Zaczynasz pracę? Sprawdź, ile zarobisz

autor: Artur Grabek19.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 23.08.2010, 11:44

Najniższą pierwszą pensję dostaną rozpoczynający pracę nauczyciele i mieszkańcy Lubelskiego. Najlepiej opłacani są początkujący informatycy i energetycy. Tak wynika z raportu firmy Sedlak & Sedlak, która sprawdziła ile zarabiały osoby w 2009 roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • ola(2010-08-30 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że w statystykach nie ujęli malopolskiego z Krakowem na czele. Zapewne brakło skali do określenia, jak słabo rozwinięty jest tu rynek pracy. A płace...niewspółmiernie niskie do kosztów życia w tym "magicznym mieście". Przynajmniej można spędzić zaczarowane chwile patrząc na restaurowane od dobrych kilku lat Sukiennice osłonięte siatkami przed wzrokiem zachłannych mieszkańców, chcących wydusić z tego miasta ile się da.

    Odpowiedz
  • kolo(2010-08-26 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do 15: Pani Wando pisze pani na forum Dziennika Gazety Prawnej a więc wydaje mi się, że umie pani odszukać sobie stosowne przepisy. Szczególnej lekturze polecam więc Kartę Nauczyciela i rozporządzenie wydane z jej upoważnienia a regulujące płace nauczycieli. Zobaczy pani ile maksymalnie może zarobić nauczyciel brutto. Zapewniam panią że nie jest to kwota 4300 zł !!!
    Tak więc proszę się dokształcić i zaprzestać pisania dyrdymałów bo się pani ośmiesza :)))

    Odpowiedz
  • wanda(2010-08-19 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    JAKO NAUCZYCIEL TEŻ MASZ PRZYWILEJE I TO NIE MALE. CO DO POBORÓW TA OSOBA AKURAT JEST NAUCZYCIELEM TYLKO W-F WIĘC NIC SPECJALNEGO NIE ROBI NIE UCZY FIZYKI MATEMATYKI CZY CHEMII TO NIE CHWALENIE SIĘ ŻE OD WRZEŚNIA MA POBORY POWYŻEJ ŚREDNIEJ KRAJOWEJ. TO FAKT. TEN MŁODY NAUCZYCIEL MA 31 LAT TO PROSZĘ NIE PISAĆ ŻE MA PAN TAK NISKIE POBORY BO TO NIE PRAWDA. WAM CIĄGLE MAŁO. JA ZNAM TO PRZYSŁOWIE " OBYŚ CUDZE DZIECI UCZYŁ" NA POCZĄTKU TEGO ZDANIA JEST NIE ŻYCZĘ CI .JA NIE ZAZDROSZCZĘ NAUCZYCIELOM PIENIĘDZY TYLKO NA LITOŚĆ BOSKĄ CIĄGLE MIAŁCZECIE ŻE MAŁO I MAŁO> CZY INNE ZAWODY NIE MOGĄ DOSTAĆ PODWYŻEK NIE WSPOMINAM TU O SAMORZĄDZIE ALE SĄINNE ZAWODY >NIE MÓWIĘ TU O PRAWNIKACH LEKARZACH ONI SOBIE PORADZĄ > NAWET POLICJANCI WLEPIĄ PARĘ MANDATÓW NA LEWO.

    Odpowiedz
  • Mural(2010-08-19 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    MK,dokonaj szlachetnego uczynku. I raz obroń nauczycieli ,a opluj samorządowców, polityków,lekarzy itp. Bo tych ostatnich nie byłoby bez szkoły.O tym, ile płaca samorządowcom/a nie ich sekretarkom/ wiem z prasy.
    Jak to jest, że jeśli chodzi o nauczycieli, to jeszcze się dokłada do zasłysznaych bzdur. Mam 51 lat, do emerytury od 1.12. zostanie mi 9. Do starych i nieaktualnych przywilejów/były do końca 2008 r./ zabrakło mi niewiele, bo dwa lata. Lata studiów/ nieskładkowe+ lata pracy dawały 30 lat, bez względu na wiek i płeć. Spóźniłeś się. Nie zdążyłeś opluć wielu ludzi, którzy od powstania KN w 1983 roku odeszli właśnie z tego przywileju. Co za strata. Zabrano mi to wstecz wbrew konstytucji. Więc nie wrzucaj mnie do jednego wora z policją, której jak zabiorą przywileje, to od nowozatrudnionych. I ja płacę ososbiście swoje składki. Subtelna różnica? <<Trzeba by się przyznać, że są tacy co mają gorzej>>ale są tez tacy, co mają więcej. Równaj do gwiazd, a nie do błota. Zacznij ode mnie na początek, to dobry przykład.

