RPO: dzieci do 16. roku życia powinny móc decydować o swoim leczeniu

30.07.2010, 16:47; Aktualizacja: 31.07.2010, 11:56

Także dzieci poniżej 16. roku życia powinny móc decydować o swym leczeniu czy operacji - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz. Zaskarżyła ona do Trybunału Konstytucyjnego kilka ustaw, które generalnie dają tę możliwość tylko osobom, które ukończyły 16 lat.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • tak i siak(2010-08-01 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kompletna bzdura! Bez komentarza. Rzecznik nie ma co robić, więc wydziwia.

    Odpowiedz
  • jan(2010-07-31 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    czy rzecznik praw obywatelskiich w polsce jest Krową

    Odpowiedz
  • Czy Lipowicz jest....(2010-07-31 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    koszer?

    Odpowiedz
  • ....(2010-07-30 23:15) Zgłoś naruszenie 00

    Coś mi sie zdaje, że tu chodzi o ułatwienie małolatom usuwania ciąży bez zgody rodziców, no bo wszyscy już wiemy, że rodzic nie moze swojemu trzynastoletniemu dziecku zabronić uprawiania seksu bo zgodnie z nową ustawą PO jest to ograniczanie swobody sexualnej i podciąga sie to pod znęcanie psychiczne.

    Odpowiedz
  • MJ(2010-07-30 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    A nie mogą dzieci decydować, kiedy przyjdzie kurator i zechce je zabrać od rodziców na skutek jakichs chorych podejrzeń... Wydziera sie rodzicom dzieci płaczące w niebogłosy...

    Odpowiedz
  • Czyżby wracała(2010-07-30 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    FIOLETOWA TOREBKA??

    Odpowiedz
  • Owszem porozmawiać i tyle(2010-07-30 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ale dopóki rodzice odpowiadają, finansują - mają głos decydujący /oni ponoszą odpowiedzialność/.

    Odpowiedz
  • lykorz(2010-07-30 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, będą pytać trzylatka, czy chce mieć operację po której będzie wielkie ziaziu. Jak nie da zgody, to du_a blada, trzeba będzie rozpuścić zespół operacyjny do domu.

    Odpowiedz