Po podniesieniu zasiłku o 140 zł przybyło 425 tys. bezrobotnych

autor: Sylwia Czubkowska, Jarosław Olechowski11.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 11.08.2010, 10:27

W pierwszym kwartale tego roku w urzędach pracy zarejestrowało się 425 tys. osób. Liczba bezrobotnych wzrosła o jedną trzecią i przekroczyła 1,8 mln – wynika z najnowszego raportu GUS o aktywności zawodowej Polaków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • Polak mały(2010-08-11 07:01) Zgłoś naruszenie 00

    i bardzo dobrze... nalezy niszczyc Tuska jak sie da , na kazdym kroku

    Odpowiedz
  • rewizor(2010-08-11 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy uprawnienia do zasiłku zależne są od wysokości.Przybyło,bo wzrósł zasiłek?Czy przybyło bo to są ludzie którym należy się po zwolnieniu z pracy i to jedyna podstawa do świadczeń

    Odpowiedz
  • Realista(2010-08-11 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdury.Ciemniacy to wy co piszecie takie artykuły jesteście.Nikt nie rzucałby się się na tak żenujące ochłapy rządu Tuska.Wstydzili by się tak traktować naród,który im dał o wiele większe apanaże,niż na to zasługują.Napiszcie też jakie zasiłki dają w n.p. Niemczech czy innych krajach Unii,a potem piszcie głupoty.Tam zasiłek nie kończy się po upływie pół roku.Jesteście bandą nierobów,którzy tylko dzięki gadaniu zarabiają krocie.

    Odpowiedz
  • ap(2010-08-11 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    No to wyszło jakie jest prawdziwe bezrobocie na zielonej wyspie dobrobytu.

    Odpowiedz
  • robson(2010-08-11 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Tuskoidy znów propagandę sukcesu uprawiają i zwalają winę za bezrobocie na wysoki zasiłek, a tak przy okazji jak nie będzie krzyku to go zlikwidują.

    Odpowiedz
  • rozumiem postepowanie bezrobotnych(2010-08-11 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    to panstwo tworzy bezrobocie, jesli czlowiek haruje caly miesiac ( ludzie slabo wykwalifikowani maja bardziej meczaca pracę) po to zeby dostac nieznacznie wiecej niz zasilek to po prostu nie opłaca sie pracowac w tym kraju! Przeciez osoba ciezko pracujaca musi wiecej wydac na jedzenie (wieksze zuzycie energii), na buty ( musi w czymś chodzić do pracy), na bilet autobusowy (musi dojechac do pracy)... czyli naharuje sie a zarobi mniej! Nawet prosci ludzie potrafia myslec logicznie. Nie dziwie sie, ze wola byc na bezrobociu. To wina przedsiebiorcow, ktorzy traktuja pracownikow najslabiej wyksztalconych jak bydlo, nie szanują ich (wysokosc pensji to tez szacunek dla czlowieka), chca maksymalnie wykorzystac, najlepiej na czarno. Brakuje zachety, zeby osoby z nizszym wykształcenie podjeły legalną pracę.

    Odpowiedz
  • baca(2010-08-11 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    do 7: robson -" Tuskoidy znów propagandę sukcesu uprawiają "

    Komisarz PO w ue Lewandowski chciałby wprowadzenia podatku od ruchu lotniczego (tzw. opłata lotnicza, płacona przy zakupie biletu), transakcji finansowych, opłat bankowych, przejęcia wpłat z handlu prawami do emisji CO2, a także przejęcia części podatku VAT od państw członkowskich.
    Pieniądze uzyskane tym sposobem zasilałyby unijne konto.

    Berlin nie zgadza się na propozycję unijnego komisarza ds. budżetu i mówi stanowcze "Halt!" genialnym pomysłom naszym POtumanionym delegatom z Wyzszej Szkoły Biznesu i Magii ! ".


    Takie POdwyżki to sobie róbcie w waszym Tuskostanie a nie u nas, i lepiej o tym nie zapominajcie !

    (ks/źródło: tvn24.pl)

    Odpowiedz
  • Normalny = pracujący(2010-08-11 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    B E Z R O B O T N Y = P A S O Ż Y T I Z Ł O D Z I E J !!!

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-11 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    ZLIKWIDOWAĆ TE ZASIŁKI PRODOKUJEMY NIEROBÓW KTÓRYM NIE CHCE SIĘ PRACOWAĆ PRACY JEST WBRÓD TYLKO KOMU SIĘ CHCE PRACOWAĆ LEPIEJ BRAĆ ZASIŁEK I LEŻC DO GÓRY BRZUCHEM ALBO STAAĆ POD KIOSKIEM Z PIWEM. ZASIŁKI POWINNE BYĆ WYPŁACANE EWENTUALNIE TYLKO NA OKRES ZIMY > TO BYŁOBY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE.

    Odpowiedz
  • do ali(2010-08-11 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    a pewnie ze lepiej brac zasiłek... po cholere utrzymywac podatkami rząd złodzieja Tuska.. pracować powinien elektorat PO i to cięzko

    Odpowiedz
  • MB(2010-08-11 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych komentarzy należy dopowiedziec, że nędzni pracodawcy ogłaszający się na portalach na zapotrzebawanie pracownika do pracy z kwalifikacjami propoują wynargodzenie niewiele wyższe niż minimala. Migracja ludności nie następuje ze względów na wysokie koszty samo utrzymania, nie mówiąc o utrzymaniu rodziny i często przekraczają te nędzne zarobki. Nikogo nie stać dopłacać do samo utrzymania poza miejscem zamieszkania.
    Miejsc pracy wciąż brakuje, to też młodzi ludzie kierowani są na staże do urzędów na pół roku, a potem przedłużają sobie jeszcze na jeden rok, aby nie siedzieć w domu za 600 złotych na miesiąć. Te pieniądze są marnotrawione, niczego w urzędach nie nauczą. Stażyści siedzą i klikają po necie, noszą korespondencję i nic więcej. Od kiedy staże trwają dwa lata. Nawet za komuny takich praktyk nie było i w przepisach.
    Jeśli chodzi o zasiłki, to nie wszyscy je otrzymują z 1,8 mln bezrobotnych, otrzymują je ci co przepracowali w ostatnich 18 miesiąęcy przez 1 rok, a reszta jest bez zasiłków i klepie nędzę. Ten artykół, to prowokacja.

    Odpowiedz
  • jiko(2010-08-11 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    Co wy bredzicie. To pracodawcy zaczęli zwalniać żeby ludzie dostali zasiłek, bo jest wysoki ??? Brakuje pracy i tyle. Niech rząd się postara żeby każdy mógł pracować i godnie żyć a będzie dobrze i budżet państwa też wzrośnie

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-11 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    ZA MOICH MLODZIEŃCZYCH CZASÓW TEŻ BYLI BEZROBOTNI TAK ZWANI " NIEBISKIE PTAKI" KTÓRZY CHODZILI PO ZAKŁADACH PRACY I PROSILI O PIECZATKĘ ZE NIE MA PRACY. A DZIŚ MÓJ SYN PRACUJE W URZĘDZIE NA KIEROWNICYZM STANOWISKU za minimalną pensję ma dwa lata pracy.Bo młodym nie chcą dawać podwyżki bo starzy pracownicy wolą premią się dzielić.

    Odpowiedz
  • do ali(2010-08-11 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    ma minimalną pensje bo jest takim samym głupkiem jak ty

    Odpowiedz
  • do ali(2010-08-11 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    nie daja mu podwyzki bo widzą, że ma 2 lewe rece.

    Odpowiedz
  • do ali(2010-08-11 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    widzisz nawet jego szefowie z PO nie doceniaja go mimo twojego oddania na forum dla PO

    Odpowiedz
  • R.P.(2010-08-11 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Zaproponują ********** pracę, odmówisz i tracisz zasiłek przyznany na 6 miesiecy/sick/

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-11 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    NO WIDZĘ ZE WYŻLIŚCIE SIĘ NO DOBRZE MATOŁY Z PIS PRACUJE W MINISTERSWIE INFRASTRUKTURY I MA SIĘ SIĘ BARDZO DOBRZE A TO CO NAPISAŁAM TO BLEF ABY MIELIŚCIE SIĘ GDZIE WYŻYĆ HA HA DURNE DUPKI Z PIS NIE JESTEM Z PO ZE STAREJ KOMUNY JAK TWOI RODZICE.

    Odpowiedz
  • obietnice Tuska(2010-08-11 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd Donalda Tuska rządzi Polską już tysiąc dni. Co gabinet złożony z polityków Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego obiecywał, a co uda się spełnić? Oto porównanie
    Co obiecywał? Do 2012 roku 2 tysiące kilometrów dróg ekspresowych
    Czy się udało? NIE, najwyżej 100 kilometrów

    Co obiecywał? Z Warszawy do Gdyni dojedziemy pociągiem w dwie godziny i piętnaście minut
    Czy się udało? NIE

    Co obiecywał? Do końca 2008 roku jedno okienko do rejestracji firm
    Czy się udało? JEST, ale nie działa

    Co obiecywał? Obniżka deficytu finansów publicznych z 2,5 proc. w 2007 roku do 1 proc. w końcu kadencji
    Czy się udało? NIE, dziś jest 7,1 proc.

    Co obiecywał? Do 2012 roku 1,6 tysiąca kilometrów autostrad
    Czy się udało? Może się uda

    Co obiecywał? Jednomandatowe okręgi wyborcze
    Czy się udało? NIE

    Co obiecywał? Elektroniczne państwo
    Czy się udało? W trakcie

    Co obiecywał? Do końca kadencji (2011 rok) bezrobocie poniżej 10 proc.
    Czy się udało? NIEMOŻLIWE, pod koniec 2010 roku będzie wynosić 12,3 proc.

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-11 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    DO 21 ZAPOMNIAŁEŚ CO OBIECYWAŁ PIS JAK RZĄDZILI BRACISZKOWIE KACZYŃSCY JUŻ LECYTYNKI CI POTRZEBA???

    Odpowiedz