Czy pracownicy mogą palić papierosy w pokojach biurowych

26.12.2007, 10:53; Aktualizacja: 13.02.2008, 16:30
Jestem pracownikiem w firmie, w której pracuje około 15 osób. Pracuję w pokoju razem z trzema osobami, z których wszystkie palą papierosy. W firmie panuje niepisany zwyczaj, że można palić w pokojach, ponieważ nikomu to nie przeszkadza. Jestem nowym pracownikiem i nie mam wpływu na zastaną sytuację. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem palenia papierosów. Czy próbując przeciwstawić się panującym zwyczajom, nie stracę pracy?
wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Jerzy(2009-03-02 20:14) Zgłoś naruszenie 00

  Czy instytucja mająca lokal własnościowy w budynku mieszkalnym może zadymiać klatkę schodową z niewentylowanego pomieszczenia swojej palarni?Jak udowodnić że ta sytuacja powoduje przedostawanie się dymu i swądu do znajdującego się nad nią mieszkania? Jakie przepisy to regulują?Jaki jest tryb postępowania w takim przypadku?

  Odpowiedz
 • Ewa(2009-01-13 18:26) Zgłoś naruszenie 00

  Czy w szkołach obowiązują te same przepisy? W mojej, nauczyciele zostali pozbawieni palarni a dyrektorka wprowadziła całkowity zakaz palenia na terenie szkoły. Jak to się ma do przepisow? Palenie nie jest dobre, ale to jawna dyskryminacja!

  Odpowiedz
 • co wolno(2008-10-10 20:41) Zgłoś naruszenie 00

  U nas pracownicy wychodzą do palarni ale szefowie palą w pokojach, Co wolno wojewodzie,,,

  Odpowiedz
 • mw(2008-10-10 11:16) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety często pracodawcy rzeczywiście twierdzą, że nie mają żadnego problemu z paleniem w pracy, ponieważ wyrzucają palaczy na zewnątrz, pod śmietnik, lub pozwalają palić w biurach, twierdząc, że nikomu to nie przeszkadza. Jedno rozwiązanie gorsze od drugiego ... A przecież można tę kwestię rozwiązać w cywilizowany, prosty sposób, tak jak robi to od 10 lat cała Europa. Proszę sprawdzić: www.smokefreesystems.pl . Szwedzkie systemy, chroniące w 100% osoby niepalące, bezpieczne, proste i ekonomiczne.

  Odpowiedz
 • zniesmaczony(2010-07-04 15:06) Zgłoś naruszenie 00

  ja także pracuję w niewielkiej firmie która zatrudnia 10 osób, u mnie problem polega na tym że pali tylko szef i to bardzo dużo do 2 paczek w czasie pracy. koleżanka jest w ciąży ale to niestety nie przemawia do szefa w zaden sposób. jak temu przeciwdziałac?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane