Czy kandydat do służby musi zgłosić się do WKU

Jestem zainteresowany wstąpieniem do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). W miejscu mojego zamieszkania jest jednostka wojskowa, do której chciałbym być przydzielony. Czy muszę się zgłosić do wojskowej komendy uzupełnień?

Czy każdy może ubiegać się o służbę w NSR

Jestem starszym szeregowym rezerwy po odbytej służbie wojskowej. Razem z bratem zamierzamy ubiegać się o służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych (NSR). Brat jednak nie służył wcześniej w armii, został przeniesiony do rezerwy bez przeszkolenia wojskowego. Czy może ubiegać się w tym roku o służbę w NSR?

Czy wykształcenie ma wpływ na stanowisko w NSR

Mam wykształcenie średnie i odbyłem obowiązkową zasadniczą służbę wojskową. Jestem zainteresowany kontynuowaniem służby w wojsku. Czy z moim wykształceniem mogę starać się o służbę w NSR na stanowisku podoficera?

Czy pracownik może należeć do NSR

Jestem zatrudniony w firmie na umowę o pracę. Trzy lata wcześniej odbywałem zasadniczą służbę wojskową. Po jej zakończeniu zostałem przeniesiony do rezerwy i otrzymałem stopień starszego szeregowego. Czy osoba obecnie niezwiązana z wojskiem może ubiegać się o wstąpienie do NSR?

Czy można stracić pracę z powodu wstąpienia do NSR

Pracuję w prywatnej firmie i chciałbym wstąpić do NSR. Szef wymaga ode mnie dużej dyspozycyjności. Obawiam się jednak, że może mnie zwolnić, gdy otrzyma informację od dowódcy, że jestem żołnierzem NSR. Czy informując pracodawcę o wstąpieniu do NSR, powinienem liczyć się ze zwolnieniem z pracy?

Czy żołnierz NSR otrzyma uposażenie za gotowość

Jestem byłym żołnierzem zawodowym i pracuję w firmie. Obecnie zarabiam około 5 tys. zł. Po wstąpieniu do NSR nie chciałbym otrzymywać niższego uposażenia niż obecnie. Chciałbym też mieć możliwość zdobywania kolejnych stopni wojskowych i innych korzyści z tytułu przynależności do NSR. Czy będę otrzymywał co miesiąc od wojska uposażenie za bycie żołnierzem NSR?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak zostać żołnierzem Narodowych Sił Rezerwowych.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.