Gminy błędnie wyliczają wysokość pensji wypłacanych nauczycielom

autor: Artur Radwan07.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 07.07.2010, 07:54

Pierwsze kontrole regionalnych izb obrachunkowych wykazały, że gminy i szkoły wciąż nie potrafią poprawnie wyliczyć średnich płac nauczycieli. A niektóre z nich mają opóźnienia w ich wypłacie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • ala123(2010-07-11 19:08) Zgłoś naruszenie 00

  bip.men.gov.pl/images/stories/TOMEK/roz.pdf

  jak się mają zarobki nauczycieli jak od września stawka dyplomowanego to 2779 zł, ktoś powie bez dodatków - wielu nauczycieli oprócz stażowego - po 5 latach 1% za każdy rok o innych dodatkach może pomarzyć... niestety to jest nastawiania opinii publicznej przeciwko nauczycielom. Jak na razie nabija się kieszenie biznesom okołoedukacyjnym... np. wydawnictwom... i chce szkołę ograniczyć tylko do edukacji ... więc opieka, świetlica koła itp. będą płatne

  Odpowiedz
 • ala(2010-07-11 19:04) Zgłoś naruszenie 00

  zamknijmy szkoły i będzie po problemie - każdy sam zajmie się edukacją własnego dziecka - na pewno taniej będzie dla Państwa

  Odpowiedz
 • Anna(2010-07-08 00:41) Zgłoś naruszenie 00

  Tak, masz rację. Nauczyciel jest dla samorządowców wrzodem na pośladkach.
  I nie udawaj, że cokolwiek wiesz o specyfice pracy nauczyciela, bo Twoja wiedza ogranicza się do obserwacji z ławki szkolnej (raczej tej ostatniej).

  Odpowiedz
 • nienauczyciel(2010-07-07 23:09) Zgłoś naruszenie 00

  dla gmin nauczyciele są ciężarem, wysokie zarobki, nieustanne roszczenia, a gminy mają innych ludzi do opłacenia. Nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo, a za każdą następną godzinę ma wysokie nadgodziny, powinien pracować 40 godzin tygodniowo, ale prawie nikt nie pracuje(a Karta nauczyciela tak stanowi).Może są szkoły, gdzie nauczyciele pracują 40 godzin, ale ja o nich nie słyszałem. Wydatki na płace nauczycieli są publiczne.Można łatwo policzyć ilu jest ich w gminie i podzielić na głowę.Oj wysokie !!!

  Odpowiedz
 • filologini(2010-07-07 17:18) Zgłoś naruszenie 00

  A ja bym zaskarżyła do sądu wypowiedź p.Stanisławy Olejnik, naczelnika wydziału kontroli RIO we Wrocławiu. Świadomie, czy nieświadomie, podając do mediów niechlujną informacje ta pani utwierdza społeczeńśtwo w przekonaniu, ze nauczyciel pracuje 18 godzin w tygodniu: 'Nauczyciel na pełnym etacie może pracować 18 godzin tygodniowo i dodatkowo maksymalnie 9 godzin, a te limity w szkołach w ciągu miesiąca są przekraczane'. Należy dodać słowo 'DYDAKTYCZNYCH'. Trzeba tylko być kompetentnym urzędnikiem i mieć czyste zamiary. No, chyba że chodziło o kolejną manipulację opinią społeczną.

  Odpowiedz
 • JW - Legnica(2010-07-07 12:50) Zgłoś naruszenie 00

  Sam system jest idiotyczny. Pani Hall (matematyk) wprowadziła taki absurd. Nauczyciel mający nadgodziny osiąga średnią i nie dostaje dodatku wyrównawczego. Nauczyciel bez nadgodzin nie osiąga średniej określonej w przepisach, więc musi otrzymać dodatek wyrównawczy do tej średniej. ma więc swoistą premię za to, że mniej pracował. Idiotyczne, ale prawdziwe. Jeżeli mamy takich "kompetentnych" urzędników to Tuskowi gratuluję.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane