Pracownicy na podróże służbowe dostaną wyższe diety

autor: Łukasz Guza06.05.2010, 03:00; Aktualizacja: 09.05.2010, 15:01

O 30 proc. wzrośnie dieta oraz ryczałt za nocleg w czasie delegacji. Wyższe będą też diety przysługujące na służbową podróż zagraniczną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • fraco(2010-05-06 05:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie ktos pomyslal rozsadnie rozdzielajac sfere buidzetowa od wolnorynkowej ... tylko pytanie odnosnie:

    "Pracodawcy spoza sfery budżetowej mogą samodzielnie ustalać wysokości diet w układach zbiorowych, regulaminach wynagradzania lub umowach o pracę. Nie mogą one jednak być niższe od tych przewidzianych w rozporządzeniu obowiązującym pracodawców sfery budżetowej."
    - tylko czy to nie bedzie opodatkowane Pitem???


    i jeszcze kiedy wchodza tez ustanowienia w zycie ???

    Odpowiedz
  • zzzzzzzz(2010-05-06 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie opodatkowane ;)
    Ale kwoty tych diet są po prostu śmieszne.

    Odpowiedz
  • rumcajs(2010-05-06 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Mi nic nie wiadomo o opodatkowaniu diet za podróże służbowe. I jak już zauważono autor nie raczył podać od kiedy to będzie obowiązywać.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-05-06 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ostatni akapit jest nieścisły jeżeli chodzi o podróże zagraniczne bo sektorze prywatnym obowiązują diety minimalne ale krajowe.

    Odpowiedz
  • krzysztof(2010-05-06 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to się ma do wysokości diet naszych wybrańców narodu?.Kiedy urealnią kilometrówki?

    Odpowiedz
  • graza(2010-05-06 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    od kiedy wchodzi w życie ta ustawa o podwyższonej diecie

    Odpowiedz
  • edwin(2010-05-07 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jaka jest definicja w tych przepisach śniadania,kolacji i obiadu.Równie dobrze może być to zapewiony posilek w hotelowej restauracji jak i otrzymana od pracodawcy sucha bułka z herbatą,no i kolejna srawa jest taka że nie wszyscy jedzą wsystko i mają rózną pojemość żołądka.

    Odpowiedz
  • BOŻENA(2010-05-07 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO NIE PISZECIE OD KIEDY MA OBOWIAZYWAĆ NOWY PRZEPIS

    Odpowiedz
  • piotrek(2010-05-30 22:35) Zgłoś naruszenie 00

    od kiedy wchodzi ten przepis bo chciałbym szefa o tym poinformować !! kto jest w stanie mi na to odpowiedzieć lub gdzie mogę znaleźć w necie???

    Odpowiedz
  • orzeł(2010-07-31 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    'matka' firma tworzy swoją filię na czas budowy,prowadzi nabór pracownikó z całego kraju,oferuje t.z.w.''obiad''i uważa że sprawa diet jest załatwiona .nie ma diet bo macie wyżywienie i zakwaterowanie.analiza przepisów sprowadza całą sprawe do łamania ustawy o pracy w delegacji i świadczeń z tym związanych.pomoc zPIP tylko jest rozpatrywana na imienne zgłoszenia.a w konsekwencji osoba występująca w imieniu pracowników dostaje ''wilczy bilet''.zamknięte koło w branży budowlanej''

    Odpowiedz
  • gaga(2010-09-01 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy zacznie obowiązywać ta ustawa? czy ktoś może wie coś na te temat?

    Odpowiedz
  • ELKA(2010-09-10 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież opodatkowanie diet już istnieje. Jeżeli pracodawca spoza sfery budżetowej wypłaca diety wyższe niż w budżetówce (a może to zrobić), to wówczas nadwyżka ponad np. 23,00 PLN jest opodatkowana pdof.
    Zwolnienie z pdof. obowiązuje do wysokości diet w budżetówce - patrz Art. 21 ust.1 pkt.16 Ustawy o pdof.
    A kiedy nowe rozporządzenie będzie podpisane i wejdzie w życie. Wtedy kiedy Pan Minister podpisze. W tej chwili jest projekt, mnóstwo szkoleń na ten temat i to tyle.

    Odpowiedz
  • ELKA(2010-09-17 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiadam Andrzejowi. Również pracuję w firmie prywatnej i w podróżach zagranicznych stosowane są diety zgodnie z przepisami o podróżach zagranicznych, a nie krajowych. To co się dzieje w twojej firmie jest niezgodne z przepisami. Oczywiście jeżeli Zarząd lub pracownicy mają zagranicą
    zapewnione wyżywienie to wówczas otrzymujhą tylko 25% diety na inne wydatki, co w przypadku Niemiec wynosi 12,37 EUR/dobę.

    Odpowiedz
  • franek(2013-01-12 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    Za Tuska ta ustawa nie wejdzie. To jest tylko gra gnojków z PO. Dlaczego dziennikarze nie dopytują sie o rozporzadzenie. Wiadomo, bo na usługach.

    Odpowiedz
  • kls(2013-01-29 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    no a właśnie a kiedy ktoś zrobi porządek z PIP, czy ten urząd jest w ogóle potrzebny? kiedyś pracowałam w firmie która kilka miesięcy nie wypłacała pracownikom pensji. Pracownicy zgłosili to do PIP i co... Przyszło PIP, wlepiło kare pracodawcy 1000 zł, powiedzieli ze ma zapłacić i tyle ... pracodawca oczywiście nie zapłacił... No ale chodzi o to że ten PIP patrzy tylko gdzie może zarobić dla siebie a nie dba tak naprawdę o pracowników.

    Odpowiedz