74 proc. Polaków przeciw zrównaniu wieku emerytalnego

13.04.2010, 12:00; Aktualizacja: 17.04.2010, 20:15

74 proc. Polaków jest przeciw zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, rozwiązanie takie popiera 20 proc. - wynika z sondażu CBOS. Zrównaniu wieku emerytalnego częściej sprzeciwiają się kobiety niż mężczyźni.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (55)

  • Polka(2010-04-13 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Wyniki mówią same za siebie. Kobiety są tak życiowo wyeksploatowane, że kazać im tak długo pracować - to nieludzkie. Nie każdy wie jak dawniej wyglądało życie kobiety - kolejki, praca 6 dni w tygodniu, brak udogodnień takich jakie są teraz typu: pralki automatyczne, pieluchy jednorazowe i wiele wiele innych. Dlatego uważam, że kobiety 50+ przeszły taką szkołę życia - a jeszcze dołożono im 5 lat pracy. Emerytury powinny być dla kobiet ze stażem pracy 35 lat skłądkowych, dla mężczyzn 40 lat - bez względu na wiek. TYle lat oddawania swoich pieniędzy to mało??? - inni mają nie tyle i to po 15 czy 20 latach. Więc nie wmawiajcie nam, że chcemy coś za darmo lub za dużo. Bo to właśnie nam przywilej emerytalny się należy.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2010-04-13 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Kobiety same powinny decydować czy chcą pracować dłużej czy też nie.Moim zdaniem kobiety są bardziej niż mężczyżni obciążeni obowiązkami. Pomysł zrównania wieku emerytalnego podoba się pracodawcom i wcale mnie to nie dziwi bo przybędzie taniej siły roboczej.

    Odpowiedz
  • Ma logiczne uzasadnienie do 2(2010-04-13 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    1.Chcecie tyle smo otrzymywać, to trzeba na to zapracować - nic z nieba nie spada.
    2.Mężczyżni i tak żyją krócej - to chcecie jeszcze ich okradać??
    3.Wasze hasło szandarowe " równouprawnienie" bez względu na płeć.
    Kobitki macie trochę więcej zdrowia, ale rozumku jakby skąpiej - NIECH ŻYJE RÓWNOUPRAWNIENIE.

    Odpowiedz
  • Smogg(2010-04-13 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Urlopu: więcej
    Lat życia: statystycznie więcej
    Pracy: mniej

    Bycie kobietą jest bezcenne, za wszystko inne zapłaci zapracowany MĘŻCZYZNA z kartą mastercard...

    Odpowiedz
  • do nr 3 i 4(2010-04-13 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie widać tych mężczyzn - szczególnie pod budkami z piwem. Kobiety po pracy nie siedzą z pilotem i gazetą w ręku - czekając na obiadek.
    Dlatego uważam, że bycie mężczyzną - jest jeszcze bardziej bezcenne.
    Panowie! trochę obiektywizmu - a nie złośliwości.

    Odpowiedz
  • Smogg(2010-04-13 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ilu tych mężczyzn widywałaś pod budkami z piwem? Całą męską populację? Generalizowanie, że każdy mężczyzna jest pijącym po pracy piwo domowym-nierobem jest głęboko krzywdzące i jako obiektywna kobieta powinnaś zdawać sobie z tego sprawę... natomiast wszystkie kobiety - bez względu na to czy któraś 'pracuje w domu' (bo my to nic w domu nie robimy o/) czy nie, ma wcześniejszą emeryturę, a statystycznie pożyje dłużej.

    Odpowiedz
  • jaaa(2010-04-13 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Zrównajmy wiek emerytalny ale dopiero wtedy gdy kobiety i męzczyźni będą tyle samo zarabiać na jednakowych stanowiskach. Wtedy możemy mówić o równouprawnieniu !

    Odpowiedz
  • MĄDRY(2010-04-13 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    35 l/40 l stażu= = =się należycie wypracowana emerytura,inne kombinacje nie wchodzą w grę, gdyż psują reguły w trakcie gry...wypracowana emerytura to nie jest rządowy poker i o czym tu dalej dyskutować...

    Odpowiedz
  • ed(2010-04-13 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam to głęboko gdzieś bo jestem już na emeryturze
    ale i tak na 100% dojdzie do zrównania wieku emerytalnego chcecie baby czy nie tak się stanie koniec kropka
    bo tego wymaga sprawiedliwośc a nie czyjeś chciejstwo
    jak ma byc Polska krajem prawa to musi to nastąpic
    i nie płacz Ewka będziesz pracowac do 67 lat to i tak jesteście górą bo życ statystycznie będziecie o ok 8 lat dłużej

    Odpowiedz
  • Darek(2010-04-13 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Kobiety powinny pracować o 9 lat dłużej od mężczyzn bo o tyle średnio dłużej żyją. Wtedy byłoby sprawiedliwie!!

