Ministerstwo Zdrowia ma pomysł na skrócenie kolejek do lekarzy

18.07.2010, 09:15; Aktualizacja: 18.07.2010, 18:38

Świadczeniodawcy będą musieli przekazywać do NFZ lub Ministerstwa Zdrowia numery PESEL pacjentów oczekujących w kolejkach do lekarzy - zakłada projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, przekazany do konsultacji społecznych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

 • Obserwator(2010-07-18 20:41) Zgłoś naruszenie 00

  Pozorowane zmiany, nie są efektywne. Ten rząd niczego sensownego nie potrafi rozwiązać, a tylko gra pozorami, bo niedługo wybory samorządowe. I kółko cudów się zamyka. Straszne!

  Odpowiedz
 • cd. OB(2010-07-18 20:27) Zgłoś naruszenie 00

  "Sposob, w jaki zyjemy, ma w sobie cos gleboko niewlasciwego" Tony Judt cyt. za P. Burasem.

  Odpowiedz
 • OB(2010-07-18 20:11) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram wypowiedz nr 4.
  Polecam artykul P. Piotra Burasa "Nadchodzi socjaldemokracja strachu?"/Gazeta Wyborcza, opinie/ oraz ksiazke: Tony Judt "Ill Fares the Land".

  Odpowiedz
 • k.w.(2010-07-18 19:47) Zgłoś naruszenie 00

  No i znowu zatrudnić nowych ludzi do prowadzenia kretyńskich zestawień. A co chory ma robić; kombinuje jak może, żeby się jakoś ratować. Lekarzom odpowiada taki stan (nawet go kontrolują), w przychodni duża kolejka w gabinecie prywatnym więcej pacjentów i większa gotówka. Przychody rozliczy ryczałtem i wszystko gra.

  Odpowiedz
 • Leonardo da V.(2010-07-18 18:36) Zgłoś naruszenie 00

  A było mówione ,że centralizacja jest nieefektywna,odwleka podejmowanie decyzji i mnóstwo innych wad posiada.I co? Komputeryzacja,decentralizacja i niezliczona ilość pieniędzy przeżarta przez armię bezużytecznych urzędasów i co reformatorzy?Wyemigrowało przecież kilka milionów ludzi a mimo to,ci co zostali są pozbawiani konstytucyjnego prawa do opieki medycznej.Kiedy poniosą konsekwencje sprawcy tego stanu rzeczy:Buzek,Krzklewski,Balcerowicz,Wałęsa oraz komunistyczno-esbecka mafia ,wraz z niedoścignioną w okradaniu Skarbu Państwa, mafią zwaną Kkościołem Katolickim.

  Odpowiedz
 • znajomykrólika(2010-07-18 18:24) Zgłoś naruszenie 00

  A ja pamiętam jeszcze pierwotne założenia reformy służby zdrowia. Kluczową rolę w leczeniu pacjenta miał mieć lekarz rodzinny. To on miał wstępnie diagnozować pacjenta, wykonać badania i dopiero gdy nie potrafił postawić diagnozy lub gdy schorzenie wymagało konsultacji specjalisty, pacjent byłby tam kierowany. Potem wracałby do swojego loekarza rodzinnego z kompletem zleceń i dalej lekarz rodzinny mógłby prowadzić leczenie. Tylko nieliczni pacjenci pozostawaliby pod stałą opieką specjalisty. Jak jest obecnie wszyscy to wiemy: lekarz rodzinny wystawia skierowanie z byle powodu do specjalisty, pacjent zapisuje się w kolejkę, wizyta za parę miesięcy tylko po to żeby odebrać skierowania na niezbędne badania, z którymi wraca do tegoż specjalisty znowu po kilku miesiącach itd...

  Przypomnę jeszcze, że lekarz rodzinny miał badć laryngologicznie (badanie podstawowe), wykonywać drobne zabiegi chirurgiczne (np. szycie nieskomlikowanych ran), itp. Gdyby tak było jestem pewny, że kolejki do specjalistów znacznie by się skróciły, ponieważ specjalisty powinien zajmować się tylko przypadkami trudniejszymi, a nie wszystkim jak leci.

  W naszej rzeczywistości z idei lekarza rodzinnego nie pozostało nic, więc jak słyszę, że komputeryzacja czy inne tego typu (niewątpliwie potrzebne) działania zmniejszą kolejki u specjalistów to ogarnia mnie pusty śmiech.

  Odpowiedz
 • ala(2010-07-18 15:57) Zgłoś naruszenie 00

  JAK CHCESZ BYC SZBKO ZALATWIONY IDZ DO TEGO LEKARZ PRYWATNIE A LECZENIE BEDZIE SZYBKO ZALATWIONE OCZYWISCIE W SZPITALU PANSWOWYM TAK ZROBIL MOJ KOLEGA CHORY NA SERCE LUDZIE IDZCIE PO ROZUM DO GLOWY

  Odpowiedz
 • kaki(2010-07-18 15:08) Zgłoś naruszenie 00

  Dobry pomysl. Powinna byc informatyzacja sluzby zdrowia - ale potrwac to moze jakis czas. Rejestracja nie jest w stanie odgadnac kto do jakiego lekarza jest zarejestrowany gdyz pacjentow jest bardzo duzo zwykle.

  Odpowiedz
 • guzik(2010-07-18 13:14) Zgłoś naruszenie 00

  Ministerstwo Zdrowia lepiej zrobi, biorąc się za nowele rozkładu jazdy PKP

  Odpowiedz
 • dferq(2010-07-18 12:41) Zgłoś naruszenie 00

  Karty czipowe ubezpieczenia zdrowotnego i problem rozwiązany. Do lekarza każdej specjalności bez skierowań, z kartą czipową ubezpieczeniową. Pieniądze "idą" za pacjentem. Równość w dostępie do lekarzy...NFZ nie zależy na rozwiązaniu problemu. Lekarzom też nie zależy- im woda bardziej mętna tym...lepsze łowy!

  Odpowiedz
 • ed(2010-07-18 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  A nie czas wreszcie na elektroniczną, centralną ewidencję, na podstawie której od razu wyjdzie kto w jakich kolejkach i na jakie badanie czeka.

  Odpowiedz
 • I co to da, nic.(2010-07-18 10:59) Zgłoś naruszenie 00

  Najprostszym i najpewniejszym sposobem na poprawę sytuacji w służbie zdrowia będzie wzięcie za mordę lekarzy i zrobienie z tą bandą nierobów porządek i karać ich za popełnione błędy.
  Jak widać za złą sytuację odpowiedzialni są wyłącznie pacjenci bo chorują.
  Paranoja odpowiedzialnych urzędników, a najgorsze ze przy korycie są świnie, debile i wszelkiego rodzaju szumowina polityczna.
  Tacy ludzie nic dobrego nie zrobią, a jedynie pogorszą sytuację.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane