Pracodawcy: kwotowa waloryzacja emerytur niezgodna z konstytucją

26.08.2010, 17:40; Aktualizacja: 26.08.2010, 18:02

Jednakowa dla wszystkich emerytów i rencistów kwotowa waloryzacja świadczeń może być niesprawiedliwa społecznie i niezgodna z konstytucją - ostrzega Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (54)

 • jerzy7731(2010-08-26 18:07) Zgłoś naruszenie 00

  Szkoda tylko, że nikt nie zauważył jeszcze i obecnie nikt nie widzi, że:

  - Składka ubezpieczeniowas w KRUS - jest niezgodna z konstytucją!!!
  - ulga podatkowa w ubezpieczeniu ZUS dla przedsiębiorców - jest niezgodna z konstutucją!!!

  A jeśli chodzi ostatnią propozycję rewaloryzacji kwotowej rent i emerytur to jakoś wydaje mi się przedewszystkim: jaką kwotę przeznaczy na to premier, czy przypadkiem nie niższą gdyby rewaloryzacja była robiona po staremu!!!

  Jakoś o to nikt nie zapytał - gdzie jest wysokie morale dziennikarzy i ich rzetelność oraz racjonalny obiektywizm???!!!
  !

  Odpowiedz
 • OB(2010-08-26 18:13) Zgłoś naruszenie 00

  Waloryzacja rent i emerytur powinna odbywac sie wedlug wskaznika wzrostu wynagrodzen. Tak jest w Niemczech i wiekszosci krajow OECD. Ten rodzaj wskaznika powinien zostac jak najszybciej wprowadzony, a dodatkowo najnizsze emerytury, zbyt "odrealnione" do tej pory w stosunku do sredniego wynagrodzenia powinny byc dodatkowo wzmocnione odpowiednia kwota.
  Troche godnosci emerytom na jesien zycia nalezy sie.
  W przeciwnym razie dzieci emerytow i ich wnuki powinny upomniec sie o starszych i wspomoc ich w walce o ludzka godnosc.
  Polska nie musi miec za glowny cel - budowe klasy sredniej kosztem poniewierki starszych osob i wyprowadzanie pieniedzy przez zagraniczna finansjere. Troche cywilizacji europejskiej trzeba wprowadzic do polskiego rzadu, parlamentu i urzedu prezydenta.

  Odpowiedz
 • Ryży i czerwona banda znów kombinują z waloryzacją(2010-08-26 18:40) Zgłoś naruszenie 00

  KOCHANY PiS I KOCHANY PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI,KTÓRY 1-SZE CO ZROBIŁ PO WYGRANYCH WYBORACH TO PRZYWRÓCIŁ ZABRANĄ PRZEZ SLD i HAUSNERA COROCZNĄ WALORYZACJĘ RENT I EMERYTUR I W ROKU,W KTÓRYM TO NIE MOGŁO JESZCZE WEJŚĆ W ŻYCIE PREMIER KACZYŃSKI WYPŁACIŁ WYSOKIE JEDNORAZOWE DODATKI (BEZ LATANIA ZE ŚWISTKAMI PO URZĘDACH,JAK ZA MILLERA). KOCHANY PiSie WRÓĆ JAK NAJSZYBCIEJ DO RZĄDZENIA!!! TYLKO PiS I PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI DBAŁ O POLSKĘ I POLAKÓW A GONIŁ ZŁODZIEI,KTÓRZY TERAZ DZIĘKI DEBILIZMOWI SWOICH WYBORCÓW ZNÓW NAS OKRADAJĄ!!! TYLKO PiS I ZAWSZE PiS POWINNO RZĄDZIĆ,WTEDY POLSKA BYŁABY DLA NAS PRZYJAZNYM KRAJEM,BEZ KORUPCJI I RYŻEGO BANDYTY!!! WYBÓR NALEZY DO WAS! POTEN NIE NARZEKAJCIE!

  Odpowiedz
 • Sorry ;-)(2010-08-26 18:49) Zgłoś naruszenie 00

  *POTEM

  Odpowiedz
 • ini(2010-08-26 18:50) Zgłoś naruszenie 00

  Rzad w takim razie bedzie musial przkonac trybunal konstytucyjny do liczenia kwotowej waloryzacji swiadczen - jesli jest to lepszy system.

