Po podniesieniu zasiłku o 140 zł przybyło 425 tys. bezrobotnych

autor: Sylwia Czubkowska, Jarosław Olechowski11.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 11.08.2010, 10:27

W pierwszym kwartale tego roku w urzędach pracy zarejestrowało się 425 tys. osób. Liczba bezrobotnych wzrosła o jedną trzecią i przekroczyła 1,8 mln – wynika z najnowszego raportu GUS o aktywności zawodowej Polaków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • ola(2010-08-19 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Po co pracować skoro dają pieniądze za darmo - do tego można gdzieś dopracować na czarno .To tylko pracodawca może się dwoić i troić jak utrzymać firmę i zarobić na daninę ,która jest przeznaczana na wypasione biura i fotele arystokracji rządzacej.

    Odpowiedz
  • Jasiek(2010-08-14 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ale że Gazeta Prawna uległa modzie na chwyty propagandowe, to ja się dziwię. Nie można normalnie napisać w tytule, że "od początku roku"? To zestawienie z podwyżką zasiłku jest mocnym nadużyciem i osoby odpowiedzialne za image gazety powinny to wiedzieć.

    Równie dobrze możnaby napisać: od momentu zlikwidowania opłaty za wydanie dowodu osobistego. I obiektywnie takie stwierdzenie będzie również zgodne z prawdą.

    Odpowiedz
  • For All(2010-08-11 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    Refundowane formy zatrudnienia to nabijanie kasy po znajomości. Po ustaniu refundacji BEZROBOTNEGO I TAK ZWALNIA SIĘ Z PRACY! Potem szef bierze drugiego i znowu refundacja i tak w kółko. Np u mnie w mieście od kilku lat szefową supermarketu jest KUZYNKA SZEFA URZĘDU PRACY ( PRZYPADEK NIEZMIERNIE RZADKI W SKALI KRAJU)-ONA PEWNIE WIE, JAK ZATRUDNIAĆ NA REFUNDACJĘ! A KUZYN Z PUP POMOŻE!

    Odpowiedz
  • bezrobotny(2010-08-11 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej pozabierac bezrobotnym zasiłki i niech zdychają z głodu, albo sie wieszają i najlepiej żeby wcześniej pomordowali członków swojej rodziny, bo to bedzie ulga dla polskiego panstwa, które po 1989 roku z niczym nie może sobie dac rady. Głupie dupki z centrum im. a. smitha niech zobacza jak traktuje sie bezrobotnych w krajach starej unii, a jak w polsce!

    Odpowiedz
  • do ali(2010-08-11 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    18: ala z IP: 79.163.217.* (2010-08-11 12:16)
    NO WIDZĘ ZE WYŻLIŚCIE SIĘ NO DOBRZE MATOŁY Z PIS PRACUJE W MINISTERSWIE INFRASTRUKTURY I MA SIĘ SIĘ BARDZO DOBRZE A TO CO NAPISAŁAM TO BLEF ABY MIELIŚCIE SIĘ GDZIE WYŻYĆ HA HA DURNE DUPKI Z PIS NIE JESTEM Z PO ZE STAREJ KOMUNY JAK TWOI RODZICE.
    ...


    "TO BLEF ABY MIELIŚCIE SIĘ GDZIE WYŻYĆ "... "ABY MIELIŚCIE SIĘ"... ale jaja to w ministerstwie zatrudniają takie analfabetki jak ty? Przecez ty glupku nie potrafisz poprawnie pisać w j. polskim...pewnie masz posadke dzieki protekcji PO

    Odpowiedz
  • bezrobotny(2010-08-11 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    oddac nasze zaklady pracy rozkradzione,sprzedane za grosze dyrektorom,zwiazkowcom. Nie bylibysmy teraz zebrakami za 860 zl

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-11 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    TO CO NAPISAŁEŚ MASZ RACJĘ A KTO MA RACJĘ TEN STAWIA.NIE JESTEM BEZROBOTNA ALE POSTAW HERBATKĘ Z CYTRYNKĄ OK.

    Odpowiedz
  • Leonardo da V.(2010-08-11 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkim,bez względu na stronę jaką zajmują w dyskusji na tym forum,chcę przypomnieć ,że w Polsce nie wymyślono nawet trójpolówki.Niczego nie wymyslono.Polska nigdy nie promieniowała na cały świat liczącymi się wynalazkami,technologiami,produktami,ideami...Wszystko co jest dobre,przyszło do nas z Zachodu.Nawet polscy Żydzi ,byli gnuśni i nie otrzymali ani jednego Nobla z jedynie liczącej się dziedziny ,jaką jest Nobel ,nie jakiś tam literacki,nie pokojowy ale naukowy.W średniowieczu ,gdy polscy królowie lokowali miasta na tzw. prawie polskim,mieli podwójną robotę, bo niezadługo musieli ponawiać lokację na prawie niemieckim gdyż miasta nie rozwijały się.Po drugiej wojnie Polska otrzymała tzw Ziemie Odzyskane.Miasta zburzone,fabryki spalone.To ,czego nie zdążyli zniszczyć wycofujący się hitlerowcy,zdemontowali i wywieźli do siebie Rosjanie .Ale mimo tego,Ziemie Odzyskane ,miały status Polski A,bo nawet ten szczątek niemieckiej infrastruktury jaki pozostał, sytuował Ziemie Zachodnie powyżej zacofanych województw ściany wschodniej.I z tego powodu powinniśmy mieć dokładnie takie same prawo jakie jest ustanowione w np.Niemczech.Żadnych odstępstw.Żadnych modyfikacji tworzonych przez nie wiadomo kogo:żydowskich czy polskich półmózgów !Żadnej własnej upośledzonej twórczości !Niech się najpierw nauczą kopiować .I jeszcze jedno:imieniem Marii Skłodowskiej Curie,należy nazwać najbardziej reprezentacyjne place,ulice w każdym mieście w Polsce.Niestety na pomniki ,na jakie Ona zasłużyła ,jeszcze długo nie będzie nas stać.Z szacunkiem...

    Odpowiedz
  • zenonniezkition(2010-08-11 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd oczekuje wielkich wpływów z tytułu podatków od osób pracujących. Obowiązkiem Rządu jest więc dbanie o jak największą ilość pracujących. Zależność jest prosta i oczywista. Nie można liczyć na wpływy nie ponosząc żadnego wysiłku. Pracy dla wszystkich bezrobotnych w Polsce nie ma i długo nie będzie. Nie ma też na naszym globie ani jednego kraju, w którym cała dorosła społeczność to biznesmeni i nigdy nie będzie. Po komentarzach widać podzielenie społeczeństwa na dwa sposoby pojmowania problemów bezrobocia i aktywności oraz umiejętnościami radzenia sobie z tym problemem. Dzięki nakazom unijnym, bezrobocie wzrosło wyraźnie. Co nasz Rząd zrobi, gdy Unia wpadnie na pomysł zlikwidowania Rządu i obu Izb. Ze stoczniami, hutami itp, poszło Im dość gładko. Więc brać się do efektywnej pracy, ruszyć szare komórki - jeżeli je macie. Polacy muszą pracować w Polsce i należy o to zadbać. Jeżeli Rząd uważa, że nie jest odpowiedzialny za brak pracy w Polsce, to należy się zastanowić, czyim interesom służy. Komu też służą i jaką rolę pełnią takie "twory" jak Urzędy Pracy. Odwiedzany UP nie ma żadnej oferty, więc z automatu należy mi się odpowiedni zasiłek na utrzymanie rodziny - do momentu, kiedy UP mi coś zaproponuje. UP to miejsca, gdzie kwitnie i rozwija się kolesiostwo. Obietnice przedwyborcze i na tym się kończą umiejętności i możliwości Rządu i naszego światka politycznego. Wy chyba nie wiecie z czyjej pracy żyjecie i co jesteście winni tym, co na Was pracują. Zapominacie do jakich zadań jesteście wybierani. Odnosi się to do wszystkich opcji politycznych. Macie nam, Polakom - nie Unii czy USA służyć. Za pieniądze które od nas bierzecie, tego od Was oczekujemy. Polacy czekają na pracę w Polsce, nie na jałmużnę której i tak nie dajecie. Bogaty Kraj to taki - który ma oddanych i mądrych rządzących. Nie nadajesz się do rządzenia - nie startuj w wyborach. Jedź na zachód, na ich pola i zmywaki. Nasze komentarze i tak niczego nie wnoszą i mam tą świadomość. I tak nic nie będziecie robić, by nam wszystkim żyło się lepiej.

    Odpowiedz
  • lika(2010-08-11 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    w tej liczbie bezrobotnych są ci ,których zus cudownie uzdrowił,po odebraniu renty wszyscy rejestrują się jako bezrobotni i przysługuje im zasiłek jałmużna niewiele różniąca się od renty,jak nie kijem to pałką,a autorowi artykułu polecam przestudiowanie ustawy o zasiłkach dla bezrobotnych.

    Odpowiedz
  • Skoro(2010-08-11 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    po podniesieniu zasiłku, w urzędach pracy wzrosła liczba bezrobotnych, zlikwidować urzędy pracy.

    Odpowiedz
  • RAK(2010-08-11 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    Koledzy i koleżanki rencistki! Lubimy takie teksty?

    Chyba nie? A może jednak?
    Jeżeli masz czelność stawać przed komisją lekarską, to miej czelność zawsze. A taką mam na ciebie i... siebie!
    I tego możesz oczekiwać. Sam przygotowałem materiały do identyfikacji symulantów. Sorry!

    Odpowiedz
  • ur1952(2010-08-11 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Pierwsze słyszę,że bezrobotnym dostającym zasiłek(wyższy tylko przez 3 m-ce) można zostać na własne życzenie,autor tego artykułu nie wie,że trzeba spełnić wiele warunków aby dostać tą jałmużnę.

    Odpowiedz
  • baca(2010-08-11 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    W 2011 roku wzrosną górne granice stawek podatków i opłat lokalnych

    2010-08-10 15:52

    Minister finansów wydał obwieszczenie w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych na 2011 r

    ksiegowosc.gazetaprawna.pl/dzial/podatki_i_cla/podatki_lokalne/oplaty_lokalne/442174,w_2011_roku_wzrosna_gorne_granice_stawek_podatkow_i_oplat_lokalnych.html

    Odpowiedz
  • abc(2010-08-11 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt ,kto pracuje nie pójdzie na zasiłek,a jak mu się nie należy to i tak nie dostanie.Bzdury piszecie .Wzrost bezrobocia uzasadniacie wzrostem zasiłku.To juz nie jest propaganda,to celowe wprowadzanie w błąd opinii spolecznej.

    Odpowiedz
  • ala(2010-08-11 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    POCO PRACOWAĆ JAK PAŃSTWO DA I FIUTEM DO GÓRY MOŻNA LEŻEĆ I BIADOLIĆ ŻE PRACY NIE MA I WSZYSKO ZWALIĆ NA RZĄDZONCYCH ZA PIS NIE BYŁO BEZROBOCIA WSZYSCY W DOSTATKI OPŁYWALI???

    Odpowiedz
  • MATOŁ(2010-08-11 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    ala-mysle ,że nie kłamiesz
    brak interpunkcji,błedy stylistyczne,bluff-nieznajomość językow,jesli tak wykształcony jak TY to dostał pracę poprzez nepotyzm ,pozdrawiam i przepraszam,że zepsułamCi humor

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-11 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Bezrobotni rzucili sie na kase itp.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2010-08-11 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    Lewiatan stwierdza że zasiłki dla bezrobotnych są niewiele niższe niż pensje.Minimalna płaca wynosi 1317 zł. brutto, a po odliczeniu podatku pozostają grosze. Nikt nie chce tyrać za marne grosze, tracić zdrowie. Każdy chce być godnie wynagradzany za swoją pracę. Trudno zatem dziwić się ludziom że nie chcą legalnie pracować za marne grosze. Wiadomo też że za marne 700 zł to nikt teraz się nie utrzyma i musi na czarno dorabiać.Gdyby pr acodawca wynagradzał uczciwie to nie było by takiej sytuacji.Można zatem stwierdzić żezasiłek dla bezrobotnych finansuje pracodawcę płacącego marne grosze.Nie można zwalać wszystkiego na bezrobotnych ale realnie ocenić sytuację.

    Odpowiedz
  • pis to ciemnota(2010-08-11 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    to wina kaczki dziwaczki i zimnego Lecha

    Odpowiedz