    Odpowiedz
  • Mural(2010-08-19 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    A co? Masz dostęp do mojego paska na pobory? Jeśli taki, jak do podręcznika Savoir-vivre'u, to rozumiem. Na rękę /netto/ dostaję 2,200 i odtrącają mi tylko podatki i 50 zł. na ubezpieczenie PZU.Twój znajomy pewno ma kompleksy i nie chciał się przyznać, ile ma. Ja się nie wstydzę i dlatego piszę. Ja mianowanie mam z ustawy od 1984 roku, 10 lat temu potwierdzone dyplomem wg nowych przepisów. Miernotą nie jest ten, kto mało zarabia/ choć to tłumaczy, dlaczego tacy jak ty nas tu obrażają/. To kretynem i wyzyskiwaczem jest to państwo. Miło mi, że uważasz,że powinnam mieć tyle po 25 latach pracy. Właśnie wpadłaś na to, o co tu wszystkich nauczycielom chodzi. O, to żeby tyle zarabiać, ile ty uważasz, że mam. Jeśli nie chce ci się tego czytać, nie rób tego. Ile tu się zarabia na rozkręcaniu słabej dyskusji? Może sobie dorobię. Umiem i mam o czym, czyli więcej niż ty. Pozdrowienia od Willego, on mówi, że jak on pisze to go nie obrażasz. Wygląda na to, że tylko do kobiet masz taką "słabosć."

    Odpowiedz
  • mk(2010-08-19 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    Ja poproszę o adres samorządu który daje nowym 4300 (pewnie brutto).
    Pewnie kierownikom i w wojewódzkim, bo na pewno nie referentom.

    Odpowiedz
  • mk(2010-08-19 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co takiego jest na tych forach, że licytujemy się jak to MY mamy mało a ONI dużo.
    Tak właśnie! Jaki to NASZ los jest podły a tych INNYCH ...
    Jesteśmy w Europie. Jest tu parę dobrze zorganizowanych i zamożnych krajów.
    Może ktoś napisze jak oni to robią.
    Ale po co nam to wiedzieć?
    Coś byśmy z tą wiedzą musieli zrobić.
    Może trzeba by wtedy zaszczepić te (tffuu...) kapitalistyczne wynalazki.
    Zlikwidować przywileje, wyrównać chociaż wiek emerytalny.
    Czterdziestoletni policjant czy pięćdziesięcioletni nauczyciel, toż to ludzkie wraki, nie to co czerstwy sześćdziesięciopięcioletni dekarz albo kierowca tira.
    Trzeba by się przyznać, że są tacy co mają gorzej.
    Nie. Tak jest lepiej.

    Odpowiedz
  • wanda(2010-08-19 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    DO 9 NIE PIERNICZ BZDUR BO CZYTAĆ SIĘ NIE CHCE . CHYBA ŻE JESTEŚ TĄ MIERNOTĄ . MÓJ ZNAJOMY CO MA 4 LATA PRACY DOSTAŁ NAUCZYCIELA MINOWANEGO I 3400 ZL. WIĘC CO TY NA TO? SKORO MASZ TYLE LAT PRACY POWINIENEŚ MIEĆ 5000tyś. NIE KŁAM BO WIEM JAKIE PLACE SĄ W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I TO NA WIOSCE.

