74 proc. Polaków przeciw zrównaniu wieku emerytalnego

13.04.2010, 12:00; Aktualizacja: 17.04.2010, 20:15

74 proc. Polaków jest przeciw zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, rozwiązanie takie popiera 20 proc. - wynika z sondażu CBOS. Zrównaniu wieku emerytalnego częściej sprzeciwiają się kobiety niż mężczyźni.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (55)

  • Lolek(2010-05-06 19:24) Zgłoś naruszenie 30

    Totalny kretynizm - różnicowanie wieku uprawniającego do nabycia uprawnień emerytalnych ze względu na płeć.
    Cała Europa jest wolna od tego debilizmu , ale my musimy się czymś absurdalnym wyróżniać.

    Odpowiedz
  • Elka(2010-04-22 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro mamy zrównać wiek emerytalny to i zapłata za pracę winna być równa a także sposób naliczania kapitału początkowego też powinien być jednakowy.
    Wtedy to będzie sprawiedliwe

    Odpowiedz
  • Grazyna(2010-04-19 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    miło z rana (na dobry poczatek) posłuchać mądrych ludzi (też obywatelka).
    Zgadzam sie z wpisem 35.

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-04-19 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do jola: Do jola: Popieram całkowicie post 35: 40 lat składkowych-męzczyzna i 35 lat- kobieta powinno dawać uprawnienia emerytalne, przed ukończeniem ustawowego wieku emerytalnego. Z jednym zastrzeżeniem- Wolny wybór! Taka młoda osoba, jak Ty, która zaczęła pracować w wieku w wieku 26 lat, nie ma pojęcia, jak czuje się człowiek pracujący ciężko fizycznie po 40 latach wykonywania, często bardzo monotonnej i ogłupiającej pracy. Nikt nigdzie nie proponował, aby każdego obowiązywał taki staż pracy. To tylko dla tych, którzy już przepracowali tyle lat i w "nagrodę" dostali jeszcze 5 lat "ciężkich robót"! Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Do MJ(2010-04-19 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram opinię nr od 35-37. Ci którzy wcześnie rozpoczynali swoje życie zawodowe - niejednokrotnie pracowali i studiowali jednocześnie. Oj nie było łatwo. Praca, nauka, prowadzenie domu - to była droga przez mękę. I co??? teraz z długoletnim stażem pracy - bo 35 lat pracy muszę dalej pracowac gdzyż dołożono mi jeszcze 5 lat. Pytam dlaczego roczniki kobiet 1953 i mniej - mają krótsz staż pracy - a teraz są już na emeryturach, oczywiście jeszcze pracują i korzystają ze wszystkich przywilejów emerytalnych. Gdzie tu sprawiedliwość???

    Odpowiedz
  • Usprawiedliwienie(2010-04-19 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Do jolka
    Tylko brak logicznego myślenia usprawiedliwia twój post !

    Odpowiedz
  • alzara(2010-04-17 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Na stronie internetowej www.opzz.org.pl zamieszczony jest wzór poparcia dla inicjatywy obywatelskiej w sprawie przejścia na emeryturę po 35 i 40 latach składkowych. Tę inicjatywe powinni także poprzeć młodzi ludzie,dla ich własnego dobra.

    Odpowiedz
  • Aston Andrew(2010-04-19 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli należałoby tu coś zrównać, to raczej prawa i obowiązki pewnych uprzywilejowanych grup z resztą społeczeństwa. Przecież np. mundurowi idą sobie na emeryturkę po 15 latach pracy (często przed 40-stką) a rolnicy płacą na KRUS skladki 10-krotnie niższe niż reszta obywateli. Tymczasem reforma systemu ubezpieczeń społecznych ma się sprowadzać do tego, by cała reszta harowała do 67 roku życia. To sie nazywa respektowanie zasady sprawiedliwosci spolecznej!!!

    Odpowiedz
  • kloc(2010-04-20 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    ta dyskusja nie ma sensu
    nie ma co zrownywac ani wydluzac
    zastanowmy sie co zrobic aby ludzie pracowali do ustawowego wieku emerytalnego
    bo teraz ludzi znikaja z rynku pracy duzo wczesniej

    Odpowiedz
  • bea(2010-04-20 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, a Darek, Smogg i im podobni zmuszeni prawnie do: sprzątania po sobie(!!) i w 1/2giej: po dzieciach, odrabiania z nimi zadań, wożenia na zajęcia, robienia obiadów, chodzenia na wywiadowki, chodzenia na spacerki, do lekarza oraz symulację przynajmniej jednej ciąży z porodemi oraz jej zdrowotnymi konsekwencjami . I wtedy zrównać wiek emerytalny i TO będzie sprawiedliwe. Aha, jeszcze kiedy ilość samonych matek i takowych ojców w spoleczeństwie się zrowna.

