Pracujący w święta zarobią więcej

autor: Łukasz Guza28.05.2010, 03:00; Aktualizacja: 28.05.2010, 14:51

W przyszłym roku święto Trzech Króli ma być wolne od pracy. Osoby, które będą musiały wtedy pracować, mogą dostać wynagrodzenie wyższe średnio o 160 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • k.w.(2010-05-28 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Następne kilkanaście tysięcy pracowników dostanie niższą pensję (stawka godzinowa, wolne w niedziele i święta), ale o tym cicho sza! Ważne tylko straty przedsiębiorców. Czy na prawdę nie da się niczego naprawić, trzeba tylko psuć.

    Odpowiedz
  • szyblucki(2010-05-28 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal. Zwiększanie socjalu w dobie kryzysu...To jest obłęd.

    Odpowiedz
  • :-p(2010-05-30 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe ze kościół jakoś ciągle przymyka oko na ten i inne o wiele większe grzechy, zwłaszcze, ze sam je popełnia!!

    Odpowiedz
  • kropka(2010-05-29 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Rację ma Ewa (12), a tym, którzy przy okazji tego wpisu obrażają Kościół, odpowiadam: "Żenada! Emanujecie nienawiścią, która w Kościele jest grzechem." Może dlatego, go krytykujecie, bo nie umiecie się od niej uwolnić i potrzebujecie jakiegoś uzasadnienia, aby w niej trwać ?

    Odpowiedz
  • KT(2010-05-28 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Po jaką cholerę potrzebne jest TO ŚWIĘTO ?

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-05-28 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    !00% zgody z 7. Jakoś ,,pracusiom" i innym ,,zatroskanym o gospodarkę" nie przeszkadza 1 maja. Czyżby to Trzech Króli uwierało miłośników starego systemu?

    Odpowiedz
  • Zibi(2010-05-28 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pracujcie w niedzielę... a po śmierci czeka piekło życia poza Odwieczną Miłością! Tak skończy każdy, który pieniądze ceni wyżej od prawa Boga!!!

    Odpowiedz
  • ewa(2010-05-28 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    jesli planuje sie zatrudnic pracownika w niedizelę to trzeba mu zaplanować dzień wolny za pracę w niedzielę w innym terminie. Liczba dni wolnych od pracy nie może ulec zmianie.
    Pracy w godzinach nadliczbowych nie wolno planować.
    W związku z tym wynagrodzenie za pracę będzie bez dodatku 100%, bo będzie to tzw. dzień pracy grafikowy czyli planowany czyli NORMALNY.
    I dlatego nie można powiedzieć, że wynagrodzenie sie zwiekszy o 160 zł, bo pracownik pracując zgodnie z planem otrzyma dokładnie tyle samo co by otrzymał gdyby 3 króli nie było dniem wolnym od pracy.
    Prosze się zapoznać z przepisami kodeksu pracy a nie pisać banialuki.

    Odpowiedz
  • Precz z monarchią(2010-05-28 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będzie żadnych trzech króli.Klechy zamiast świętować,wziąć się za łopaty i wały umacniać,to byłby z was jakiś pożytek,darmozjady paskudne.

    Odpowiedz
  • bezpartyjnie(2010-05-28 03:24) Zgłoś naruszenie 00

    pracujcie ci z lewiatana
    ja bede swietował
    hihihi ci z LEWIATANA BEDA NA NARTACH W ALPACH
    CI CO beda głosowac na ,,PO,,niech zapiepszaja
    dorobia sie vielbłada z 2 garbami

    Odpowiedz
  • Pogonić czerwonych(2010-05-28 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    i ORMO- wców z Platformy !- to nie tylko czarne gnidy chcą, ale też normalni iuczciwi ludzie. To wielbiciele Rycha, Mira, Zbysia, Grzesia, Jaruzelckiego i czerwonej bandy z byłego PZPRu- powinni się zamknąć. Jak ci głód i pała między oczy w głowie zaszumi, to już będzie za późno, że byś to zrozumiał

    Odpowiedz
  • Do nr.7(2010-05-28 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7.
    Zamknij się czarna gnido . Tacy jaki ty , są zakałą narodu.
    Przede wszystkim gospodarka i praca , oraz dobrobyt obywateli , a nie wieczna martylologia i świętowanie.

    Odpowiedz
  • keszet(2010-05-28 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet PO zeszmaciła się głosując za taką bzdurą aby tylko zyskać uznanie m+m. (m+m - mohery i motłoch)

    Odpowiedz
  • qwa(2010-05-28 06:25) Zgłoś naruszenie 00

    Tak,tak swiętujcie,świętujcie a obudzicie się jak to się pisze z ręką w nocniku.
    Państwo, przedsiębioców na wszystko stać nawet na podwyżki płac za pracę w danym dniu.
    Brawo dla pomysłodawców i posłów tylko się cieszyń czy płakać z głupoty.

    Odpowiedz
  • wystarczy zlikwidować(2010-05-28 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    obchody 1 maja- czerwone gnidy mogą go święcic w Moskwie.

    Odpowiedz
  • n(2010-05-28 05:16) Zgłoś naruszenie 00

    Wolne w Swieto trzech kroli, a inny dzien w ktorym jest swieto po prostu zniesc taki dzien jako dzien wolny i wproadzic dzien pracujacy a ludzie beda musieli pracowac - Polske nie stac na przestoje. Jeden dzien wolny w zamian za inny dzien pracujacy w ktorym przypada dzien wolny i w ktorym jest swieto.
    Ekspert w dziedzinie ekonomii z pieknymi zakietami Danusia Holecka wie jesli nie bedzie sie pracowalo a tych dni wolnych bedzie wiecej to gospodarka na tym straci gdyz polski na przestoje nie stac.
    Pan Przemek Babiarz ma racje kadra polskich pilkarzy musi byc stopniowo budowana.

    Odpowiedz
  • ratownik medyczny(2010-05-28 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    nie kazdy ma wolne w swieta koscielne panstwowe i nie kazdy dostanie extra kase ciekawe co na kodeks pracy cczy naleza sie extra pieniadze ratownikom czy np ochronie ???

    Odpowiedz