Urzędnicy będą musieli znać język migowy

autor: Łukasz Guza09.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 09.08.2010, 09:55

Każdy urząd będzie musiał korzystać z usług tłumacza języka migowego lub zatrudniać pracowników, którzy się nim posługują. Tak przewiduje ustawa, której projekt trafił właśnie do konsultacji społecznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • MIG 20(2010-08-09 08:34) Zgłoś naruszenie 10

    Po co ? Przecież są mistrzami w miganiu się od roboty !

    Odpowiedz
  • morsea(2010-08-09 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    ja bardzo dobrze znam i jestem chwalony przez wójta , lewy sierpowy i podbrótkowy i wypad natrentny petęcie !!

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-09 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł.

    Odpowiedz
  • MIso(2010-08-09 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ale ich kara boża dopadnie tylko kto to będzie tą znajomośc języka migowego egzekwował

    Odpowiedz
  • realista(2010-08-09 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tłumacza chińskiego też bym zatrudnił. W końcu co 5 mieszkaniec globu jest Chińczykiem, więc urząd nie może dyskryminować co 5-tego człowieka.

    Odpowiedz
  • @MIG20(2010-08-09 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie to samo miało być ze ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA ANGIELSKIEGO., WIĘC URZEDY ORGANIZUJĄ KURSY TRWAJĄCE PO KILKADZIESIAT GODZIN, PRACOWNICY NA NIE CHODZĄ, A EFEKT JAK ZWYKLE. IM WYŻSZE STANOWISKO KTOŚ ZAJMUJE-TYM GORZEJ WŁADA ANGIELSKIM. Suma sumarum-zatrudnia się w urzedach tłumaczy.

    Odpowiedz
  • MM(2010-08-09 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Może przedtem prawa administracyjnego i obsługi urządzeń biurowych ?

    Odpowiedz
  • Miania(2010-10-28 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    To jest bardzo dobry pomysł, ponieważ osoby głucho-nieme (zwłaszcza od urodzenia) bardzo często nie są w stanie porozumieć się poprzez czytanie i pisanie na kartce (zwłaszcza starsze) i mają niemały problem w kontaktach z osobami słyszącymi. Bez pomocy tłumacza nie są w stanie nic załatwić. Pracuję w Urzędzie i uczę się języka migowego. Na kursie uczymy się przede wszystkim bardzo specjalistycznych słów i zwrotów pod kontem administracji.

    Odpowiedz
  • Pozdrawiam(2012-03-09 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie ale co piąty mieszkaniec globu nie jest naszym obywatelem chodzi tu o to aby ułatwić ludziom komunikacje z ludzmi nawet pomoc w najprostrzym wyjsciu na ulice. Bo im wiecej ludzi bedzie znalo jezyk migowy tym bedzie latwiej. Postawcie sie na miejscu tych ludzi oni czuja sie wyobcowani we wlasnym kraju. Ulatwmy im życie i badzmy dla gluchych i gluchoniemych bardziej otwarci:)

    Odpowiedz
  • zołza(2012-04-10 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    pomysł i dobry ale jakos w umiejetnosci urzedników troche powątpiewam. pracownicy sa wysyłani "na siłe" bo tłumacz musi być tylko jak sobie poradzi w kontaktach z osoba nie słyszaca?? kurs to jedno ale rzeczywistość to drugie.
    a sama widziałam w jednym z urzedów przerazenie takiego tłumacza bo nie wiedziła jak sobie poradzić.

    Odpowiedz