-01 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Do 4: Nie jestem pośrednictwem pracy, ale ten co szuka znajdzie, pewnie, że za 1317 nie opłaci się, to za ile? pytam. A tak na marginesie. Złej tanecznicy przeszkadza i rąbek u spódnicy. Zganiać na klawiature to już śmieszne, tym bardziej gdy pisze się "u" zamiast "ó" lub inne rażące błędy ortograficzne. I wydaje mi się, że większość psioczących na pracujących emerytów to własnie ci pseudo wykształceni, którym za 1300 zł nie chce się pracować i tyle!

    Odpowiedz
  • gość(2010-09-01 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Zadaje ponownie pytanie, dlaczego pracujący emeryci płacą składkę RENTOWĄ???

    Odpowiedz
  • agata(2010-09-01 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    To jakim prawem zabiera się te pieniądze gdzy nie ma się praw do tego za co się zapłaci,-dziwne to,ale wracajac do pisowni przez tzw "wykształciuchów" to naprawde młodzi po tzw magisterkach takie błędy ostograficzne robią ,że sie w głowie nie mieści nie mówiąc już o wysławianiu się czasem wydawałoby się prostych słów/nie myślę o ich żargonie/.Ale tak nawiasem to przecież w zyciu nie przyjmą innych ludzi na miejsce emeryta ,tylko rozdzielą pracę między innych,tak że miejsc pracy napewno nie przybedzie

    Odpowiedz
  • Jan(2010-09-01 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci na emerytury a młodzi do pracy ,dośc blokowania etatów

    Odpowiedz
  • phi(2010-09-01 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Pani mamo- jeżeli jako wykształcony wydawałoby się technik ,pisownię
    "niektuży" zganiasz na klawiaturę to zapewniam Cię, że w ten sposób pisząc trzeba wykazać sporo dodatkowej inicjatywy, a przy tym jednym wyrazem wyczerpać limit błędów na maturze ( starej)

    Odpowiedz
  • 123(2010-09-05 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego w ogóle płacimy dwie składki emerytalną i rentową - powinna być tylko jedna ponieważ z dwóch świadczeń jednocześnie nikt nie korzysta. Korzysta albo z emerytury albo z renty. A co ze zgromadzonymi środkami na drugim koncie? Ano przepadają w majestacie prawa. Nigdzie na świecie tak nie jest. Przestańmy pozwalać okradać się przez rządzących!!!

    Odpowiedz
  • Janina(2010-09-01 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do Jan. Popieram. Emeryci na godziwą emerytuę. Młodzi do pracy, nawet za 1300. Dość podnoszenia bezrobocia w Polsce przez młodych "wykształconych" foachowców.

    Odpowiedz
  • emerytka-urzędniczka(2010-09-01 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem emerytką i pracuję - na zastępstwo młoda najpierw zachorowała na ciążę a teraz jest na urlopie wychowawczym. To najlepsze wyście dla pracodawcy, bo:
    1. Emerytka zna się na robocie, a młodą wykształconą tak naprawdę to trzeba praktycznie pracy nauczyć. Kto i kiedy ma to robić?
    2. Emerytka która chce dorobić nie będzie się targować o pieniądze, bo jak chce pracować to znaczy z kasa jej potrzebna i z każdej się ucieszy. Ponadto ZUS i tak by jej zabrał nadwyżkę albo zawiesił emeryturę.
    3. Państwo korzysta na emerytce po ściąga z jej zarobków składkę rentową i zdrowotną, bez prawa do świadczeń z tego tytułu. Ma z tego pożytek, żeby np. wypłacić świadczenia i opłacić ZUS młodej ciężarnej i korzystającej z urlopu wychowawczego. W pewnym sensie emerytka pracuje na zastępowaną młodą koleżankę.

    Odpowiedz