Od 2011 roku egzamin gimnazjalny na nowych zasadach

26.08.2010, 15:04; Aktualizacja: 26.08.2010, 18:08

W roku szkolnym 2011/2012 egzamin gimnazjalny będzie miał trochę inną formę niż obecnie, inaczej też będą oceniane prace uczniów; brana będzie pod uwagę nie tylko ich wiedza i umiejętności, ale też sposób rozumowania.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • ini(2010-08-26 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Egzamin na nowych zasadach i oki.

    Odpowiedz
  • Wzorowy uczeń(2011-04-12 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam same piontki i szustki ze wszystkih pszedmiotuf i sie wogule nie bojem! Czeba się uczyć a nie płakać!

    Odpowiedz
  • fgfxhtx(2011-08-07 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Nowy będzie też sposób oceniania prac uczniów. Egzaminatorzy będą musieli odtwarzać sposób rozumowania ucznia i stawiać mu punkty za to, jak daleko doszedł na drodze do całkowitego poprawnego rozwiązania zadania. Konarzewski poinformował, że taki klucz oceniania został opracowany przez zespół matematyków i w tym roku z powodzeniem zastosowany podczas oceniania maturalnych prac egzaminacyjnych z matematyki."

    no właśnie matury poszły beznadziejnie z matmy, także już się boję :/// Panią Hall spalić na stosie!!!

    Odpowiedz
  • oluśka(2011-07-13 22:01) Zgłoś naruszenie 00

    ja też się boję matma i fizyka mi leżą za to wszystkie przedmioty humanistycznie nieźle mi szły ale co z resztą i angielskim :((( dlaczego musimy być pierwszym rocznikiem nowego egzaminu ? ja niee chcee;(;(

    Odpowiedz
  • Gimnazjalistka15(2011-05-12 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    ja nie wiem po co oni to wymyślają... czy tych ministrów coś złego w szkole spotkało, że się tak na nas wyżywają?

    Odpowiedz
  • Bobi(2011-04-27 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    @Uczeń1952 i filologini
    Wy tak gadacie, bo tego nie będziecie pisać -.-
    Zamieńmy się miejscami to zobaczycie, że te zmiany są beznadziejne :P

    Odpowiedz
  • przeciwnik.(2011-04-19 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    i po co to robicie. żeby chyba maksymalna liczba pkt w całej polsce na tym egzaminie była 20/50. Wy tylko utrudniacie. ! nie mogło być tak jak jest ? coś się nie podobało p. Hal ?

    Odpowiedz
  • Vilim(2011-04-14 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    robcie durni z uczniow
    a roboty brak
    bo rzadza uczeni no pseudo

    Odpowiedz
  • Do wzorowego ucznia!(2011-04-16 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do wzorowego ucznia: Jak ty sie dobrze uczysz to ja zaraz cię wyśmieje. Wszystkich sie pisze przez ch! przedmiotów sie nie pisze przez uf! w ogóle sie pisze przez ó już nie wspomne o odstępie i nie pisze się czeba tylko trzeba wróc sie do podstawówki albo zajrzyj do słownika ortograficznego i zacznij się uczyć na pamieć hahaha niby wzorowy uczen. Wyśmiać tylko można

    Odpowiedz
  • Wiadomość do gimnazjalisty!(2011-04-16 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ja sie dziwie (GIMNAZJALISTO) że ty szkołe podstawową skończyłaś jak piszesz przeczkole a nie przedszkole

    Odpowiedz
  • STOP ANALFABETOM. : D(2011-04-12 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Do Woel Nei Pisac ;
    hahaha ; ''miałam 19 pkt 6 a same paski i gdzie sprawiedliwosc??? ''
    No wlaśnie nie wiem. Jak ty potrafisz zrobić takie proste błędy ortograficzne jak np.'' posczelac ''

    Odpowiedz
  • Wyciek testów gimnazjalnych [link](2011-04-11 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    Wyciek też i w tym roku

    tinyurlcom/6xxwsa6
    (przed com daj kropkę)
    Nie rozprzestrzeniajcie tego zbytnio

    Odpowiedz
  • Zygi(2011-04-07 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    Matma, matma. Z niej leżę, cholera po co mi oblicznie jakiegoś Pi i kurde objetosci jakiegos stozka czy kuli jeżeli mamy podaną wysokosć i kont. Ja tego nie rozumiem leże przy tym. A tak po za tym w przyszłosci nie będę obliczał jakichs kosinusów i innych głupot.

    Odpowiedz
  • anonim(2011-02-01 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiedza co robic sam jestem w 2 klasie gimnazjum z roku na rok bedzie coraz gorzej tym bardziej ze to co do tej pory nas uczono poszlo na marne przez 2 lata i nagle w rok mamy sie nauczyc tego co w 3 lata?

    Odpowiedz
  • gimnazjalista(2010-08-26 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    juz se boje tych egzaminow ledwo co przeczkole sknczyłem z wikiem 16 lat to jeszcze czekam tam na wyniki

    Odpowiedz
  • Bartosz szustowski(2011-01-03 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ja lubię historię i wos, a reszta, a zwłaszcza angielski i polski to dla mnie głupota, resztę jakoś w niosę.

    Odpowiedz
  • Bartuś szustowski(2011-01-03 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ja lubię historię i wos, a reszta, a zwłaszcza angielski i polski to dla mnie głupota, resztę jakoś z niosę.

    Odpowiedz
  • natalcia.(2010-12-14 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    `fraszkę Jana Sztaudyngera pt. "Żona do męża" brzmiącą: "Jeśli nie chcesz mojej zguby, daj mi banknot, ale gruby"; ma odpowiedzieć czy jest ona inspirowana wypowiedzią postaci z "Krzyżaków", "Romea i Julii", "Dziadów" czy "Zemsty".`

    eee było wg coś takiego? xd loool masakra ; |.
    tesh się boję ;/;(

    Odpowiedz
  • marka(2010-12-12 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    ja tez ie boje

    Odpowiedz