Pracodawcy: kwotowa waloryzacja emerytur niezgodna z konstytucją

26.08.2010, 17:40; Aktualizacja: 26.08.2010, 18:02

Jednakowa dla wszystkich emerytów i rencistów kwotowa waloryzacja świadczeń może być niesprawiedliwa społecznie i niezgodna z konstytucją - ostrzega Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (54)

  • ALA(2010-08-26 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    DANA TOBIE SIĘ POPIR...ŁO W GŁOWIE IDŻ SIĘ LECZYĆ BO Z NIENAWIŚCI SZLAK CIĘ TRAFI .ZACZNIJ ZBIERAĆ NA SIEBIE GLOSY MOŻE BEDZIESZ PREMIEREM A MOŻE PREZYDENTEM TAKIM JAK TWOJ LECHU :SPADAJ DZIADU".

    Odpowiedz
  • matka polka(2010-08-30 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Stego wynika ze popieraja nie robow i symulantow kombinatorow itycz wszystkicz co kupili sobie rety

    Odpowiedz
  • Polak(2010-08-26 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety aktualnie rządzą nami historycy /Tusk ,Schetyna, Komorowski/ a szefem ekspertów jest Boni/ kulturoznawca/ Chyba więc mamy odpowiedż skąd takie
    posunięcia nieprzemyślane.

    Odpowiedz
  • Bożydar(2010-08-26 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie Polska stała się krajem rasistowskim. jedni mają przywileje, a drudzy nie. Do tych pierwszych zaliczam górników, nauczycieli, hutników, energetyków, a w szczególności rolników. Prywatyzowano zakłady pracy - likwidowano - a ludzie odchodzący ( zwalniani ) dostawali grosze. Natomiast Ci wcześniejsi dostawali grube pieniądze ( setki tysięcy zł. ). Pytam dlaczego ? Dlaczego nie traktowano i nie traktuje się ludzi pracy jednakowo. Polsko kraju zmieniającego oblicze, ale oblicze Twe jest wredne i nasycone obojętnością na los Twych obywateli. Nie chcę takiej ojczyzny. Wstydzę się, że żyję w takim kraju w którym panuje rasizm

    Odpowiedz
  • Beata(2010-08-26 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    A składki na ZUS potrącają kwotowo czy procentowo? To i płacić muszą procentowo !!!
    Bo jak nie to od koryta trzeba odsunąc !!!

    A ile emerytury biora posłowie i senatorowie???!!!

    Może im też płacić emerytury kwotowo? Licząc ile tak naprawde godzin pracują !!

    Odpowiedz
  • Nina(2010-08-26 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba wszyscy zapomnieli lub nie wiedza, z jakich przyczyn jest dokonywana waloryzacja rent i emerytur! To nie jest premia za wysokie apanaże w pracy. To jest rekompensata inflacyjna, wyrównująca choc częsciowo wzrost cen. Oszustwem jest to, że jest dokonywana wskażnikiem procentowym, a nie kwotowo. Poprzednie zasługi zawodowe i składkowe nie mają tu nic do rzeczy. Tak samo zdrożał chleb emerytce otrzymującej 1000zł emerytury jak i takiej, która ma emeryturę 3000zł. To dawno powinno zostać zmienione. Pytanie tylko czy jest to kolejny kit wyborczy czy rzeczywista chęc zmiany. W ten sposób nie dopuszczono by do powstania całej rzeszy pariasów emerytalnych, którzy muszą wybierać czy zapłacić czynsz, rachunek za prąd, czy kupić coś najtańszego do jedzenia, że o lekach nie wspomnę. No ale o tym mogą zdecydować ci, którzy na pewno nie będą na samym dole drabiny emerytalnej. Dla nich tak samo powinno to działać. A ci oburzeni członkowie Lewiatana są na tyle bogaci, że mogą sobie wcześniej odłożyc, żeby im starczyło na ptasie mleczko i szampana na emeryturze. Ale tyle już było obietnic, że głupotą byłoby wierzyć że akurat ta sensowna zostanie zrealizowana...

    Odpowiedz
  • zic(2010-08-27 06:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nina 18 - brawo!
    To samo chciałem właśnie napisać. Rewaloryzacja kwotowa- jak najbardziej sprawiedliwa.

    Odpowiedz
  • Felek z Czerniakowa(2010-08-28 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nina twoje myslenie jest typowe dla wiejskiej kuciapy,pamiętaj,że równo juz było i jak wyszło.Czy wszyscy równo płaciliście składki,równe emki są z KRUS bo tam wszyscy płaca rowne składki.
    Czy Polska za rządów ryzego musi być krajem chorych pomysłów.Mam do emki ponad 23 lata ale nie wiem czy płacąc dziś wysokie składki dostanę więcej niż na kaszanke jak żul spożywający proste wina.A może w szarą strefe.
    Pomysł pana Boniego uważam za skrajnie nieodpowiedzialny.Zresztą jak może być odpowiedzialny czlowiek który donosił i niszczył swoich bliskich.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2010-08-27 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram wypowiedż nr 18. Jak najszybciej powinna być wprowadzona waloryzacja kwotowa. Zaskoczyło mnie jednoznaczne stwierdzenie że waloryzacja kwotowa jest niezgodna z Konstytucją ale nie podano który zapis zostaje tu naruszony. Następnie poniżej tego stwierdzenia umieszcza się stwierdzenie że LEWIATAN uważa że kwotowa podwyżka rent i emerytur może być niezgodna z Konstytucją. Wynika z tego że jeszcze nie wiedzą który zapis zostaje naruszony ale skoro najbogatsi dostaną mniej niż zwykle to prawdziwa katastrofa i najwygodniej powołać się na Lamanie Konstytucji gdzie jednak stwierdzono że wszyscy obywatele są równi względem prawa.

    Odpowiedz
  • MoB(2010-08-27 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie, 18 Nina bardzo dobrze to ujeła, chciałem to samo napisać.. Życie drożeje dla wszystkich jednakowo, a nie tylko w stosunku do ich indywidualnych zarobków.

    Odpowiedz
  • prem(2010-08-27 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    lewiatan, mordasiewicz, i tzw. pracodawcy nie powinni zabierać głosu w sprawie emerytur. syty nie zrozumie głodnego.niech oni tylko godnie i bez oszustw wypłacają pracownikom to co się należy; i tylko tym powinni się chwalić.ale to właściwie sitwa z po.krwiopijcy.

    Odpowiedz
  • real 1953(2010-08-27 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Donald biedaczek kompletnie się pogubił , premierowanie wyraźnie go przerasta.Facet niech wraca na kominy i je maluje - takie zajęcie to w sam raz na jego kwalifikacje i predyspozycje.

    Odpowiedz
  • Zenek(2010-08-27 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Populizm w najczystszej z możliwych postaci. Donald co ty robisz w liberalnej partii ? , twoje miejsce jak najbardziej w partii skrajnie lewicowej , jak najbardziej nawet komunistycznej.

    Odpowiedz
  • hanuma(2012-02-11 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie!!! Porownajcie koszty utrzymania poislow (w wiekszosci DARMOZJADOW w liczacym 460 osob -sejmie polskim a odpowiednio n.p (lw stosunku do liczby mieszkancow liczby poslow w Rosji, to zrozumiecie kogo MY utrzymujemy i kto nas okrada.

    Odpowiedz