Do końca miesiąca rozstrzygną się losy reformy emerytalnej

14.08.2010, 08:45; Aktualizacja: 15.08.2010, 18:03

Pod koniec sierpnia rozstrzygną się losy przygotowanych przez resort pracy założeń do zmian w ustawie o emeryturach kapitałowych. Wtedy bowiem, po kilku miesiącach pracy i debat nad założeniami, zajmie się nimi Komitet Stały Rady Ministrów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • iko(2010-08-14 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Zawieszenie przekazywania skladek z ZUS do OFE na dwa lata. Na pewno zus by mial wiecej pieniedzy na emerytury czy renty. OFE natomiast musialyby dostac jakas minimalna kwote pieniedzy z budzetu na dzialalnosc. Podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet i mezczyzn do 67 lat. Reforma emerytalna musi byc skuteczna i dac polsce wielomiliardowe oszczednoci itp. Przeniesienie kapitalu zgromadzonego z OFE do ZUS. Proponowane zmiany sa dobre, gdyz na pewno zmniejszy do zdecydowanie deficyt w FUS (inaczej w ZUS) a ludzie beda mieli na czas wyplacane emerytury. Od 2013 roku skladka przekazywana do OFE powinna byc na poziomie 3%. Reszta do ZUS.

    Odpowiedz
  • sylvek(2010-08-14 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Odsunąć babcię Fedak od naszych emerytur. Na zawsze!

    Odpowiedz
  • kiedyś supatyk PIS(2010-08-16 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    jakie mundurówki? pieniądze są - patrz dla "powodzian". Piszę w "..." bo zapewne większą cześć zgarną firmy "naprawcze". Parę ładnych lat prano mózgi Polakom aby oszczędzać w OFE bo tam się "inwestuje" i emerytury większe. Niestety trzoda słowiańska wybrała "wilcze oczy"... i liberałów. Po cudach w W-wie PIS to też żenada - szkoda, że nie zabrali się za politykę ekonomiczną zamiast katologiczną.

    Odpowiedz
  • zic(2010-08-17 06:31) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego ZUS pada? Bo musi wypłacać świadczenia grupom uprzywilejowanym, renty specjalne,emerytury specjalne,- a ile ci ludzie odprowadzili składek do ZUS? Niektórzy minimalnie,inni wcale.

    Odpowiedz
  • klakier(2010-08-16 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    P. Fedak i "rządzący" PAMIĘTAJCIE, że zaliczając STUDIA do " lat pracy"- dotyczy to PRZEDE WSZYSTKIM WAS, WYŁUDZACIE od Państwa KILKA MILIONÓW "lat pracy", których NIE BYŁO, a za które zarządacie płacy x 0,7. Ja wiem,że Wy to banda tylko "pod siebie.Przykro zamiast 45 lat miałoby się tylko 40 lat, ale tak ma być. A z E...mi "mundurowymi" postąpić jak z Kobietami ur.w 54r-i zabrać im też PRAWA NABYTE jak w/w Kobietom, lub sprawę rozstrzygnie Tryb. w Strasburgu.

    Odpowiedz
  • klakier(2010-08-16 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    I słusznie- OFF-e ZLIKWIDOWAĆ, co zrobili kapitaliści?, nabili sobie "kabzę" i udają ,ż nic się NIE STAŁO -złodzieje. A Pan Boni już dawno powinien dostać" kopniaka" od rządu- minister z "zawodu"!!Emerytury powinny BYĆ -35lat "K", 40 "M", ale SAMEJ PRACY + bezr. płatne, ale BEZ STUDIÓW czy gospod. rodziców. Już raz rząd wymyślił emerytury DLA SWOICH ur. do 49r "M", gdzie do potrzebnych 35 lat doliczli sobie STUDIA lub ZIEMIĘ ORNĄ Rodziców- KPINA, BANDYTYZM, a teraz rządząc DORABIJAJĄ. P. Fedak E...t dorabiający powinien dorobić MAX. 50% śr. krajowej tj. 1500-1800zł, a ONI CHCĄ -bez OGRANICZEŃ- chorzy psychicznie, dotycz URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH i SAMORZĄDOWYCH+ ADMINISTRACJA

    Odpowiedz
  • Ona się już rozstrzygła -zarżneliście ZUS.....(2010-08-14 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    To Wy zniszczyli ZUS -to Wy celowo doprowadzili do upadku system emerytalny
    ...1. Liberałowie wymyślili w KP najniższą płace "bez względu na zawód" W innych krajach też jest ale uzależniona od zawodu-efekt -wielu pracodawców tak płaci faktycznie a nawet fikcyjnie
    -od takiej płacy ZUS dostaje składki a system jest pokoleniowy -czyli Ci co wypracowali emerytury z wyższych płac - muszą je otrzymać - skąd więc ma być w ZUSie kasa na bieżące cele?

    2. Tusk ogłosił wszystkim ,że ZUS jest na dnie - , jak Kowalski to usłyszał to powiedział "na kogo mam płacić" i schował zarobki a z nią kasę - ludzie zaczęli pracować na czarno lub ubezpieczać się za granicą.?

    3. Wyprzedaż na siłę na giełdzie akcji gdyż nic nie budujący Rząd nie ma dochodów z inwestycji -nawet wały wpadły w ruinę gdyż i o nie nie dbano- spowodowało nadwyżkę akcji nad podażą -giełda się dławi ,akcje zleciały już nie jeden raz na pysk a przyszli i obecni emeryci stracili w funduszach kasę na emerytury - mój US jak sprzedałem taniej garaż powiedział -"tak szybko garażu się nie sprzedaje, na dobrego kupca trzeba czekać" -płać Pan POdatek od wyższej stawki.

