MON dementuje: nie ma prac nad zmianą systemu odpraw w wojsku

20.05.2010, 10:17; Aktualizacja: 20.05.2010, 10:49

W resorcie obrony narodowej ani poza nim nie toczą się żadne prace dotyczące zmiany zasad i wysokości odpraw oraz wynagrodzeń przysługujących po zakończeniu służby wojskowej - poinformowało MON.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Emertyt(2010-05-20 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Coś w tym jest skoro takie ruchy są na wysokich szczeblach.Ja odszedłem z pełną wysługą w 1996 roku w styczniu i zostałem ograbiony przez Państwo Polskie z waloryzacji emerytury na warunkach z których odszedłem.
    To nie ja zmieniłem zasady-czy tak powinno być ? Ciśnie się pytanie na usta :
    kiedy to MON się opamieta i doprowadzi do waloryzacji emerytur ? Zdaję sobie zprawę z tego że jest ciężko ale jak ma być ciężko to niech będzie wszystkim.

    Odpowiedz
  • rudy(2010-05-20 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś im nie wierzę !!!

    Odpowiedz
  • ALOJ(2010-05-20 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    Obecnie wojskowy posiada dwa przywileje po rozwiązaniu słuzby
    1) przez rok po rozwiazaniu słuzby pobiera nie emeryture a wynagrodzenie z ostatniego m-ca słuzby
    2) moze to wynagrodzenie 12 mies. po rozwiazaniu słuzby pobrać jednorazowo.
    Czytałam na łamach prasy propozycje oszczędnościowe które wychodziły od osób rzadzacych o mozliwości likwidacji tego drugiego przywileju czyli jednorazowej wypłaty rocznego wynagrodzenia po rozwiazaniu słuzby.

    Mój mąz przed laty tez z tego skorzystał.Wzielismy kredyt z rocznym odroczonym terminem spłaty na mieszkanie a jako wkład własny posłuzyło roczne wynagrodzenie meża.Żylismy przez rok cieniutko tylko z mojej skromnej pensji ale nie załujemy operacja sie udała i mamy własne mieszkanie.
    Polecam takie rozwiazanie innym

    Odpowiedz
  • Jan879(2010-05-20 22:19) Zgłoś naruszenie 00

    Rzecznik MON może się wypowiadać za MON. Niech to potwierdzi Boni!!!

    Odpowiedz
  • ALOJ(2010-05-20 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiejsza RZECZPOSPOLITA powołujac sie na anonimowego informatora
    pisze wiecej na ten temat.
    To faktycznie zespół rządowy pod kierunkiem min.Boniego według Rzeczposp.pracuje nad tym tematem .Rozwiazania maja wejść w zycie od nowego roku a ujrza swiatło jesienia wtedy juz nikt nie zdoła odejśc na starych zasadach bo obowiazuje sześć miesięcy wypowiedzenia i chyba o to chodzi...można się obudzić z reka w nicniku.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-05-21 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Generałowie odchodzą nie ze wględu na odprawy ale nie odpowiada im zapatrzenie na wschód obecnej ekipy.

    Odpowiedz
  • Jack(2010-05-28 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nikt szczerze nie powie żołnierzom co ich czeka. Wymaga się od nich porzadku i dyscypliny. A Panowie z rządu i MON co? Obudzą się jak wybuchnie kolejna wojna i zbraknie wojska do wysłania. Proponuję stworzenie kontyngentu z panów generałów i półkowników pod dowództwem pana Klicha. Zostną im tylko sztaby bez wojska.

    Odpowiedz
  • nerka(2010-06-01 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ja odchodze mam 17 lat służby nie będe ryzykował.Niestety Polska jest mało stabilna i jak im bardzo brakuje to będą ciąć tym co nie mogą strajkować.W mojej jednostce a jest nie duża wypowiedzenie złożyło kilkanaście osób.Lebszy wróbel w garści niż kanarek na dachu.Seimka

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2010-06-02 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy żołnierz zawodowy który związał się z armią, nie wziął pod uwagę jednej sprawy. Takiej, że nadejdzie chwila i nie będzie w stanie dłużej wytrzymać w stresie i napięciu. Poganianie - patrz "mobing" daje znać każdego dnia i o każdej porze. Byłem żołnierzem zawodowym 30 lat i coś na te tematy jest mi wiadomo.

    Odpowiedz