    Odpowiedz
  • facet w ciazy(2010-04-20 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    ale!!!miała baba jaja...co?

    Odpowiedz
  • MARINO(2010-04-20 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    ALE POLSKI NAROD TO BAAAARY WIEK 60 lat doczego sie nadaje TYLKO NIEROBY TAK MYSLĄ

    Odpowiedz
  • ana(2010-04-22 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tylko wiek powinien być jedynym kryterium ale okres płacenia składek a po 35 latach pracy każdy powinien moć sam decydować czy przechodzi na emeryturę czy nie.

    Odpowiedz
  • elastyna(2010-04-22 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    A czy kryterium wieku do emerytury - jedyne dziś obowiązujące to takie sprawiedliwe kryterium- np. kobitea 60 letnia ze stażem 20 lat przechodzi na emeryturę a np. 55 letnia ze stażem 35 lat może wylądować na bruku z niczym

    Odpowiedz
  • jola(2010-04-18 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    Do 31 alzara.
    Co za bzdury wypisujesz żądając poparcia dla inicjatywy obywatelskiej w sprawie przejścia na emeryturę po 35 i 40 latach SKŁADKOWYCH. Wtedy niektórzy przechodzili by na emeryturę w wieku 67 lat - kobiety a to chyba żądna łaska. Ja podjęłąm pracę w wieku 26 lat (5 letnie studia magisterskie + dwie podyplomówki) czyli 26+35+3 lata urlopu wychowawczego,który w latach 80tych liczony był jako okres nieskładkowy - obecnie liczony jest jako składkowy + ok. 3 lata chorobowego - również liczony jako nieskładkowy co daje razem 41 lat pracy - wiek 67 lat. Musisz wiedzieć, że nie każdy podejmuje pracę po zawodówce - niektórzy kończą studia na nawet studia podyplomowe co powoduje ,że prace podejmują mając 25-27 lat. gdyby musieli pracować 35 lat składkowych to odliczając L-4 i urlop wychowawczy na emeryturę mogli by przejść mając 67-68 lat.

    Odpowiedz
  • mel(2010-04-22 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tylko wiek powinien być jedynym kryterium ale okres płacenia składek a po 35 latach pracy każdy powinien moć sam decydować czy przechodzi na emeryturę czy nie

    Odpowiedz
  • jaga(2010-05-12 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    popieram taka inicjatywe tylko staz pracy powinien sie liczyc 35 dla kobiet 40 dla mezczyzn sama jestem kobieta i mam 55 lat a stazu pracy38 lat i nie moge odejsc na emeryture bo rzad w nagrode nam tz rocznikom 54 55 56 dolozyl jeszcze po 5 lat pracy do 60 lat a nasze kolezanki z rocznikow 52 53 juz odeszly i to po 25 30 latach pracy wiec gdzie sprawiedliwosc czy my gorsze a moze chodzi o to zebysmy nie doxcczekaly emerytur pod rozwage poslow moze ktos bedzie nas bronic

    Odpowiedz
  • margarita(2010-05-18 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    uważam że kobieta pracuje i w domu i zawodowo wykonuje 2 prace należy sie kobietom umożliwienie przejscia na wczesniejszą emeryture.A to że kobiety żyją dłużej bo często chodzą do lekarzy dbaja o siebie a mężczyżni stronią od lekarzy to ich wina

    Odpowiedz
  • real 1953(2010-05-20 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Popierajcie i protestujcie sobie , to i tak w dłuzszej perspektywie bez znaczenia. A i tak jedynym rozsądnym , sprawiedliwym i uczciwym rozwiązaniem będzie zaniechanie różnicowania uprawnień emerytalnych ze względu na płeć.

    Odpowiedz
  • Kelner(2010-07-18 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Margarita nie przemęczaj się w domu nic nie rób.Kto ci każe w domu pracować wynajmij pomoc domową.

    Odpowiedz