    4. Społeczeństwo utraciło zaufanie do systemu na pokolenia -Fedak straszy wyższym wiekiem emerytalnym ,zatrudnionych w szkodliwych -okradziono -natomiast górnikom rozdano za to 5-letnie superUrlopy ze wszystkimi przywilejami a PO nich superwczesne górnicze emerytury.
    Człowiek który za to odpowiada siedzi na wysokim stołku wysłany tam przez Buzka-w Brukselce wysłane przez PO - to jest kraj POlitycznych CUDAKÓW.!

    Odpowiedz
  • pisior(2010-08-14 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    Realisto z przykrością stwierdzam, że polski ludek jest całkowicie omotany obietnicami PO głoszonymi przez prywatne media (TVN Zetka i inne) będące tubami propagandowymi liberałów. Ale skąd my to znamy? "pomożecie? ... pomożemy!..." i chajdy do dzikiego liberalizmu.

    Odpowiedz
  • filologini(2010-08-14 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego zniknął artykuł pt."30 tys. nauczycieli straci w tym roku zatrudnienie"? Nie można go znaleźć w żadnym dziale, który dotyczy nauczycieli, zatrudnienia, edukacji. Jest w zakładce 'Samorząd terytorialny' ale komentarze są niedostępne. Coś się moderatorowi nie spodobało? Nie wolno krytkować władzy? Skąd my znamy te działania? PLR powraca dzięki nowej sile przewodniej PO=PZPR. Wszystkie niemal media w rękach partii. Wstyd.

    Odpowiedz
  • aaaaa(2010-08-14 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    co dzień to nowy zawrót głowy ?
    czy na tych ludzi niema kary ,jak można codziennie wymyślać nowe zmiany?
    ludzie weście się za nich!!!

    Odpowiedz
  • FRANEK(2010-08-16 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna grabież i łupienie ludzi objętych powszechnym systemem emerytalnym.A może by tak chociaż raz złodzieje i oszuści swoje zainteresownie skierowali w innę stronę ( KRUS , mundurówka itd...). Czy już zawsze ma być tak aby za wszystko płaciła tylko ta jedna grupa pracujących ( a gdzie solidarność , czy zawsze musi być bita ta jedna grupa ? ).

    Odpowiedz
  • zosia(2010-08-16 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    zmniejszyć o plołowę sejm senat po co tyle nierobów i będą oszczędności

    Odpowiedz
  • Kobieta-1956.(2010-08-15 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam,że to już powinien być KONIEC REFORMY , a nie ciągłe jej "pseudo łatanie".
    Dać wreszcie możliwość "wyjścia z OFE !!! , i zacząć reformę od tych co dopiero wchodzą na rynek!!!, a nie wywijać nami jak szmatami, raz tak za rok tak!!!
    Rząd tylko broni Towarzystw emerytalnych (OFE) a nie myśli o przyszłych emerytach!!! Mam już dość przetargów emerytalnych !

    Odpowiedz
  • cd(2010-08-15 00:36) Zgłoś naruszenie 00

    Za komuny podatek od płac wynosił 2,5%, skladka na ZUS 3,5% i starczało na wszystko a ludzie mieli jak twierdzono za dużo pieniędzy i wszystko wykupywali. Obecne rządy reformatołów, pragnących napełniac kieszenie prywatnym szulerom i to za gwarancją i odpowiedzialnością Skarbu Państwa, zniszczyli solidarność pokoleniową a Polaków -emerytów(przyszłych) zaprowadzą prosto do śmietników i sprzedadzą jako opał do duńskich kotłowni.

    Odpowiedz
  • alinka(2010-08-14 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie jest mój komentarz?

    Odpowiedz
  • anik(2010-08-14 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Wlasnie otrzymalem zawiadomienie o wysokosci przyszlek emerytury.Po 30 latach pracy wyliczono mi niebagatelna kwote...18,zl i 50 groszy miesiecznie.To sie nazywa reforma.!!!???To jest szczyt bezczelnosci za...anego ZUS-u

    Odpowiedz
  • do ali(2010-08-14 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    gdyby nie Komuna to by wałów nie było -gdyby nie komuna to Donald nie miał by co prywatyzować gdyż sam nic nie wybudował . Zniszczył ZUS i zniszczy zaufanie społeczeństwa do państwa !

    Odpowiedz
  • PRACOWNIK PRODUKCIJ(2010-08-14 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    boże kochany każdy ma obowiązek do drugiego filaru zagwarantowanego przez SKARB PAŃSTWA JEST JESZCZE 3 i co to jest dobrowolny i to nam zabiorą chcą wojny to będzie MY MAMY PRACOWAĆ NA ICH EMERYTURY ALE JKJE

    Odpowiedz
  • Realista(2010-08-14 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    PLATFORMA OBYWATELSKA I DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ

    POLSKA ZASŁUGUJE NA CUD GOSPODARCZY

    1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
    2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
    3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
    4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
    5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
    6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
    7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
    8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
    9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
    10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.


    A czyja to wina
    Naopowiadano bajek obiecano cuda
    A ludek kupił
    A więc nie narzekać

    Przypominam tylko smutne fakty
    Szuflady pełne ustaw i po trzech latach efekty
    Jedyna reforma to ludzie po czterdziestu latach pracy idą na zasiłek przedemerytalny
    Netto 760 zł
    A cała reszta po 15 – 20 latach pracy pełna emerytura
    Śmiać się czy płakać???
    Ale w końcu ludek głosował i dalej głosuje na obiecane cuda to macie
    A wiec nie narzekać i nie zwalać na PIS
    Hi hi

    Odpowiedz
  • dg.bobo.(2010-08-14 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    ZAKŁAD UCISKU SPOLECZNEGO,zawsze wyjdzie na swoje.

    Odpowiedz