Nowe przepisy o emeryturach dotyczą także osób już pobierających to świadczenie

autor: Bartosz Marczuk12.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 12.08.2010, 09:38

50 tys. emerytów będzie musiało w 2011 roku choćby na jeden dzień zwolnić się z pracy, aby dalej otrzymywać emeryturę z ZUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (358)

  • bonia(2012-01-03 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    co z emeryturami tzw glodowymi jak panstwo sie nie wstydzi aby byla taka rozbieznosc jedni dostaja ponad 300tys miesiecznie pensji a potem ladna emeryturka a inni emerytury glodowe wszyscy maja jednakowe zoladki jezeli jest kryzys to niech wszyscy otrzymuja jednakowo wiec szybko bedzie po kryzysie dlaczego nasz rzad tego nie wezmie do serca ale czy nasi rzadzacy maja serca

    Odpowiedz
  • gutek(2011-10-27 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Decyzja sŁuszna...Czas najwyższy na likwidację Zakladów Pracy Chronionej. Tu jest dopiero sieć zalegalizowanych orzekrętów.Zobaczcie kto jest właścicielami firm ochroniarskich.

    Odpowiedz
  • Aneta(2011-01-31 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wy potraficie ludzie liczyc???
    Emeryci nie pracują dla przyjemnościu tylko z konieczności!!! Jestem ciekawa jak moja babcia za 1000 zł emerytury ma opłacić mieszkanie, leki i przeżyć!! Emeryci są zmuszeni pracować bo wegetuja!!! A Państwo zabiera im możliwośc lepszego życia!!!

    Odpowiedz
  • pielęgniarka(2011-01-29 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ej bezrobotny. Pewnie otrzymasz moją pracę jak ja się zwolnię. Będziesz wycierał 90 latkom tyłki i mył kaczki i baseny za 1300 zł miesięcznie. Musisz też co czwartą noc zamiast spać to pójść do pracy a w podzięce stary Altzhaimer powie ci że jesteś kretynem a inny podbiegnie i od tyłu dostaniesz w łeb. Gdyby mi tej emerytury wystarczyło na opłaty to byłabym szczęśliwa że wreszcie nie muszę iść do tego domu opieki.

    Odpowiedz
  • Jagoda(2011-01-29 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    w 2005 roku odeszłam na wcześniejszą emeryturę. Jeden rok nie pracowałam. Wróciłam do pracy w 2006 roku już do innego zakładu pracy. Ponieważ zarabiałam więcej niż pozwoliły przepisy co rok oddwwałam do zus około 5000 zł. Cały czas firma płaci uczciwie składki około 850 zł. W ubiegłym roku skończyłam 60 lat i poprosiłam zus o ponowne przeliczenie emerytury. obliczono mi wg. nowego systemu. Wczoraj otrzymałm pismo zus że mam się zwolnić drugi raz. Nie boję się o pracę pytam tylko czy to zgodne z prawem?

    Odpowiedz
  • Przemas(2011-01-27 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli młody pracownik jest taka dupa i nie potrafi być lepszy od emeryta to niech zdycha z glodu, a pracować ma prawo każdy i emeryt i młody pracownik. I nikt nie powinien się do ich zarobkow wtrącać. Aci którzy popierają ustawę tego nieudolnego rządu to banda nieudaczników.

    Odpowiedz
  • Anna(2011-01-14 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    W2005 roku zwolniłam się z pracy i przeszłam na emeryturę po 36 latach pracy. Po miesiącu wróciłam do mojego zakładu, ale na pól etatu z innym zakresem obowiązków i innym wynagrodzeniem.Czy w myśl nowelizacji ustawy znów mam się zwalniać i ewentualnie ponownie ubiegać się o zatrudnienie?Czy potrzebne jest to całe zamieszanie?

    Odpowiedz
  • Alien(2011-01-04 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ rząd ludzie was wszystkich dyma... .Nikt z młodych na to miejsce nie zostanie zatrudniony! Możecie sobie pomarzyć !Lepiej zlikwidować ,sprzedać i tak to nic nie pomoże w załataniu dziury budżetowej . Młodzi powinni wyjechać z Polandu . Tu nic nie ma i nigdy nie będzie . Przejrzyjcie ludzie na oczy ,każdy kolejny rząd ładuje was ostro w du..e . Starają się jak mogą tylko dla siebie i dla swoich rodzin ,w końcu każda kadencja się w końcu kończy... Ktoś wcześniej mądrze napisał gdyby emerytury były takie aby można było godnie za nie żyć do końca dni to nikt by nie dorabiał dodatkowych pieniędzy . Ci co się tak cieszycie muszę was zmartwić ,nikt nie zatrudni żadnego z was... po za tym nikt z was nie pójdzie do pracy za 900zl.

    Odpowiedz
  • Zofii.(2010-12-29 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z Panem Bobim gdyż osoba decydujaca się na przejście na emeryturę, widocznie poczuła się już zmęczona pracą. Zadać należy pytanie - czy w przypadku, gdyby tego przepisu nie było, emeryci uzyskawszy uprawnienie emerytalne pracowaliby nadal. Sądzę, że nie. Państwo nasze, jest naprawdę bogate, skoro stać ich na wypłacanie emerytur pracującym emerytom i zasiłek dla bezrobotnych. Brakuje mnie 8 lat do wieku emerytalnego i posiadam ponad 35 lat pracy i wierzcie mnie- nie mogę doczekać się tej emerytury. A jak będę chciała mieć większą emeryturę, to otworzę sobie własna działalność i w ten o to sposób dorobię do emerytury. Nie trzeba młodej wykształconej młodzieży zajmować miejsc pracy. Gratulacje dla Pani Minister Fedak.

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2010-12-28 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    ci co należa do partii powinni sami opłacac tam składki,przecież emeryci płacą na tych partyjniaków którzy teraz głosowali aby odebrano im emeryturę albo musza sie zwolnić,dlaczego partią nie odbierze sie praw nabytych

    Odpowiedz
  • Darek(2010-12-27 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobra decyzja wreszcie dajcie prace tym co nie maja bo wy macie jeden dochod EMERYCI !!!

    Odpowiedz
  • piotr(2010-12-24 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci opamiętajcie się .Wy chcecie emeryture i pensje,twierdząc,że państwo zwalniając was traci .Bzdura,zyska i to dużo. Młodzi,bezrobotni,wykształceni przyjdą pracować za niższe stawki. Pokażcie mi państwo na swiecie,w którym w dobie kryzysu emeryt pobiera dwa wynagrodzenia,a drugi nie ma na chleb.

    Odpowiedz
  • Ula(2010-12-22 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli pracodawca nikogo na to miejsce nie zatrudni, to znaczy, że trzyma emeryta darmozjada, bo nie jest mu potrzebny taki pracownik, a ciężko się go pozbyć :)

    Odpowiedz
  • Eliza; emerytka lat 64(2010-12-08 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    To żaden krok ku likwidacji bezrobocia! Przepisy mówią o rozwiązaniu umowy, ale nie precyzują na jak długo! Pracowałam w czasach kiedy te przepisy obowiązywały!Składano wypowiedzenia na 1 dzień i jednocześnie podania o przyjęcie do pracy; pracodawca robił sobie czystkę w załodze i pozytywnie załatwiał podania o ponowne zatrudnienie tylko tym, którym chciał podpisać!!! Generalnie korzystali z tego przepisu szefowie i właściciele bo ich "przyjmowano" do pracy po 1 dniu rozwiązania umowy o pracę. Zobaczcie ile staruszków jest na eksponowanych, wysokich stanowiskach i biorą potężne /jak na warunki polskie/ emerytury?! Zarabiaja też dużo!

    Odpowiedz
  • irga(2010-12-07 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Gadanie, mój mąż dorabia sobie miesięcznie 650 zł. to kto będzie chciał zająć jego miejsce, skoro bezrobotni nie chcą nawet rozmawiać o tysiącu zł.

    Odpowiedz
  • Eva(2010-12-07 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    i bardzo dobrze j!a jestem samotna matką i szukam pracy od pół roku ,a gdzie nie zajde to musze mieć zaswiadczenie z orzeczeniem niepełnosprawności ,jestem zdrowa gotowa do pracy i chce pracować,ale niestety dla mnie niem,bo albo etat jest zajęty ,bo Pani na emeryturze jest zatrudniona,ona dochód juz ma ,a ja ze czego mam utrzymać dzieci i płacić rachunki ?!W końcu ktos sie za to wziął!

    Odpowiedz
  • anna(2010-12-05 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    czy rząd pomyśllał o tych co mają po 1000 zł emerytury i są samotni na co to im starczy? na opłaty,a życie i lekarstwa?

    Odpowiedz
  • Basia(2010-12-03 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Czy rząd nie wie że pracodawcy zwalniają pracowników którzy nie mają z czego żyć a zostawiają emerytów.Oni mają około 2,500-5000 tyś zł na miesiąc.Co my mamy robić.Oni blokują etaty.Mają pewny dochód co miesiąc.W mojej firmie na 150 osób około 30 osób to emeryci ,przecież nie ma ludzi nie zastąpionych.Ja rozumie że jak się daje to się bierze.Jak im w miesiącu przekraczają dochody to szefostwo rozpisuje te pieniądze na siebie niech wprowadzą im więcej zarobisz tym większą będziesz miał emeryturę wtedy się okaże jak pracodawcy kombinują.Mają zniżki na biletach a tak nie powinno być maja większe dochody od nas.W listopadzie mój pracodawca zwolnił człowieka nie informując go wcześniej o tym fakcje a zostawił emerytów,W takiej sytuacji może się znaleźć każdy . Emeryci na emerytury!!!- niech młodzi na siebie zarabiają!!! zarabiają!!!.Rząd powinien o tym pomyśleć.

    Odpowiedz
  • gosc(2010-12-02 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    BWZPRAWIE TOTALNE BZDURY i POCZYNANIA RZADU,od kiedy PRAWO DZIALA WSTECZ ? chyba u analfabetow

    Odpowiedz