Pracujesz na zlecenie? Dostaniesz odszkodowanie

autor: Łukasz Guza31.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 31.08.2010, 09:19

Zatrudniony na umowę-zlecenie będzie się mógł domagać podwyżki, jeśli inni zleceniobiorcy w jego firmie zarabiają więcej – wynika z projektu ustawy o równym traktowaniu

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • rsc(2010-08-31 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest dyskryminacja tylko wolny rynek. Czas skończyć wreszcie z komunistycznym myśleniem "wszystkim po równo", bo po co było w takim razie walczyc z komuną o wolny rynek, demokrację i wolną konkurencję?.

    Odpowiedz
  • ss(2010-08-31 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    ta umowa zlecenie to w ogóle bezsensem jest powinna być tylko wtedy jak jest to praca tymczasowa-dorywcza np. ulotki, a tymczasem pracodawcy wykorzystują to i ludzie nawet rok czy dwa pracują na zlecenie majac nadzieję, że wkrotce dostaną umowę o pracę w normalnej pracy, robią to co zwykly pracownik a przez umowę zlecenie nie mają ubezpieczenia w pracy, nie mają składek emerytalnych, mam mnóstwo znajomych studentów, ktorzy tak mają... ale co robić moim zdaniem to jest dysktyminacja, wykorzystywanie i oszukiwanie człowieka, tylko po to żeby pracodawca nie musiał zus-u płacić

    Odpowiedz
  • komunistka(2010-08-31 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    do rsc !!!
    Widzisz kolego/koleżanko wpadłeś w pułapkę większej gry politycznej jaką było obalenia strasznego komunizmu-śmiech...chodziło matołki o nasze rynki zbytu, tania siłę roboczą- najgorsze że po 20 latach zaczyna to do was docierać czekam jeszcze że będziecie robić do śmierci i tak nie dostaniecie emerytury a Wasze wspaniałe Państwo będzie nadal trwonić Waszą kasę ciężko zarobioną...

    Odpowiedz
  • Jola(2010-08-31 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobrze !! ja pisałam ostatnio pozew o ustalenie stosunku pracy i wygraliśmy :) Niech pracodawcy się ogarną. Denerwuje mnie też że niektórzy chętnie komunkują, że najlepiej to mieć swoją działalność i faktury wystawiać. Nieładnie !

    Odpowiedz
  • Prawnik(2010-08-31 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekaw jestem jak to będzie pod rządami nowej ustawy, kiedy firma prowadzona przez Murzyna przegra przetarg. On postawi zarzut, e był dyskryminowany ze względu na kolor skóry, a organizator przetargu będzie się tłumaczył przed sądem przez kilka lat. Proponuje, aby nowe przepisy wprowadzić po Euro 2010, bo żadnej autostrady lub drogi nie wybudujemy z uwagi na protesty dyskryminowanych.

    Odpowiedz
  • rsc(2010-08-31 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    do komunistki!!!
    Nie przeszkadza mi wyzysk, jeśli i ja mogę przy tym trochę zarobić. Niestety państwo (a teraz jak widać i UE) zachowuje się jak ZSRR - czyli wszystko sobie, nic obywatelom.

    Odpowiedz
  • bnm(2010-08-31 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawy artykuł

    Odpowiedz
  • umba umba(2010-08-31 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    no niech mi tylko jakiś gnojek podskoczy ,ze kolega ma wiecej a on mniej , to juz jutro go nie ma w pracy !!! Takie ustawy to sobie moga wsadzić w d...!!! Ja rządzę u siebie i ja decyduje , czy dostanie o złotówke wiecej czy mniej !!!

    Odpowiedz
  • shaqu(2010-08-31 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Takie ustawy powodują, że wzrasta bezrobocie. Ponieważ w tym przypadku pracodawca zastanowi się dwa razy zanim kogoś zatrudni.
    Tworzone jest prawo, którego zadaniem jest ochrona pracowników. Tymczasem to prawo zniechęca pracodawców do zatrudniania nowych ludzi.
    Dzisiaj liczą się koszty tego typu bzdury prawne powodują, że koszty rosną, a firma nie ma na pensje dla pracowników.

    Odpowiedz