    Odpowiedz
  • Mural(2010-08-19 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    "Los nauczyciela nie jest tak podły"-smutne stwoerdzenie, bo tylko zwierzę dające wieprzowinę patrzy w ziemię. Człowiek powinien patrzeć w przyszłość i mieć większe oczekiwania. Ile ma zarabiać młody nauczyciel, skoro nauczyciel po 25 latach pracy ma 2200 na rękę? Można nie przyjść do pracy, oprotestować matury- ale jak się jest funkcjonariuszem państwowym, który z mianowaniem składa ślubowanie, to nie jest się sprzedawcą w markecie. Do każdej pracy można nie przyjść. Nawet można nie pracować. Ja, nauczyciel bibliotekarz z 25 letnim stażem, od września 2010 pensum/obowiązki zasadnicze/ 32 godziny. Obowiązek uczestnictwa na radach pedagogicznych, szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych. Nie tylko fachowych. Od 10 lat 5 godzin społecznie extra w bibliotece. Wiem, istnieją inni pracownicy i podejście do pracy. Ale nikt nie bierze moich, a ja niczyich pieniędzy na podstawie uogólnień o tym, jak leniwy, kiepski itp. jest. Nie będę powtarzać się. Dla porównania: pracownik samorządowy nowo zatrudniony 4,300 na starcie. Mam belferowanie w genach, więc się nie poddaję ani w realu, ani na tym forum. Pożądana cecha u nauczyciela: tłumaczyć do skutku, nie oczekując zbytniej wdzięczności. Uczeń też czasami pluje.Cóż, nie urodzi wrona orła. Lekarz to ma klawe życie. Pielęgniarki "obraca", koniaki spija, koperty przyjmuje. Jak zrobi błąd w sztuce, koledzy go wybronią. Prywatnych pacjentów w szpitalu przyjmuje. Tak, uogólnienia i mity to piękna rzecz.

    Odpowiedz
  • wanda(2010-08-19 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    NIE TAK DAWNO KACZYŃSKI PRZED WYBORAMI JECHAŁ DO LUBLINA NAWOŁYWAĆ ABY NA NIEGO GŁOSOWALI-- WIEDZIAŁ GDZIE JECHAĆ DO NAJNIŻEJ ZARABIAJĄCYCH LUDZI. A DLACZEGO BO DUŻE FIRMY WLAŚNIE NA ZADUPIE SIĘ PRZENOSI ABY TAK WYSOKICH PŁAC NIE WYPŁACAĆ JAK W WARSZAWIE CZY POZNANIU ALBO WROCŁAWIU. TO JEST POPROSTU PONIŻAJĄCE ABY DZIELIĆ POLSKĘ NA GRUPĘ A I B. A NAUCZYCIELE NIECH ZAMKNĄŁ SWÓJ RYJ I WEZMĄ SIĘ DO PRACY BO SAME MIERNOTY Z TYCH SZKÓŁ WYCHODZĄ>

    Odpowiedz
  • Aaa(2010-08-19 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    nauczyciele pracują po 20 godzin tygodniowo!!!
    W dodatku wszystkie święta i wakacje mają wolne.
    Ich pensje należy więc pomnożyć przynajmniej razy 2!

    Odpowiedz
  • mk(2010-08-19 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wdając się w polemikę z nauczycielami, pamiętajmy jednak o poważnej różnicy rocznego wymiaru czasu pracy (mniej niż połowa nominalnego z kodeksu pracy)
    A po obliczeniu honorarium za przepracowaną godzinę, los nauczyciela nie jest już tak podły.

    Odpowiedz
  • kolo(2010-08-19 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ola, nauczyciele nie muszą strajkować. Wystarczy że nie przyjdą na matury do pracy. Każdy kolejny dzień w plecy będzie powodował takie awantury pod MEN że samo da 3 razy tyle o ile prośili!!! (pomyśl: młodzież, rodzice, rektorzy :))

    Odpowiedz
  • Ola(2010-08-19 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nic dziwnego, że nauczyciele strajkują ... skoro są najgorzej opłacani.

    Odpowiedz
  • Zaczynając prace POwiniennem zarobić więcej jak Do(2010-08-19 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Donald -skoro On nic nie robi mając uzdolnienia do robienia Cudów -tylko POdnosi ceny i podatki to ja naprawdę robiąc cokolwiek powinienem tyle zarobić gdyż inaczej...Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną PRACĘ.

    --emerytury nie dostane bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów okradli ZUS ,za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. ZUS będzie mnie dręczył kontrolami!Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych,jedynie dobrze z tych składek zarabiają orzecznicy a wielu zatrzymano na łapówkarstwie -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was

    - ile czasu Donald pracował uczciwie na tym kominie -miesiąc -może dwa i ciągle się leczył jakimś zielskiem !

    Odpowiedz
  • wojtek(2010-08-19 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    no to idz do oświaty...

    Odpowiedz
  • ao(2010-08-19 06:07) Zgłoś naruszenie 00

    Rozpiętość płac w różnych województwach jest różna, w oświacie jednakowa.

    Odpowiedz