Kiedy traci się zasiłek chorobowy

autor: Marek Opolski22.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2010, 08:52

Wykonywanie pracy zarobkowej na zwolnieniu lekarskim grozi utratą zasiłku chorobowego za cały ten okres. Świadczenie może też być odebrane w wyniku badania kontrolnego przeprowadzonego przez lekarza orzecznika ZUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • a wiecie gdzie my mamy te(2010-07-22 07:29) Zgłoś naruszenie 00

  Wasze rady -tam gdzie Rząd ma Nasze emerytury !!

  Odpowiedz
 • Wszystko byłoby ok, gdyby nie lekarze orzecznicy..(2010-07-22 07:47) Zgłoś naruszenie 00

  Ci bowiem to wielcy kłamcy. Swoje opinie wydają dla potrzeb urzędu, nie bacząc na faktyczny stan zdrowia pacjenta. Sam tego doświadczyłem. W przychodni ten lekarz inaczej wypowiadał sie o moim stanie zdrowia i o poważnych zagrożeniach życia związanych z moją chorobą, a już na sali sądowej zaprzeczał sam sobie i określał mój stan jako dobry!!!
  Chyba nagle cudownie ozdrowiałem... He he he...
  Instytucja lekarza orzecznika powinna być zmieciona z powierzchni ziemi! Za swoje kłamstwa. I nigdy się nie odrodzić. A lekarze orzecznicy powinni zająć się leczeniem pacjentów, a nie pracą dla potrzeb urzędów... W zakłamaniu.

  Odpowiedz
 • Karolina(2010-07-22 09:53) Zgłoś naruszenie 00

  I dalej nie wiem czy mogę w domu wykonać pracę zleconą będąc na zwolnieniu lekarskim. Zwolnienie jest związane ze złamaniem nogi, a więc -uzasadnione. Przez internet dostałam zlecenie np. ocena projektu. Leżąc w łóżku wykonują pracę nie związaną z moją pracą etatową. A przecież ocena pracy to jedno popołudnie, a do pracy i tak nie mogę dojść. A więc co?

  Odpowiedz
 • Krwiopijca Pracodawca(2010-07-22 13:07) Zgłoś naruszenie 00

  Znany mi jest przypadek, kiedy wszyscy członkowie Komisji Zakładowej wzięli zwolnienia lekarskie (celowo piszę wzięli, a nie zachorowali) i pojechali na wyjazdowe posiedzenie Komisji. Zdaniem ZUS wszystko jest ok, bo na druku zwolnienia jest napisane "Może chodzić".

  Odpowiedz
 • Ania(2010-07-28 20:13) Zgłoś naruszenie 00

  Orzecznicy powinni odpowiadać za poświadczenie nie prawdy .Rzad powinien karać ich za oszustwa jakich się dopuszczają . Każdy orzecznik który nie ocenia pacjenta według dokumentacji medycznej i bezpodstawnie odrzuca pacjenta ubiegającego o rentę powinien być ukarany a sprawą powinien zająć ię prokurator

  Odpowiedz
 • Krzyś(2011-12-13 15:34) Zgłoś naruszenie 00

  po 182 dniach chorobowego 2 komisjach lekarskich które orzekły że jestem zdolny do pracy muszę iść do pracy ale wiem że nie dam rady ile muszę przepracować żeby ponownie iść na chorobowe

  Odpowiedz
 • maria(2012-06-05 10:41) Zgłoś naruszenie 00

  od 1 kwietnia jestem na zwolm\nieniu lekarskim moim płatnikiem jest zus ponieważ zostałem zwolniony z pracy w miedzy czasie miałem komisje lekarska która zakwestionowała mi zwolnienie lekarskie po szpitalne. w zwiąku z tym przez lekarza ponieważ jestem również cukrzykiem zostało wystawine zwolnienie od dnia następnego po ustaniu tamtego zwolnienia. Mam pytanie czy za to zwolnienie zus mi wypłaci i czy wogóle mogę je przedstawić w zus.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane