Do końca miesiąca rozstrzygną się losy reformy emerytalnej

14.08.2010, 08:45; Aktualizacja: 15.08.2010, 18:03

Pod koniec sierpnia rozstrzygną się losy przygotowanych przez resort pracy założeń do zmian w ustawie o emeryturach kapitałowych. Wtedy bowiem, po kilku miesiącach pracy i debat nad założeniami, zajmie się nimi Komitet Stały Rady Ministrów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • anik(2010-08-14 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Wlasnie otrzymalem zawiadomienie o wysokosci przyszlek emerytury.Po 30 latach pracy wyliczono mi niebagatelna kwote...18,zl i 50 groszy miesiecznie.To sie nazywa reforma.!!!???To jest szczyt bezczelnosci za...anego ZUS-u

    Odpowiedz
  • aaaaa(2010-08-14 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    co dzień to nowy zawrót głowy ?
    czy na tych ludzi niema kary ,jak można codziennie wymyślać nowe zmiany?
    ludzie weście się za nich!!!

    Odpowiedz
  • alinka(2010-08-14 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie jest mój komentarz?

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-14 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Zawieszenie przekazywania skladek z ZUS do OFE na dwa lata. Na pewno zus by mial wiecej pieniedzy na emerytury czy renty. OFE natomiast musialyby dostac jakas minimalna kwote pieniedzy z budzetu na dzialalnosc. Podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet i mezczyzn do 67 lat. Reforma emerytalna musi byc skuteczna i dac polsce wielomiliardowe oszczednoci itp. Przeniesienie kapitalu zgromadzonego z OFE do ZUS. Proponowane zmiany sa dobre, gdyz na pewno zmniejszy do zdecydowanie deficyt w FUS (inaczej w ZUS) a ludzie beda mieli na czas wyplacane emerytury. Od 2013 roku skladka przekazywana do OFE powinna byc na poziomie 3%. Reszta do ZUS.

    Odpowiedz
  • Prosba o wyrażenie Zgody(2010-08-14 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Panie
    w związku z trwającą obecnie dramatyczną sytuacją Zakładu U... Społecz... i wysoką dziurą budżetu państwa wynikającą z poniżej omawianych przyczyn zwracamy się do Państwa o wyrażenie dobrowolnej zgody na powtórne przeliczenie Pani/a emerytury poprzez wypełnienie poniższego formularza zgody.

    Zakładu U... Społeczn.. zmuszony obecnie jest szukając środków na bieżącą działalność, zaciągać kredyty bankowe.
    Z naszych danych wynika, że Pański staż pracy jest stosunkowo krótki w stosunku do obecnie zatrudnionych. Równocześnie z danych tych wynika ,że zakłady pracy w których Pan był zatrudniany nie odprowadzały do Z.U.S żadnych dodatkowych składek wynikających z zatrudniania Pana/i na stanowiskach szkodliwych i niebezpiecznych., jak twierdzi Premier TUSK. Premier zapomniał ,że Naród za Was kasował zyski i za te pieniądze kiedyś stawiano fabryki od kołyski. On już nie stawia ,On je teraz zamyka...

    Prosimy Państwa o wyrozumiałość gdyż ZUS finansowany jest ze składek odprowadzanych przez samych zatrudnionych i Ich zakłady pracy.A Oni płacą składki od płacy minimalnej a więc też minimalne.

    Dlatego Zarząd ZuS szukając oszczędności przy braku środków na bieżącą działalność prosi Pana o wypełnienie załączonego formularza zgody na ponowne przeliczenie Pana/i emerytury „w celu pomniejszenia przelicznika emerytalnego” i odesłanie go na podany adres zwrotny.

    Tylko w ten sposób Zakład U...Społecz...będzie w stanie zapewnić Wam dostarczanie systematycznie Wasze emerytury jeszcze przez kolejne 12 miesięcy gdyż później z powodu totalnego braku zaufania społeczeństwa do Rządu i systemu-- wszyscy będą unikać płacenia jakichkolwiek składek na ZuS .

    Formularz zgody.

