NFZ nie płaci za dwie porady w jednym dniu

autor: Dominika Sikora16.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.08.2010, 14:26

Lekarze rodzinni alarmują, że NFZ nie płaci im za udzielenie w tym samym dniu dwóch różnych świadczeń temu samemu pacjentowi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • jurek(2012-01-05 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy idę do lekarza prywatnie ,płacę od50 do 180 zł za wizytę jak się to ma do stawki nfz. Może ktoś mądry to skomentuje

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-16 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    NFZ powinien placic za wizyte a nie za ilosc porad.

    Odpowiedz
  • kola(2010-08-16 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    oddajcie skladki i sie odczepcie od moich pieniedzy bede chciała sie leczyc to pujde do lekarz a jak nie to nie bo i tak mnie lekarz rodzinny nie przyjmnie musze dzien wczesniej sie jeszcze zarejestrowac a leczyc i tak nas nie chcą

    Odpowiedz
  • Jolka24(2010-08-16 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    W tej sytuacji to po co prowadzić sprawozdawczość? Niech NFZety same prowadzą zapisy pacjentów do danych placówek i przysyłają kasę im co miesiąc, niezależnie czy ktoś sie tam pojawia z pacjentów czy nie. Nie będzie żadnych podejrzeń...

    Odpowiedz
  • adas(2010-08-16 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    Do Marka - 660 mln przy budżecie ok 60 mld to 1.1% a nie 11%.
    Przy stawce kapitacyjnej nie płaci się za wizytę tylko za zapisanegio pacjenta niezależnie od liczby wizyt.
    Zwykle z listy 2.5 tys pacjentów tylko kilkuset korzysta wogóle z opieki - reszta jest zdrowa i nie przychodzi do lekarza
    To tyel tytułłem wyjaśnień szanownmym internautom

    Odpowiedz
  • J.B.(2010-08-16 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Do:4:..nie kraj a rząd i POlitycy.
    Nic tylko wkoło cuda i cuda- to druga Irlandia,brakuje tylko IRA do łaskotania POlityków!

    Odpowiedz
  • Marek(2010-08-16 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    A koszty administracyjne NFZ to 11% ( czyli 660 mln :)

    Odpowiedz
  • Mama(2010-08-16 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jak złamę rękę i nogę to zapłacą tylko za rękę. Ale jaja. Ale po...y kraj.

    Odpowiedz
  • qqq(2010-08-16 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1:
    Czytać nie potrafisz. 8 zł nie na chorego, a na osobę zapisaną do lekarza.

    Do autora artykułu:
    Gdzie puenta ? To w końcu NFZ nie płaci za 2 wizyty w tym samym dniu, jak twierdzą lekarze, czy jednak płaci, jak twierdzi NFZ ?
    Czy to problem sprawdzić, czy płacenie odbywa się ryczałtem czy za każdą wizytę ?

    Odpowiedz
  • anna(2010-08-16 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    No tak, a było jeszcze mniej.

    Odpowiedz
  • 8 zł miesięcznie na chorego dla lekarza??????(2010-08-16 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Toż przecież więcej nas kosztują bandyci w więzieniach!!!
    SKANDAL!!!111

    Odpowiedz