Gminy błędnie wyliczają wysokość pensji wypłacanych nauczycielom

autor: Artur Radwan07.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 07.07.2010, 07:54

Pierwsze kontrole regionalnych izb obrachunkowych wykazały, że gminy i szkoły wciąż nie potrafią poprawnie wyliczyć średnich płac nauczycieli. A niektóre z nich mają opóźnienia w ich wypłacie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • JW - Legnica(2010-07-07 12:50) Zgłoś naruszenie 00

  Sam system jest idiotyczny. Pani Hall (matematyk) wprowadziła taki absurd. Nauczyciel mający nadgodziny osiąga średnią i nie dostaje dodatku wyrównawczego. Nauczyciel bez nadgodzin nie osiąga średniej określonej w przepisach, więc musi otrzymać dodatek wyrównawczy do tej średniej. ma więc swoistą premię za to, że mniej pracował. Idiotyczne, ale prawdziwe. Jeżeli mamy takich "kompetentnych" urzędników to Tuskowi gratuluję.

  Odpowiedz
 • filologini(2010-07-07 17:18) Zgłoś naruszenie 00

  A ja bym zaskarżyła do sądu wypowiedź p.Stanisławy Olejnik, naczelnika wydziału kontroli RIO we Wrocławiu. Świadomie, czy nieświadomie, podając do mediów niechlujną informacje ta pani utwierdza społeczeńśtwo w przekonaniu, ze nauczyciel pracuje 18 godzin w tygodniu: 'Nauczyciel na pełnym etacie może pracować 18 godzin tygodniowo i dodatkowo maksymalnie 9 godzin, a te limity w szkołach w ciągu miesiąca są przekraczane'. Należy dodać słowo 'DYDAKTYCZNYCH'. Trzeba tylko być kompetentnym urzędnikiem i mieć czyste zamiary. No, chyba że chodziło o kolejną manipulację opinią społeczną.

  Odpowiedz
 • nienauczyciel(2010-07-07 23:09) Zgłoś naruszenie 00

  dla gmin nauczyciele są ciężarem, wysokie zarobki, nieustanne roszczenia, a gminy mają innych ludzi do opłacenia. Nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo, a za każdą następną godzinę ma wysokie nadgodziny, powinien pracować 40 godzin tygodniowo, ale prawie nikt nie pracuje(a Karta nauczyciela tak stanowi).Może są szkoły, gdzie nauczyciele pracują 40 godzin, ale ja o nich nie słyszałem. Wydatki na płace nauczycieli są publiczne.Można łatwo policzyć ilu jest ich w gminie i podzielić na głowę.Oj wysokie !!!

  Odpowiedz
 • Anna(2010-07-08 00:41) Zgłoś naruszenie 00

  Tak, masz rację. Nauczyciel jest dla samorządowców wrzodem na pośladkach.
  I nie udawaj, że cokolwiek wiesz o specyfice pracy nauczyciela, bo Twoja wiedza ogranicza się do obserwacji z ławki szkolnej (raczej tej ostatniej).

  Odpowiedz
 • ala(2010-07-11 19:04) Zgłoś naruszenie 00

  zamknijmy szkoły i będzie po problemie - każdy sam zajmie się edukacją własnego dziecka - na pewno taniej będzie dla Państwa

  Odpowiedz
 • ala123(2010-07-11 19:08) Zgłoś naruszenie 00

  bip.men.gov.pl/images/stories/TOMEK/roz.pdf

  jak się mają zarobki nauczycieli jak od września stawka dyplomowanego to 2779 zł, ktoś powie bez dodatków - wielu nauczycieli oprócz stażowego - po 5 latach 1% za każdy rok o innych dodatkach może pomarzyć... niestety to jest nastawiania opinii publicznej przeciwko nauczycielom. Jak na razie nabija się kieszenie biznesom okołoedukacyjnym... np. wydawnictwom... i chce szkołę ograniczyć tylko do edukacji ... więc opieka, świetlica koła itp. będą płatne

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane