Samorządy wypłacają podwyżki nauczycielom

autor: Artur Radwan01.09.2010, 03:00

Do końca września gminy muszą wypłacić nauczycielom 7-proc. podwyżkę. Muszą to zrobić do końca września z wyrównaniem od początku nowego roku szkolnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • PS(2010-09-01 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Wtam! Moja żona pracuje w szkole jako nauczyciel kontraktowy i otrzyma wynagrodzenie zas. od 01.09.2010 brutto 2099 zł + dodatek stażowy, zatem mówienie o średnich zarobakch (kontraktowy: 2716 zł) jest pewnym wprowadzaniem czytelników w błąd. Istotne są zatem minimalne stawki wynagrodzrenia, a nie średnie. Ponadto warto wspomnieć, że pensum wynosi 18 h/tydz. ale jeszcze dochodzą 2 h/tydz. nie wliczone do etatu oraz 10 h/m-c tzw. tutoringu, nie wspominając o radach, zebraniach i sprawdzaniu prac. Pzdr

    Odpowiedz
  • Ola(2010-09-01 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do PS
    Ona Cię oszukuje, ma kochanka, a to kosztuje, pieniądze i czas. Najlepiej niech się zwolni, i nie tyra tyle godzin za grosze, z jej wykształceniem znajdzie pracę za kilkanaście tysięcy i będzie pracować 10h/tydz.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2010-09-01 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiam się skąd autor bierze te kwoty. Jestem nauczycielem kontraktowym i nie widziałem takich pieniędzy.

    PS. Do wszystkich przeciwników - Macie rację, trzeba być idiotą, żeby nie chcieć zostać nauczycielem, przecież każdy może i ma taką szansę. Czemu wy nie skorzystacie - ze strachu?

    Odpowiedz
  • zcv(2010-09-01 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    do nauczyciela jeżeli nie podoba cisie wynagrodzenie zmien prace , a nie siej paniki na forum

    Odpowiedz
  • Willy(2010-09-01 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nam przelano pobory na konta już 31.08 ,oczywiście bez podwyżki. I tak kasa przeleży w ZEAS-ie miesiąc.Razy 55 nauczycieli w szkole.

    Odpowiedz
  • wera(2010-09-01 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    a inne zawody nie mają podwyżek jak się upomnisz usłyszysz możesz dorobic po pracy i co mam tyrać 12godz. dziennie...porąbane...

    Odpowiedz
  • Rozsądnie myśląca(2010-09-01 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Witam! Teraz żałuję , że nie zostałam nauczycielem- żyć nie umierać: wakacje, ferie. podwyżki - a ja kobieta 48-letnia - inteligentna, wykształcona, tyle tylko, że mam jeden feler- mieszkam w małym miasteczku, gdzie trudno znaleźć pracę. Już 2- gi raz straciłam pracę, ponieważ najpierw przepracowałam ponad 20 lat w spółce akcyjnej- miałam dość odpowiedzialne, samodzielne stanowisko- sprzedano ten zakład Niemcom. Druga praca była na czas określony- i znowu szukam od nowa. A nauczyciel - czy jest dobry czy nie - ma pracę zawsze, a i tak rodzice muszą sami"douczać" swoje dzieci, albo opłacać im korepetycje. O ironio losu -ze szkoły średniej, do której chodziłam- to właśnie Ci koledzy i koleżanki , którzy naprawdę 'słabo" się uczyli zostali nauczycielami. A ja taka głupia , dobrze się uczyłam no i co mi z tego przyszło! W firmach, w których pracowałam o takich podwyżkach, jakie mają zagwarantowani obecnie nauczyciele - nie mogło być mowy! No i czy nie będzie już nigdy podziału na tych"uprzywilejowanych" i resztę- wiem co piszę, ponieważ sama mam w Rodzinie emerytowanych już nauczycieli, którzy dawniej musieli włożyć więcej wysiłku w swoją pracę a pensje mieli o wiele skromniejsze niż obecni nauczyciele. Jeden Polak musi ' harować" za marne grosze, a drugi ...jest cudownie gloryfikowany! Czy to normalne - jest to raczej pytanie retoryczne!

    Odpowiedz
  • ao(2010-09-02 06:51) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram 6. To wszystko prawda. Gratyfikowanie tej grupy zawodowej bez reform i sprawdzenia przydatności do zawodu to marnotrastwo publicznych pieniędzy.

    Odpowiedz
  • Willy(2010-09-19 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Komunikat z frontu: jutro 20.09 a podwyżek jak nie ma ,tak nie ma. Ad.7:obecnie z małych miasteczek można wyjechać.Zrobiłem to 11 lat temu. Nie trzeba żałować zdobytej wiedzy. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, nie pdejmując pracy w spółkach, u prywaciarzy itp. Nie zaryzykowałem, postawiłem na pewną pracę w budżetówce. Z tego nie zamierzam się tłumaczyć. Ani uogólniać na podstawie jednej szkoły, szpitala, urzędu, że wszyscy tam pracujący są be. Nie jestem dzieckiem. Firmy, które wybierałaś nie gwarantowały pewno wiele. Ale trzeba było dokładnie czytać umowy. Pewno poszłaś do nich w celu zdobycie większych pieniędzy, mimo ryzyka. Ja nie stałem z karabinem, abyś to podpisała. Widocznie twoja odraza do szkoły i zawodu nauczyciela była tak duża, ze wolałaś tam nie iść. Podobno w firmach można negocjować swoje wynagrodzenie, trzeba tylko odpowiednio się zaprezentować. To firmy wymyśliły, że nie ważny wiek, ważny człowiek. 48 lat dla liberałów to zaledwie początek. Więc może to wina nie tkwi w nauczycielach? Nie przypominam sobie,abym napadł na ciebie i zabrał ci kasę. Nie doprowadziłem do twojego zwolnienia, nie podsiadłem na stołku. Ja swój kapitalizm realizuję od 1988 roku, na wakacyjnych saksach, do dziś. Nie czekam pod firmami, aby mieć lepszy standard. Proponuję,aby poczytać sobie, kto naprawdę jest gloryfikowany w tym państwie finansowo i nie szukać wrogów wśród nauczycieli. Jest niemało takich, co miesięcznie wyciągają więcej, niż nauczyciel ma rocznie, czasami nawet kilkukrotnie.

    Odpowiedz
  • Iwa(2010-09-20 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    do 7 . Jeszcze nie wszystko stracone jesteś po studiach, zrób podyplomowe z przygotowaniem pedagogicznym i zapraszamy do naszego grona abyś wykazała się inteligencją (której jak widać zabrakło ci w prywatnych firmach więc to chyba nie do konca taka prawda jak mówisz gdybyś była naprawdę dobra to miałabyś pracę takie jest moje zdanie). Ale o czym tu mówić zostań nauczycielem i nie będziesz nam zazdrościć tylko cieszyć się z nadmiaru obowiązków.

    Odpowiedz