    Wyrażam zgodę na ponowne przeliczenie wysokości mojej emerytury ze względu na trudną sytuacje Zakład U...Społeczny... spowodowaną stosunkowo krótkim moim stażem pracy oraz faktem ,że zakłady pracy w których pracowałem nie odprowadzały za mnie żadnych dodatkowych składek z tytułu zatrudniania mnie w niebezpiecznych warunkach pracy.


    Data: …... Czytelny podpis:

    Odpowiedz
  • Ona się już rozstrzygła -zarżneliście ZUS.....(2010-08-14 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    To Wy zniszczyli ZUS -to Wy celowo doprowadzili do upadku system emerytalny
    ...1. Liberałowie wymyślili w KP najniższą płace "bez względu na zawód" W innych krajach też jest ale uzależniona od zawodu-efekt -wielu pracodawców tak płaci faktycznie a nawet fikcyjnie
    -od takiej płacy ZUS dostaje składki a system jest pokoleniowy -czyli Ci co wypracowali emerytury z wyższych płac - muszą je otrzymać - skąd więc ma być w ZUSie kasa na bieżące cele?

    2. Tusk ogłosił wszystkim ,że ZUS jest na dnie - , jak Kowalski to usłyszał to powiedział "na kogo mam płacić" i schował zarobki a z nią kasę - ludzie zaczęli pracować na czarno lub ubezpieczać się za granicą.?

    3. Wyprzedaż na siłę na giełdzie akcji gdyż nic nie budujący Rząd nie ma dochodów z inwestycji -nawet wały wpadły w ruinę gdyż i o nie nie dbano- spowodowało nadwyżkę akcji nad podażą -giełda się dławi ,akcje zleciały już nie jeden raz na pysk a przyszli i obecni emeryci stracili w funduszach kasę na emerytury - mój US jak sprzedałem taniej garaż powiedział -"tak szybko garażu się nie sprzedaje, na dobrego kupca trzeba czekać" -płać Pan POdatek od wyższej stawki.

    4. Społeczeństwo utraciło zaufanie do systemu na pokolenia -Fedak straszy wyższym wiekiem emerytalnym ,zatrudnionych w szkodliwych -okradziono -natomiast górnikom rozdano za to 5-letnie superUrlopy ze wszystkimi przywilejami a PO nich superwczesne górnicze emerytury.
    Człowiek który za to odpowiada siedzi na wysokim stołku wysłany tam przez Buzka-w Brukselce wysłane przez PO - to jest kraj POlitycznych CUDAKÓW.!

    Odpowiedz
  • Poprawka ostatniego zdania 6(2010-08-14 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Człowiek który za to odpowiada siedzi na wysokim stołku wysłany tam przez Donalda-w Brukselce wysłane przez PO - to jest kraj POlitycznych CUDAKÓW.!

    Odpowiedz
  • elżbieta(2010-08-14 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1.
    Taką emeryturę dostaniesz z OFE a nie z ZUS.Jeśli miałaś odprowadzane uczciwie składki przez Twój zakład do ZUS-u,to jest niemożliwa tak niska emerytura.Z OFE jak najbardziej, ponieważ był kryzys,więc akcje i inne papiery wartościowe straciły na giełdach,a poza tym OFE bierze dla siebie olbrzymie prowizje za lokowanie Twoich pieniędzy na giełdzie.ZUS zrobiłby to samo bez pobierania prowizji,tylko trzeba zmienić ustawę i umożliwić mu to.

    Odpowiedz
  • MK(2010-08-14 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do Elżbieta
    Szanowna Pani ,pracuję 46-rok skladki odprowadzam tylko do ZUS .
    Nadmieniam,iż skladki odprowadzam uczciwie ,i jak to możliwe że na moją emeryturę ciągle brakuje ??? Trzeba zmienić ustawę tak ,żeby składki wracały do tych co je tam wpłacają ,a nie do tych co długo żyją !

    Odpowiedz
  • JULKA(2010-08-14 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    ZABRAC MUNDURÓWKI I TO OD RAZU I BĘDA PIENIADZE A NIE ZAWSZE ZABIERACIE NAJSŁABSZYM MY TEZ MOZEMY POJECHAC DO WARSZAWY

    Odpowiedz
  • Pewnikiem(2010-08-14 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Platfusownia Obywatelska wprowadzi obowiązek eutanazji emerytowanych osobników- czyli np.rok maksymalnie na emeryturze, a potem gleba. A jak sie uda komuś przeżyć, to PiS-iorem go ogłoszą i moherem. Ciekawe czy Parandowską z Kutzem uśpią pierwszych dla przykładu.

    Odpowiedz
  • dg.bobo.(2010-08-14 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    ZAKŁAD UCISKU SPOLECZNEGO,zawsze wyjdzie na swoje.

    Odpowiedz
  • Realista(2010-08-14 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    PLATFORMA OBYWATELSKA I DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ

    POLSKA ZASŁUGUJE NA CUD GOSPODARCZY

    1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
    2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
    3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
    4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
    5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
    6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
    7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
    8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
    9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
    10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.


    A czyja to wina
    Naopowiadano bajek obiecano cuda
    A ludek kupił
    A więc nie narzekać

    Przypominam tylko smutne fakty
    Szuflady pełne ustaw i po trzech latach efekty
    Jedyna reforma to ludzie po czterdziestu latach pracy idą na zasiłek przedemerytalny
    Netto 760 zł
    A cała reszta po 15 – 20 latach pracy pełna emerytura
    Śmiać się czy płakać???
    Ale w końcu ludek głosował i dalej głosuje na obiecane cuda to macie
    A wiec nie narzekać i nie zwalać na PIS
    Hi hi

    Odpowiedz
  • Pisior(2010-08-14 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!
    ŁAPY PRECZ OD NASZYCH PIENIĘDZY!


    PODSKUBAJCIE SOBIE POLSKICH OLIGARCHÓW WSZAK ICH REPREZENTUJECIE !

    Odpowiedz
  • pisior(2010-08-14 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    Realisto z przykrością stwierdzam, że polski ludek jest całkowicie omotany obietnicami PO głoszonymi przez prywatne media (TVN Zetka i inne) będące tubami propagandowymi liberałów. Ale skąd my to znamy? "pomożecie? ... pomożemy!..." i chajdy do dzikiego liberalizmu.

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-14 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    KOMUNO WRÓĆ...!!!

    Odpowiedz
  • elektorat(2010-08-14 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    w końcu mamy to połączenie bezpośrednie więc proponuję kaczorowi donaldowi wraz ze swoja po-bandą wsiadać i lecieć ,może w Izraelu uda się stworzyć druga Irlandię.donaldzie-jak tak dalej będziesz podnosił podatki i zabierał się za reformę emerytalną chcąc tym sposobem z naszych kieszeni załatać dziurę budżetową którą sami stworzyliście kradnąc na potęgę to powodzenia w następnych wyborach parlamentarnych,znikniecie ze sceny politycznej tak szybko jak na nią weszliście.Niczym nie różnicie się od pisuarowskich obłudników i kłamców.PAMIĘTAJCIE O NAS OBYWATELACH KTÓRZY NIE BRALI UDZIAŁU W WYBORACH -TERAZ ZROBIMY TEN BŁĄD I ZAGŁOSUJEMY PRZECIWKO WAM.

    Odpowiedz
  • do ali(2010-08-14 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    gdyby nie Komuna to by wałów nie było -gdyby nie komuna to Donald nie miał by co prywatyzować gdyż sam nic nie wybudował . Zniszczył ZUS i zniszczy zaufanie społeczeństwa do państwa !

    Odpowiedz
  • sylvek(2010-08-14 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Odsunąć babcię Fedak od naszych emerytur. Na zawsze!

    Odpowiedz
  • filologini(2010-08-14 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego zniknął artykuł pt."30 tys. nauczycieli straci w tym roku zatrudnienie"? Nie można go znaleźć w żadnym dziale, który dotyczy nauczycieli, zatrudnienia, edukacji. Jest w zakładce 'Samorząd terytorialny' ale komentarze są niedostępne. Coś się moderatorowi nie spodobało? Nie wolno krytkować władzy? Skąd my znamy te działania? PLR powraca dzięki nowej sile przewodniej PO=PZPR. Wszystkie niemal media w rękach partii. Wstyd.

    Odpowiedz