Znamy już listę uczelni, które dostaną pieniądze na zamawiane kierunki studiów

autor: Klara Klinger24.05.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.05.2010, 14:35

W październiku 2010 r. 22 polskie uczelnie otrzymają ponad 200 mln zł na dofinansowanie kierunków studiów, które są kluczowe dla gospodarczego rozwoju Polski. Dziś Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursu na tzw. kierunki zamawiane.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (21)

  • do "n"(2010-05-24 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    do ty pieprzsz? Co to za belkot?
    Masz mózg?

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-05-24 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    sami wybraliście PO do rządzenia.. wiec macie to coście wybrali.. czyli jedynnie propagande

    Odpowiedz
  • kot(2010-05-30 00:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie ogarnijscie sie troche a nie tylko potraficie narzekac, poczytajcie troche reklam na jezdzacych autobusach, od kilku miesiecy widnieja na nich reklamy odnosnie oplacanych kierownkow przez rzad, piszecie ze PO tylko obiecuje a ja sam mam znajomego ktory juz w tym uczestniczy. Na Kaczora nigdy nie zaglosuje, juz nie pamietacie jak cala polska zjednoczyla sie zeby wlasnie ten gatunek odsunac od wladzy?? Lubie historie bo nie lubie powtarzac bledów.

    Odpowiedz
  • m(2010-05-28 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Cały program jest bez sensu. Chcą zachęcić ludzi do studiowania takich kierunków obiecując im kasę. Problem w tym, że 99% osób zachęcanych w ten sposób tych studiów i tak nie skończy, bo wymagają one naprawdę dużego nakładu pracy.
    Chyba że obniżą poziom tylko po to, by mieć więcej ,,inżynierów" do statystyk. Tak jak robią to ciągle jeśli chodzi o poziom nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych i maturę. Ta z matematyki jest zupełną porażką, z wielu pozostałych przedmiotów też. Jak zdawałam rok temu rozszerzony francuski to w słuchaniu był tekst typu ,,Mam na imię Kasia, mam 13. Mam brązowe oczy i fajną koleżankę. Codziennie chodzimy do szkoły i się bawimy". Musiałam się upewnić czy nie pomyliłam poziomu...
    Cały ten proces kształcenia umysłów ścisłych trzeba zaczynać już w podstawówce. Tymczasem u nas już małym dzieciom wmawia się że matematyka jest ble i trudna, więc pewnie i tak jej nie zrozumieją.
    Poza tym trzeba pamiętać, że specjalista w każdej dziedzinie jest potrzebny. Humaniści też są ważni, ale muszą być DOBRZE wykształceni. A to że mamy teraz mnóstwo prywatnych uczelni, które prowadzą głównie kierunki humanistyczne (które wymagają znacznie mniejszych nakładów) i robią to byle jak, to już zupełnie inna sprawa.

    Odpowiedz
  • balcerowicz musi wrócić(2010-05-25 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież tego wszystkiego nie da się czytać. Jestem zażenowana tym, że Polacy są niewykształceni ekonomicznie, nie znają podstaw ekonomii, nie potrafią zarządzać nawet swoimi pieniędzmi a wypowiadają się na tematy makroekonomiczne, o których nie mają w ogóle pojęcia. WSTYD! Niestety pokutuje w naszym narodzie utrata elit w czasie wojny i lata komuny potępiające myślenie, bo głupim narodem łatwiej jest sterować i rządzić. I niestety teraz nie potrafimy się sami rządzić ...

    Odpowiedz
  • Kol(2010-05-24 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    Znam niektóre ze szkół prywatnych, które otrzymały dofinansowanie. TO SĄ JAJA - one nikogo nie mogą wykształcić.

    Odpowiedz
  • do "Pat"(2010-05-24 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    a widziales żeby zrąd cos dofinansował?
    Na razie tylko obiecuje.. podobnie jak obiecywał kastrowanie pedofili.

    Znasz dowcip o obietnicach PO?
    ...rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja tylko obiecuję...

    Odpowiedz
  • Pat(2010-05-24 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do 15 "W trzeciej, tegorocznej edycji tego programu" najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem oskarżaj kogoś, że kłamie. Chodzi o to jakie kierunki w tym roku będą kierunkami zamawianymi bo w każdym roku uczelnie składają ofertę i ministerstwo wybiera najlepsze opcje. I właśnie kierunki na nowy rok akademicki 2010/2011 ministerstwo ma ogłosić. A program działa już z powodzeniem 3 rok. Jak nie wierzysz to sobie doczytaj w necie.