  Odpowiedz
 • Dana(2010-08-26 19:00) Zgłoś naruszenie 00

  do 3: debilem to jesteś ty! Piszesz bzdury, coś Ci się porąbało pod sufitem. Myślę, że to zaślepienie i oczarowanie małym guru. Polska wg. Ciebie i Pisu to kraj debili, złodziei i bandytów. To co jeszcze robisz w takim kraju? Już raz Ci mówiłam i powtórzę: spieprz.aj dziadu!

  Odpowiedz
 • Do PO.s.r.ańca Dana!!!(2010-08-26 19:14) Zgłoś naruszenie 00

  PRAWDA W OCZY KOLE! PO TO NIEUDACZNIKI W RZĄDZENIU ZA TO DOBRZY W ZŁODZIEJSTWIE I WSZELKIEJ MASCI NIEGODZIWOŚCIACH!! RYŻA MAFIA MA W GENACH PRZESTĘPSTWO I WROGOŚĆ DO POLSKI I POLAKÓW! TO WY SPIE.P.RZ.AJCIE DZIADY PO.s.r.ane Z NASZEJ POLSKI!!! WYBORCY PO TO DEBILE,ZŁODZIEJE I B ANDZIORY...ALE PRZEDE WSZYSTKIM...DEBILE, JAKICH W INNYCH KRAJACH POZA POLSKĄ NIE MA, BO NIGDZIE NORMALNY CZŁOWIEK NIE BYŁBY W STANIE ZAGŁOSOWAĆ NA PRZESTĘPCÓW!!!Przykład sawickiej nic was nie nauczcył,potem był misiak,uchlany grzegorek na dywanie w sejmie,miro,zbycho,rycho,grzechu(!) no i ten ZAMACH!!! MORDERCY!! A wy DEBILE ich ciągle popieracie!! TO MAŁO DOWODÓW NA WASZ DEBILIZM!!!NĘDZNE,MAŁE,ZAKOMPLEKSIONE KREATURY!!!

  Odpowiedz
 • Dana(2010-08-26 19:23) Zgłoś naruszenie 00

  do 7: cztery ostatnie wyrazy określają Ciebie i takich jak Ty. Lepiej nie mogłeś tego ująć! Brawo!
  ps: jeśli miałam wątpliwości, że Cię uraziłam, to już nie mam.

  Odpowiedz
 • Yi(2010-08-26 19:26) Zgłoś naruszenie 00

  Prawda jest taka, że wszystkie pieniądze z prywatyzacji powinny trafiać jako rezerwa emerytalna, ale nasze kochane rządy przejadły wszystko nie myśląc o przyszłości.

  Odpowiedz
 • orlicki(2010-08-26 19:33) Zgłoś naruszenie 00

  A co powiecie o Narodzie, który 99% władzy w stanowieniu prawa oddaje w ręce 277 ludzi (większość 3/5 potrzebna do przegłosowania veta prezydenta i senatu) ?

  Co powiedzieć o takim Narodzie ?

  Odpowiedz
 • karolmaks(2010-08-26 19:40) Zgłoś naruszenie 00

  A składki emerytalne też wszyscy płacili równe kwotowo czy procentowo?

  Odpowiedz
 • Polak(2010-08-26 20:06) Zgłoś naruszenie 00

  Do 7.
  Zgadzam się z tobą.Doskonale to zostało ujęte przez ciebie.

  Odpowiedz
 • ALA(2010-08-26 20:10) Zgłoś naruszenie 00

  DANA TOBIE SIĘ POPIR...ŁO W GŁOWIE IDŻ SIĘ LECZYĆ BO Z NIENAWIŚCI SZLAK CIĘ TRAFI .ZACZNIJ ZBIERAĆ NA SIEBIE GLOSY MOŻE BEDZIESZ PREMIEREM A MOŻE PREZYDENTEM TAKIM JAK TWOJ LECHU :SPADAJ DZIADU".

  Odpowiedz
 • Polak(2010-08-26 20:13) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety aktualnie rządzą nami historycy /Tusk ,Schetyna, Komorowski/ a szefem ekspertów jest Boni/ kulturoznawca/ Chyba więc mamy odpowiedż skąd takie
  posunięcia nieprzemyślane.

