Przedszkola za bardzo ingerują w prywatność

autor: Artur Grabek25.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 25.08.2010, 09:16

Przedszkola nie będą mogły uzależniać przyjęcia dzieci od tego, czy rodzice pokażą PIT czy RMUA. Druki miały potwierdzać, że rodzice płacą podatki w tej gminie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • nod(2010-08-26 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoły podstawowe pustoszeją... Co stoi na przeszkodzie w każdej szkole otworzyć oddziały przedszkolne dla 4 i 5-ciolatków??? W każdej szkole jest stołówka... Ale lepiej jest zamykać szkoły (parę lat temu pozamykano przedszkola) niż pomysleć i przetrwać... przecież te dzieci za parę kolejnych lat będą musiały mieć miejsca w szkołach... Nauczycieli (tych do zapowwiadanego zwolnienia) też można "przekwalifikować" ...

    Odpowiedz
  • Zlikwidować koryto.(2010-08-25 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    do 5. A może do pracy w manufakturze jeszcze zagonisz?

    Wystarczy pozwolić ludziom zakładać prywatne przedszkola i nie mordować tych firm podatkami ponad miarę a problem zostanie rozwiązany.
    Zauważyliście że wszędzie tam gdzie państwo "pomaga" jest problem?

    Odpowiedz
  • kola(2010-08-25 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    powiat oleski woj, opolskie , 5 godzin od ok 15 lat , tylko w miastach dłużej

    Odpowiedz
  • guzik(2010-08-25 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    przedszkola mogą być dochodowe, wystarczy zachęcić dzieci do zbierania surowców wtórnych

    Odpowiedz
  • Mama(2010-08-25 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Kola nie wiem o jakich wsiach piszesz, ale w mojej okolicy ( woj. śląskie) - powiat zdecydowanie wiejski - wszystkie przedszkola sa czynne od conajmniej 6.30 do 17.00 - 17.30

    Odpowiedz
  • ed(2010-08-25 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Po co nam gminy, skoro chcą tylko zatrudniać urzędników i nic nie robić! Tylko w komuniźmie państwo decyduje o wszystkim. Nauczmy się wreszcie postrzegać gminy jako miejsce do załatwiania naszych spraw na naszym terenie. Społeczeństwo obywatelskie a nie wymagająco-rozczeniowe, to prawdziwa demokracja.

    Odpowiedz
  • kola(2010-08-25 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    a na wsi , tam jest dramat , matka do wieku dziecka 6, 7 lat nie ma szans na pójście do pracy , bo przedszkole jeżeli nawet jest , to tylko 5 godz.

    Odpowiedz
  • Monika(2010-08-25 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    I to jest realna rzecz do zrobienia. Koszty nie są duże, odciążenie dla rodzin ogromne. Zawsze byłam za PO ale jeśli sprawa przedszkoli dalej będzie spychana na margines,nie mam już nic na obronę PO. Pytanie czy lepiej wydać parę milionów na kampanię pt; "trzeba rodzić dzieci, bo nie będzie miał kto utrzymywać emerytów" puszczaną w TV czy zrobić coś REALNEGO- OTWORZYĆ W KAZDYM MIEŚCIE powyżej 100 tys po 1-2 przedszkolu ekstra nawet przy częściowych opłatach rodziców. Analitycy pewnie obliczą że jest to tańsze niż budowa orlika.

    Odpowiedz