    Odpowiedz
  • Mural(2010-04-13 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Obecni ludzie/nie tylko mężczyźni/ będą sie cieszyć, jak wogóle uzbierają jakikolwiek staż! Przy obecnym bezrobociu. Nie można wogóle generalizować. Nie wszystkie kobiety 60-letnie pracowały krócej, bo nie rodziły dzieci/urlopy macierzyńskie, wychowawcze, zwolnienia lekarskie na dzieci/.Samotne kobiety zawsze podejmowały pracę, kobiety z dziećmi często nie. Moja koleżanka o tym samym wieku ma o 7 lat staż pracy króż ja.

    Odpowiedz
  • jola(2010-04-13 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    równość będzie wtedy, gdy mężczyźni będą rodzić dzieci, karmić piersią itd

    Odpowiedz
  • Maria(2010-04-13 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Jola ,trzeba dokopac tym gnojkom co mają mleko pod nosen bo napewno to oni pisza te głupoty, a tak na marginesie jak najbardziej kobiety 35 lat /męzczyzni 40 lat pracy a młodzi niech spróbuja popracowac tyle lat i ciekawe co wtedy powiedza,

    Odpowiedz
  • ed(2010-04-13 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    13: jola z IP: 77.253.119.* (2010-04-13 18:49)

    równość będzie wtedy, gdy mężczyźni będą rodzić dzieci, karmić piersią itd

    i co jeszcze wymyślisz - oj jolka jolka
    na próżno zale, smutki i chciejstwo a i tak pracowac będziedzie do 67 lat
    sprawiedliwośc nierychliwa a nadejdzie masz to jak w banku

    Odpowiedz
  • ArnoldUPR(2010-04-14 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    to oznacza ze 74 % ludzi chyba nie mysli. Pewnie beda glosowac na PO

    Odpowiedz
  • ddd(2010-04-14 01:01) Zgłoś naruszenie 00

    jak można generalizować i wrzucać wszystkich mężczyzn do szufladki "facet przy budce z piwem"? trzeba mieć trociny w głowie...

    Odpowiedz
  • Tarec(2010-04-14 03:46) Zgłoś naruszenie 00

    To jakaś porażka, wielkie oburzenie bo ktoś chce kobietom wydłużyć czas emerytalny. Ale moment moment, mężczyźni pracują te 5 lat dłużej i jakoś o FAKTYCZNE równouprawnienie i nasze prawa nikt nie walczy. Więc ja się pytam: skąd ta dysproporcja? Że życie kobiety jest takie ciężkie, 3 etaty, dom, rodzina, dzieci, a zły nierob-mężczyzna przychodzi wypoczęty po pracy i siada na kanapie z pilotem w ręku? To z kim się kto wiąże w życiu i jak rozkłada sobie obowiązki w związku NIE MOŻE BYĆ CZYNNIKIEM DYSKRYMINUJĄCYM MĘŻCZYZN. Jeśli ktoś się nie zgadza tzn, że nie interesują go (jej) równe prawa, tylko przywileje, które ktoś chce mu (jej) zabrać.

    Odpowiedz
  • lekarz(2010-04-14 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 16 -pracuję w takiej instytucji gdzie widze jaki powod jest umieralności wśród tych niby przeparcowanych mężczyzn a są to nadciśnienie skutkiem wieloletniego chlania gorzaly , nie leczonych zebów . palenia 40 papiertosów dziennie i nic nie robienia po 8 godz pracy. brak ruchu i byle malutki stres a oni juz odbieraja sobie zycie taka jest rzeczywistośc i bylo mi wstyd za ciebie -moze masz 20 lub 30 lat a moze jestes wyjatkiem wiec staraj sie nie plesc glupot.

    Odpowiedz
  • Mural(2010-04-14 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    Na długość życia mają wpływ zależne również od samych mężczyzn style życia. Napewno nie wydłużają go golonka, piwsko, wódka i papieroski. I leżenie przed telewizorem. O jakiejkolwiek zmianie diety i nawyków większość panów nie chce słyszeć. Poza tym kobieta w wieku klimakterium i menopauzalnym gwałtownie dogania mężczyzn w chorobach zależnych od hormonów. Naturalny w pewnym wieku spadek progesteronu przy dużym estrogenie to zagrożenie szybkim postępem nawet niewinnych zmian nowotworowych, wzrost zachorowan kardiologicznych z częstszym niż u mężczyzn zawałem ze skutkiem śmiertelnym. Zagrożenie osteoporozą. U mężczyzn te zmiany są rozciągnięte w czasie. U mnie w pracy w małym gronie kobiety około 40-55 roku życia wiedzą,co mówią. Dwie po usunięciu macicy, ostatnio jedna 55 lat po usunięciu guza pierski z węzłami. Następna w ciągu 5 lat już po drugiej operacji. I one się badają systematycznie, co jest trudne przy obecnej służbie zdrowia. Po 10 latach od operacji guza piersi jedna, od niedawna na emeryturze /wcześniejszej/ z przerzutami na kości. Kobiety częściej robią badania, panów zagonić jest bardzo trudno. Panowie mający tylko testosteron nie są narażeni na horoby związane z jego powolnym spadkiem.

    Odpowiedz
  • ktostam(2010-04-14 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Kobiety są bardziej wyeksploatowane a żyją średnio 7 lat dłużej...

    Odpowiedz