    Odpowiedz
  • do 14(2010-05-24 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    i dlaczego kłamiesz? Poczytaj tekst w gazecie.. cyt: "
    Znana jest już lista uczelni w programie "kierunki zamawiane"
    Dziś minister nauki i szkolnictwa wyższego ogłosi, jakie uczelnie otrzymają na nie pieniądze. Na nowych kierunkach będzie można studiować od października. I jeszcze dostawać za to tysiąc złotych stypendium miesięcznie..."

    Przeciez z tekstu wyraźnie wynika, że dopiero dzisiaj minister ogłosi jakie ...uczelnie otrzymają w przyszłości pieniadze...

    Odpowiedz
  • Pat(2010-05-24 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do 9 Tak widziałam bo to jest już 2 rok działania tego programu moja koleżanka uczy się na kierunku zamawianym w Szczecinie i będąc na 1 roku ma już zagwarantowane miejsce pracy.

    Odpowiedz
  • DO 11 -ZGADZAM SIE I DODAM ,ŻE WYBUDOWALI WAŁY(2010-05-24 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    a teraz Donalda nie stać nawet na ich reperacje.

    Odpowiedz
  • n(2010-05-24 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    dzisiaj jest poniedziałek

    Odpowiedz
  • A mże tak z 1 fabrykę dofinansować??(2010-05-24 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Akurat czytam o czasach międzywojennych jak Państwo Polskie budowało Centralny Okręg Przemysłowy i Gdynię z Portami i stoczniami, rozbudowywano komunikację, lotnictwo itp.

    Przed wojną nie ględzono non-stop przed mediami jak teraz.

    A co my teraz robimy ??? Żebramy by ktokolwiek postawił tu jakąkolwiek fabrykę.
    Nawet głupi Komuniści byli tysiąckroć bardziej operatywni.

    Odpowiedz
  • podstawowe pytanie(2010-05-24 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Jak kierunek będzie niepopłatny to i tak nie będą pracować. Jak będzie popłatny to nim skończą utworzy się jakaś izba, która ograniczy dostęp do zawodu.
    Więc po co to wszystko.

    Odpowiedz
  • Pat(2010-05-24 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Chociażby takie, że dofinansowuje deficytowe kierunki. Obecnie jest najwięcej ludzi po pedagogice i co ? Pracują w warzywniaku. Jest duże zapotrzebowanie na inżynierów moim zdanie dobrze, że rząd dofinansowuje takie kierunki zachęca to zarówno uczelnie do otwierania takich kierunków jak i absolwentów szkół żeby na nie pójść i skończyć.

    Odpowiedz
  • do "n"(2010-05-24 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    a jakie to postepy czyni rząd w sprawie wykształcenia absolwentów?
    Wu=ymień te postępy...potrafisz?

    Odpowiedz
  • uwaga na złodzieja nicków.(2010-05-24 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    wiktor psychopata zaczyna zasyfiać fora

    Odpowiedz
  • ~ble, ble ble tuskowe i platfusowe(2010-05-24 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    No ale jeżeli z 1 można przejśc do następnej klasy? -kolejne pokolenie lewackich "wykształciuchów" Pobolszewia nam szykuje?

    Odpowiedz
  • n(2010-05-24 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Rzad czyni duze postepy jesli chodzi o wyksztalcenie absolwentow.

    Odpowiedz
  • naród wie(2010-05-24 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    Składanie obietnic przez tuska stało się narzędziem zarządzania polityczną agendą dnia. Platforma stara się wokół nich koncentrować uwagę opinii publicznej, a tym samym określać przedmiot publicznego dyskursu. Jeszcze z dziesięć obietnic typu mamy projek a nawet plan na pewno złoży do końca roku tusk osobiście a po pięć obietnic jego kumple z rządu.
    Platfusy bez zgody PSL-u moga tylko obiecywać.
    Ma kaczor rację mówiąc, że trwa zorganizowana akcja dla utrzymania przy władzy krętaczy i aferzystów.

    Odpowiedz