Prawo do urlopu szkoleniowego można zyskać nawet po rozpoczęciu nauki

autor: Łukasz Guza18.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 18.08.2010, 14:13

Pracownikowi należy się urlop szkoleniowy, jeśli z zachowania pracodawcy można wywnioskować, że zgadza się na jego dokształcanie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Krwiopijca Pracodawca(2010-08-18 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga: "Według resortu pracy udzielenie podwładnemu urlopu szkoleniowego lub przyznanie świadczenia dodatkowego (np. na pokrycie opłat za przejazd do szkoły), może być uznane za faktyczną zgodę pracodawcy na podnoszenie kwalifikacji zawodowych." Jeżeli zatem pracodawcy przyznacie pracownikowi prawo do diety, to wg resortu pracy zgodziliście się na 21 dni urlopu szkoleniowego. Paranoja.

    Odpowiedz
  • adam(2010-08-18 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    A CZY NALEŻY MI SIĘ URLOP SZKOLENIOWY JAK MAM EGZAMIN NA OTRZYMANIE UPRAWNIEŃ DO WYKONYWANIA ZAWODU .

    Odpowiedz
  • do 1(2010-08-18 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zgodnie z art. 17 KP Pracodawca jest obowiązany ułatwić pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
    Wynika z tego, że w przypadku studiów itp. powiązanych z zawodem pracodawca (o ile wie o tych studiach) zawsze musi wyrazić zgodę na te studia, a tym samym zgodzić na 21 dni urlopu.

    Do 2 - na czas egzaminu na pewno, poza tym jest bodajże 6 dni. 21 dni dotyczy ostatniego roku studiów.

    Odpowiedz
  • Krwiopijca Pracodawca(2010-08-19 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiadam:
    Ja nic nie muszę, ja tylko jak chcę, to mogę.

    Odpowiedz
  • Elfik(2010-08-26 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    Złożyłam podanie o urlop szkolny w lutym br. kiedy obowiązywał jeszcze stary kodeks pracy i było 28 dni urlopu szkolnego w każdym roku studiów. Pracodawca zwlekał z odpowiedzią aż do dzisiaj czyli 26 sierpnia! Obecnie obowiązujący kodeks mówi tylko o 21 dniach w ostatnim roku studiów czy pracodawca miał prawo tak długo zwlekać (6 miesięcy!!!) z odpowiedzią aż weszły korzystne dla niego przepisy? Czy mogę się jakoś odwołać?

    Odpowiedz
  • obserwator(2010-08-31 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zawsze może ciebie zwolnić i zatrudnić pracownika, który już ma odpowiednie wykształcenie, jeśli będziesz zbyt roszczeniowa i unikała pracy. W końcu docenią starszych pracowników, którzy nie są tak roszczeniowi i dbają o pracę.

    Odpowiedz
  • do obserwatora(2012-05-10 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    do 6

    może zatrudnić nowego pracownika i stracić miesiąc na wdrażanie go, albo pozwolić na kilkunastodniowy urlop szkoleniowy, to co się bardziej opłaca ?

    Odpowiedz