Komorowski podpisał nowelę ustawy o przeciwdziałaniu przemocy

18.06.2010, 10:34; Aktualizacja: 18.06.2010, 11:13

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał w piątek nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Mama(2010-07-02 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozpatruje patologii w swojej wypowiedzi. Jak najbardziej jestem za postepowaniem, ale klaps ??? To już jest paranoja!! No to bedziemy mieli kolejnąIirlandie gdzie dzieci wyzywaja Cię na ulicy od ladacznicy ( ładnie napisane) wykolczykowane 12 latki z tatuażami i pepkami na wierzchu. Czekam az taki młody nastolatek dorwie kiedys dzięki tej ustawie Pana Komorowskiego i mu buty opluje a On ... nie bedzie mu mógł nic zrobić ... Gratulacje dla pomysłodawców. Rozwydrzone dzieciaki górą !!! Rece opadają ... :(

    Odpowiedz
  • ciociababcia(2010-06-19 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Piotr napisał: jak dasz dziecku klapsa... a jak nie dasz a dziecko powie, że dałeś?, bo koledzy nauczyli, nie pozwolisz iść np. do kina, bo nie odrobiłeś lekcji to idź do MoPs-u na skargę. Albo sąsiadka powie, że bijesz dziecko, bo chce zemścić się za zajęcie sznura na strychu? Koszmarne rozwiązanie.

    Odpowiedz
  • Zosia(2010-06-18 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Polska widzi, Polska wybierze, Polska będzie pamiętać.

    Odpowiedz
  • propaganda(2010-06-18 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    czyli ustawa ułatwiająca...kablowanie:D wracamy do betonu!!! Sąsiadowi nadepniesz na odcisk to doszuka się paragrafu...bo peowiec będzie podpisywał całą radosną twórczość POstkomuny!!! Będziemy mieć PRL tylko w białych rękawiczkach na wzór wschodni...

    Odpowiedz
  • Piotr(2010-06-18 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jaśnie Hrabia kolejny raz popisał sie samodzielnym myśleniem.
    Dzięki temu mędrcowi możesz trafić do więzienia, gdy dasz dziecku klapsa i ono złoży skargę (przestępstwo skargowe) o naruszenie nietykalności cielesnej.
    Do tej pory takie sprawy były rozwiązywane na zasadzie pozaustawowego kontratypu dozwolonego karcenia dzieci. Skoro jednak ustawa zabrania kar cielesnych, to kontratyp odpada. Dając klapsa jesteś sprawcą naruszenia nietykalności cielesnej art. 217 par. 1 KK

    Odpowiedz
  • t(2010-06-18 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    dobrze tylko dla tych co nie mają dzieci

    Odpowiedz
  • co szykuje nam np. Jarosław Kaczyński zamiast emer(2010-06-18 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    Właściwie to chciałbym zapytać - co szykuje nam np. Jarosław Kaczyński zamiast emerytur?? Albo Napieralski?? Ciekaw jestem Pańskiej opinii w tym temacie. Bo Donald Tusk to akurat stara się zreformować system emerytalny tak, żeby nie zbankrutował - co grozi mu za kilkanaście lat, jeżeli go nie zmienimy...
    ...Odpowiem Panu tak -to co wy roztrwoniliście -tego nikt nie odrobi . Nawet komuna budowała a co Wy budujecie poza boiskami? wszystko wyprzedajecie za bezcen . Wasz problem polega na tym ,iż rozdaliście to wszystko sobie na płace -holendarne płace . Donald jeszcze na dodatek wprowadził liniowy a pamięta pan ,że chciał zlikwidować kominówkę ? Tyle, iż Prezydent Lech Kaczyński mu na to nie pozwolił. Pamięta Pan jak przed wyborami do Sejmu Donald obiecywał, iż nie pozwoli aby Prezesi brali odprawy znacznie przekraczające płace jego mamy (pielęgniarki ) i co mama -zmarła a Oni ?-biorą dalej gdy On twierdzi ,iż państwowe jest be - to za co Im -prezesom takie gaże płaci?skoro Ich zarządzanie jest takie- be.

    Premier Donald ogłosił w 2008 r prywatyzacje 740 firm -co się stało z WIG 20 po ogłoszeniu tej prywatyzacji i dojściu Jego do władzy ?WIG 20 na giełdzie spadł na łeb na szyję od stycznia do lipca (niech pan sprawdzi wykres ówczesnej giełdy czyli WIG 20 . a kryzys światowy był dopiero w sierpniu więc co zrobił -zwalił bezczelnie na kryzys swiatowy. (Przecież jak towaru na rynku jest za dużo -nie ma kupca a wciąż się Go dostarcza -powtórkę mamy obecnie - to co się dzieje z cenami na giełdzie?) Potracili przyszli emeryci ,potraciły OFE i nasze emerytury znów szlag trafił .

    Kolejny przykład _Donald obiecał w 2009r ,iż złoty się będzie umacniał ( a ile kosztował $ za Jarka >mniej jak 2zł< za Donalda już 4 zł -no i się nie umocnił a Prezesi Państwowych Firm (kopalnie ,huty ,PKP) ufając temu dyletantowi polecieli podpisywać do Banków OPCJE walutowe i firmy z udziałem skarbu państwa (przecież zł. miał się umacniać!)-znów potraciły miliardy zł.

    Sama tylko JSW straciła kilka miliardów zł a później nie fedrowała aby rachunki za węgiel nie szły do końca umów przez banki gdyż banki w ramach umowy płaciły za $ tylko 3 zł.. Tak więc ten Wasz Donald znów narobił strat finansowych próbując później przy pomocy TVN winę zwalić na górników i Prezesów -tyle tylko ,że to On był winny ! Teraz też wyprzedaje elektrownie i elektrociepłownie -a niech sobie swój piec w swoim domu sprzeda -dlaczego tego nie robi???

    Odpowiedz
  • kaki(2010-06-18 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    No i dobrze ze ustawa zostala podpisana.

    Odpowiedz
  • zostań tym pełniącym(2010-06-18 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    w gminie powstaną zespoły d/s spraw ... składające się z wolentariuszy bo kasy na to niema !!!

    Odpowiedz
  • tymczasem rząd łamie obietnic(2010-06-18 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd łamie obietnice. Będą płatne drogi
    Resort infrastruktury obiecywał darmowe autostrady. Teraz jednak obywatele są w szoku, bo ministerstwo wycofuje się ze swych planów i twierdzi, że każdy musi za drogi płacić. Samorządy już protestują. Zapowiadają, że zrobią wszystko, by rząd wypełnił swe obietnice

    Odpowiedz