ZNP bije na alarm: dla ponad 500 tys. dzieci brakuje przedszkoli

11.08.2010, 13:20; Aktualizacja: 11.08.2010, 17:25

Dla ponad 500 tys. dzieci nie ma miejsc w przedszkolach; oznacza to, że prawie co drugie dziecko w wieku przedszkolnym jest pozbawione możliwości chodzenia do przedszkola, a to lokuje Polskę na ostatnim miejscu w Europie - twierdzi ZNP i chce to zmienić.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • iko(2010-08-11 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Istnieje wiele budynkow w Polsce ktore sa opuszczone a ktorymi dysponuja miasta i gminy. Przedszkola mozna rowniez tworzyc w domach jesli warunki na to pozwalaja i domy-przedszkola sa przystosowane do przyjecia dzieci.

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-11 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    JAK JEST MAŁO DZIECI ŻLE JAK JEST WIĘCEJ TEŻ ŻLE JAK KOMOROWSKA URODZIŁA 5 DZIECI JUŻ DOROSŁYCH TO JĄ PIS NAZWAŁ MACIORĄ A JAK TYCH NAZWAĆ DLA KTÓRYCH ZABRAKŁO PRZEDSZKOLI NIE DZICIOROBAMI ???

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-11 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jest jeszcze jedno wyjscie. Mozna by bylo zatrudnic opiekunki do dzieci, a pracodawca za nie by placil tylko ubezpieczenie zdrowotne no i pensje.

    Odpowiedz
  • a(2010-08-11 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie a ile dzieci miałoby być w grupie 2 latków???bo nie wyobrażam sobie 25

    Odpowiedz
  • A gdzie minister od katechezy??(2010-08-11 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Hall, zaspała, nie zdążyła, chyby było trochę czasu??

    Odpowiedz
  • azja(2010-08-11 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    Bogu dzięki że dzieci mają babcie, a najlepiej dziecko rozwija się w domu, szkoda,że rząd PO odebrał mozliwości przechodzenia na emerytury kobietom po 30 latach pracy, teraz ponosi tego konsekwencje.

    Odpowiedz
  • zainteresowana(2010-08-11 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Subwencje dla przedszkoli i bedzie ich wiecej,skad gmina na brać na wszystkie zadania jakie są na nia nakładane.Po drugie bardziej liberalne przepisy,zeby oplacało sie otworzyć prywatne przedszkole,jak ktoś ma przerabiać do przepisów sanitarnych i innych to woli w lokalu uruchomić inną b.komercyjna działalność.

    Odpowiedz
  • mika(2010-08-13 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe gdzie te srodki unijne?...jestem na mecie drogi przez meke aby otworzyc przedszkole . Nie ma zadnej pomocy , z nikad !!Ewentualny projekt z ktorego spodziewalam sie pomocy UE , zostal wycofany w kwietniu . pozostalam sama na placu boju . Gmina ...nie ma srodkow na taka pomoc , Oswiata ..nie ma takich mozliwosci !! Wiec pytam , gdzie ta pomoc!!! Gdybym mogla wrocic czas , zadne przedszkole!!Tak duze srodki mozna znacznie lepiej ulokowac .

    Odpowiedz