  Odpowiedz
 • Pracocholik idiota?(2010-08-26 20:49) Zgłoś naruszenie 00

  Po co pracowałem do 48 lat pracy jak teraz mamy mieć równo.

  Odpowiedz
 • Bożydar(2010-08-26 21:04) Zgłoś naruszenie 00

  Dla mnie Polska stała się krajem rasistowskim. jedni mają przywileje, a drudzy nie. Do tych pierwszych zaliczam górników, nauczycieli, hutników, energetyków, a w szczególności rolników. Prywatyzowano zakłady pracy - likwidowano - a ludzie odchodzący ( zwalniani ) dostawali grosze. Natomiast Ci wcześniejsi dostawali grube pieniądze ( setki tysięcy zł. ). Pytam dlaczego ? Dlaczego nie traktowano i nie traktuje się ludzi pracy jednakowo. Polsko kraju zmieniającego oblicze, ale oblicze Twe jest wredne i nasycone obojętnością na los Twych obywateli. Nie chcę takiej ojczyzny. Wstydzę się, że żyję w takim kraju w którym panuje rasizm

  Odpowiedz
 • Beata(2010-08-26 21:12) Zgłoś naruszenie 00

  A składki na ZUS potrącają kwotowo czy procentowo? To i płacić muszą procentowo !!!
  Bo jak nie to od koryta trzeba odsunąc !!!

  A ile emerytury biora posłowie i senatorowie???!!!

  Może im też płacić emerytury kwotowo? Licząc ile tak naprawde godzin pracują !!

  Odpowiedz
 • Nina(2010-08-26 22:45) Zgłoś naruszenie 00

  Chyba wszyscy zapomnieli lub nie wiedza, z jakich przyczyn jest dokonywana waloryzacja rent i emerytur! To nie jest premia za wysokie apanaże w pracy. To jest rekompensata inflacyjna, wyrównująca choc częsciowo wzrost cen. Oszustwem jest to, że jest dokonywana wskażnikiem procentowym, a nie kwotowo. Poprzednie zasługi zawodowe i składkowe nie mają tu nic do rzeczy. Tak samo zdrożał chleb emerytce otrzymującej 1000zł emerytury jak i takiej, która ma emeryturę 3000zł. To dawno powinno zostać zmienione. Pytanie tylko czy jest to kolejny kit wyborczy czy rzeczywista chęc zmiany. W ten sposób nie dopuszczono by do powstania całej rzeszy pariasów emerytalnych, którzy muszą wybierać czy zapłacić czynsz, rachunek za prąd, czy kupić coś najtańszego do jedzenia, że o lekach nie wspomnę. No ale o tym mogą zdecydować ci, którzy na pewno nie będą na samym dole drabiny emerytalnej. Dla nich tak samo powinno to działać. A ci oburzeni członkowie Lewiatana są na tyle bogaci, że mogą sobie wcześniej odłożyc, żeby im starczyło na ptasie mleczko i szampana na emeryturze. Ale tyle już było obietnic, że głupotą byłoby wierzyć że akurat ta sensowna zostanie zrealizowana...

  Odpowiedz
 • zic(2010-08-27 06:34) Zgłoś naruszenie 00

  Nina 18 - brawo!
  To samo chciałem właśnie napisać. Rewaloryzacja kwotowa- jak najbardziej sprawiedliwa.

  Odpowiedz
 • Irena Anna(2010-08-27 09:45) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram wypowiedż nr 18. Jak najszybciej powinna być wprowadzona waloryzacja kwotowa. Zaskoczyło mnie jednoznaczne stwierdzenie że waloryzacja kwotowa jest niezgodna z Konstytucją ale nie podano który zapis zostaje tu naruszony. Następnie poniżej tego stwierdzenia umieszcza się stwierdzenie że LEWIATAN uważa że kwotowa podwyżka rent i emerytur może być niezgodna z Konstytucją. Wynika z tego że jeszcze nie wiedzą który zapis zostaje naruszony ale skoro najbogatsi dostaną mniej niż zwykle to prawdziwa katastrofa i najwygodniej powołać się na Lamanie Konstytucji gdzie jednak stwierdzono że wszyscy obywatele są równi względem prawa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane