Rząd zdecyduje w tym tygodniu o wysokości składek do OFE

autor: Bartosz Marczuk09.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 09.08.2010, 07:50

ZMIANA PRAWA - Niższa składka do OFE, jednorazowa wypłata gotówki z II filaru, dobrowolność uczestnictwa – o wprowadzeniu w życie tych zmian przesądzi w tym tygodniu rząd.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • jur(2010-08-10 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    5.XXX masz rację; tyle nam tylko zostało. Ci cwaniacy od masonów, tylko myślą o sobie. Chcą zniszczyć Kościół i państwo; to ich podstawowe zadanie. Józefie (Piłsudski) powstań i rozgoń tych cwaniaczków, jak już kiedyś w przeszłości zrobiłeś.

    Odpowiedz
  • ZENEK 1951(2010-08-10 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł Fedak i Rostowskiego to nic innego jak tylko kolejne oszustwo dotykające i krzywdzące pracowników objętych powszechnym systemem emerytalnym.
    Zawłaszczone przez Państwo tym sposobem środki mają posłuzyć do łatania dziurawego budżetu nadwyrężonego między innymi środkami przekazywanymi : na KRUS , na świadczenia emerytalne mundurowych , na opłacanie przywilejów emerytalnych sędziów prokuratorów itd...
    To jakiś chocholi taniec polityków , to zwykłe złodziejstwo i oszustwo obłudnie uzasadniane przez pomysłodawców dbałością o tym sposobem jawnie bez najmniejszych skrupułów okradanych ludzi.

    Odpowiedz
  • Zlikwidowac OFE.(2010-08-09 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    Kraje Europy Wschodniej UE ograniczyly juz b. powaznie skladki do swoich OFE. Estonia je calkowicie zawiesila.
    Uwazam, ze nalezy zlikwidowac OFE w Polsce, przyczyne zwiekszajacego sie co roku deficytu budzetowego i dlugu publicznego oraz pogarszajacej sie sytuacji emerytow.

    Odpowiedz
  • xxx(2010-08-09 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    gnoje z PO łatają dziure budżetową naszymi pieniędzmi...złodzieje pier.doleni

    Odpowiedz
  • chwdpo&dt&bk(2010-08-09 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny skok na naszą kasę?Przeniesienie funduszy do ZUS to tak jakby te pieniądze spalić!

    Odpowiedz
  • żałosny pomysł Fedak(2010-08-09 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk wez jej wylej zimną wodę na głowe bo widze że jej słońce mocno przeszkadza

    Fedak a co z Krusem?

    Odpowiedz
  • żenujący pomysł Fedak(2010-08-09 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    mam nadzieje że Premier Tusk ten pomysł wybije z głowy Fedakowej
    Fedak a może zlikwidować KRUS?

    Odpowiedz
  • cba(2010-08-09 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    kolejny ordynarny przekręt, nie wybierałem ich ale i tak ponosze konsekwencje tupetu PO , czas zacząć się rozglądać za jakimś normalniejszym krajem ...

    Odpowiedz
  • opos(2010-08-09 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Głosowaliście, głąby, na peło, no to macie ...
    A może tak zmniejszyć składki do ZUS ???

    Odpowiedz
  • ala56(2010-08-09 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Już dość! Jeśli teraz PO zagarnie składki przyszłych emerytów, bo jeśli trafią one do ZUS to tak jak w czarną dziurę,to będzie ordynarny przekręt.

    Odpowiedz
  • xxx(2010-08-09 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    i tak złodzieje od Tuska zrobą to co im pasuje, wiec pogadajcie sobie frajerzy

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-09 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Zmniejszenie skladek do OFE z 7,3% do 3%. Nie powinno byc obowiazkowe zapisywanie sie do OFE. Osoby majace 55 lat - kobiety i 60 lat - mezczyzni beda mogli przenosic calosc lub czesc zgromadzonego kapitału w II filarze do ZUS. Tylko jedynie takie propozycje. Innych nie trzeba.

    Odpowiedz
  • sonka(2010-08-09 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw kolejne Rządy okradły nas starszych z funduszu rezerwy demograficznej,a teraz wyciągają łapy po wasze młodych pieniądze .Złodziejskie Państwo Polskie w imię Boże.

    Odpowiedz
  • kloc(2010-08-09 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    kolejny skok na kase, wstyd

    Odpowiedz
  • real 1953(2010-08-09 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł Pani Fedak żenujący, kolejny raz większość pracujących ( tych objętych powszechnym systemem emerytalnym ) ma zostać oszukani i wykiwana.
    A może Pani Fedak by wykazała jakąkolwiek inicjatywę w zakresie likwidacji KRUS ??? - co stoi temu na przeszkodzie, oczywiście poza jej partykularnym politycznym interesem jak też i interesem grupy społecznej mającej nadmierne niczym nie uzasadnione przywileje ???.

    Odpowiedz