Medycyna pracy: Zamiast zaświadczenia lekarz wyda orzeczenie

autor: Dominika Sikora19.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 19.08.2010, 14:51

Placówka zapewniająca opiekę medyczną nad pracownikami danego zakładu pracy ma obowiązek prowadzić dokumentację medyczną badanych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

 • Kuba - o POlitycznym złodziejstwie ....(2010-08-19 09:14) Zgłoś naruszenie 00

  Zostały potwierdzone najgorsze moje obawy ,że Pani Fedak zamierza promować dla ludzi przez długie lata zatrudnionych w dotychczasowych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy profilaktykę medyczną czyli jak znam życie odsuwać ich z Ich miejsc pracy pozbywając źródeł zarobkowania a tym samym środków do życia przy wykorzystaniu lekarzy zakładowych .
  -Zdumienie budzi tym bardziej fakt ,że ludzie zatrudnieni w dotychczasowych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy jak w energetyce którzy dodatkowo w dekadach lat 80,90 pracowali gdyż musieli dla potrzeb produkcji energii -nawet ponad 1000dni w czasie ponad ustawowym - w tych zakładach w soboty ,niedziele ,święta i po 25 -30 latach pracy w tych warunkach zostali pozostawieni na lodzie z emeryturami i będą odchodzić na emerytury o wiele później niż Pani MINISTER FEDAK jako kobieta -która odchodząc na emeryturę w wieku 60 lat nawet nie wie co to jest praca w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach!!! , co kpi z Konstytucji RP w zasadzie równości płci oraz poczucia sprawiedliwości społecznej .
  Pani Fedak odejdzie wcześniej niż ludzie którzy pracowali w warunkach niebezpiecznych pod warunkiem ,że dożyją do tej emerytury lub zostaną przez lekarza zakładowego dopuszczeni do dalszej pracy na swoim stanowisku . Boże –chce się krzyczeć ale to jest naprawdę chore, to jest jakiś totalny absurd ,to jest jakaś niemieszcząca się w głowie ironia ,kpina ,drwina z ludzi których organizmy są wyniszczone -to przecież pani Fedak powinna zacząć naprawiać finanse emerytalne od siebie !! a nie drwić sobie z tych często już wyniszczonych ludzi.

  " Przeciwwskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 "-
  Przecież osoby które mają zatrudnienia więcej niż 25 lat w dotychczasowych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach nie puścimy przez komin w Oświęcimiu!, tylko dlatego że Rząd RP Donalda Tuska stwierdził ,iż nie ma już dla Nich kasy z ZUSie! – Który lekarz da im zgodę na dalsze Ich zatrudnianie -jeżeli Ich organizmy zostały wyeksploatowane i mają uszczerbki zdrowia?
  ---no chyba ,że MENGELE !

  Odpowiedz
 • Obserwator(2010-08-19 09:46) Zgłoś naruszenie 00

  Zgodnie z § 3 pkt 4.rozporządzenia z dnia 30 maja 1996 r.w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy. (Dz.U. Nr 69,poz.332 z 1996 r,) nadal powinno wydawać się orzeczenia w formie zaświadczeń.

  Odpowiedz
 • NAGYC(2010-08-21 17:21) Zgłoś naruszenie 00

  Napewno im odpowiemy w przyszłych wyborach a jeśli będzie trzeba to na ulicy ale nie pokojowo popłynie KREW

  Odpowiedz
 • Awtor-awtor(2010-08-19 15:21) Zgłoś naruszenie 00

  Wg orzeczeń lekarzy orzeczników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - wnioskodawca nie jest niezdolny do wykonywania pracy.

  Zawsze oznacza to, że nie wolno Ci wykonywać Twojej pracy. Ale zawsze możesz zastąpić prezydenta, ministra pracy, czy premiera. Do wykonywania ich pracy nie są potrzebne umiejętności i wiedza. A więc: nie jesteś niezdolny.

  Odpowiedz
 • nagyc(2010-08-21 17:24) Zgłoś naruszenie 00

  Nawet mojego komentarz nie pokażecie precz z ...

  Odpowiedz
 • Graza(2010-08-19 19:50) Zgłoś naruszenie 00

  Pracuję 12 lat w jednej firmie i ani razu nie byłem u żadnego lekarza a jak mi potrzebne żaświadczenie ,że mogę wykonywać zawód kierowcy to muszę sobie sam zrobić badania i muszę sam za nie zapłacić.Lekarz medycyny pracy napewno jest ale jak to on robi wydając zaświadczenia a nie widzi pacjenta.Właśnie dziś zostałem skierowany do szpitala na oddział kardiologi z podejrzeniem zawału serca i też byłem na prywatnej wizycie za moje pieniądze.Nie piszcie ze zakłady pracy robią badania okresowe bo to wielka bzdura.

  Odpowiedz
 • orinoco(2010-08-19 21:16) Zgłoś naruszenie 00

  Zmiana "zaświadczenia" na "orzeczenie" jest rzeczywiście bardzo istotna, a potrzeba jej wprowadzenia wprost paląca. Niektórym urzędnikom (a może większości?) bardzo się nudzi na opłacanych przez nas stanowiskach.
  Ciekawym, czyj pociotek wziął kasę za ten arcyważny projekt racjonalizatorski.

  Odpowiedz
 • do Graza - tAK wiem że tak jest(2010-08-19 22:33) Zgłoś naruszenie 00

  mój syn był tak traktowany ale jest też i druga strona medalu która opisywałem w poście 1.

  Odpowiedz
 • normal(2010-08-25 12:02) Zgłoś naruszenie 00

  żadna zmiana, gra słów

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane